Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
43 sonuçtan 11 ile 20 arası

Azerbaycanda Eğitim, Azerbaycanda üniversite okumak

Junior Member
    azerbaycanda okumak istiorum ama hiç de ii şeyler duymadım haklarında bizi sevmedikleri bütün sitelerde yayılıo ne kadar doğru birde eğitim nasıl yaşamak için ne kadar paraya ihtıyacım var beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Senior Member Aygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

azerbaycan tehsil

Alıntı voneuch Nickli Üyeden Alıntı
    azerbaycanda okumak istiorum ama hiç de ii şeyler duymadım haklarında bizi sevmedikleri bütün sitelerde yayılıo ne kadar doğru birde eğitim nasıl yaşamak için ne kadar paraya ihtıyacım var beni bilgilendirirseniz sevinirim...
    Azərbaycanda Türklərə qarşı heç nə yoxdu. Bəziləri gic gic işlərlə məşğul olur onlardan nefrət edir xalq. Yoxsa bütün Türklərdən deyil. Təhsill getdikcə yaxşılaşır. Aylıq nə qədər pula ehtiyacın olacağı isə tamamilə sənə bağlıdı.

Junior Member
    Yer
    sheki istanbul
    salam.men de bi azerbaycanliyam. ozum istanbulda okuyuram. menim tanidigim biri var bu rda azerbaycan da oxumaq isteyir. mewnden sorusdu ki azerbaycan da universiteler yabancilar ucun yeni turkler ucun odenislidir yoxsa yox. odenisli ise ne qeder. men 2000 doalr zad esittmisdim. ama daha deqiq bi melumati olan varsa yazsin bi xais edirem.
    meselen BDU da normal fakulte.iktisadiyat kimmi bi sey deyek
    toletto terry samedo

Junior Member
    Arkadaşlar üniversitelerde verilen çok çeşitli diplamalar var,örneğin;

Bacherol: BSc bu lisans eğitim düzeyini gösteriyor, TR deki fakülte mezunlarıda bu seviyededirler. Bunlara BEng denir.Avrupa genelinde Odaya kayıt olamazlar.

Chartered Eng: Bunlar almanyadaki dipl. derecesi gibidirler. 180 ECT yi 3-4 alılar. Bütün dünyada BSc+Master yapmış sayılırlar. İngilterede ve avrupa genelinde odaya kayıt olabilirler.

Incorpareted Eng: Bu bzim Teknoloji mühendisliği olsada TR deki ve almanyadaki şartlara pek uymamaktadır. Almanyada uygulama mühendislerine FA Ing. denir. Onlarda 2-3-4 yıl gibi okuma seçeneklerine sahiptirler. 4 yıl okuyanlar dipl derecesine sahiptir.

Yani yurt dışında bir üniversiteye gitmeden önce alacağınız diplamanın derecesini ve uluslararası geçerliliğini iyi araştırın,Türkiyedeki hemen hemen bütün ünüversiteler ERASMUS üyesi Avrupa Birliği ülkeleri tarafından tanınan üniversitelerdir gideceğiniz üniversitelerin bu özelliği varmı iyi araştırın derim.
    kaygısız olmak bazen iyidir.

Junior Member
    Azerbaycan da tahsil nazırlığından burslu olarak 2 yıl tahsil aldım. Ve ben mem nun kaldım. Tahsili çok iyi.Fakat burada şöyle bir sıkıntı sizi bekliyor. Eğitim için resmi yollardan gelmelisiniz. MEB yada YÖK tarafından gelirseniz sıkıntı yok gayri resmi olarak kendiniz gidip kayıt olursanız daha sonra türkiye de denklik sorunu yaşarsınız ve denklik sınavına girmelisiniz.

Junior Member
    Yer
    ağrı
    merhaba birşey sormak istiyorum ben azerbaycana denksiz gelip sonsınıfta denklik sınavına girebilirmiyim iyi çalışmalar

Junior Member
    Yer
    ANTALYA
    Arkadaşlar bu şekilde bir alan açtığınız için öncelikle teşekkür ederim benimde sizlere sorum olacaktır
    Arkadaşlar ben Türkiyede Akdeniz Üniversitesinde Okuyorum fakat Bizde Almanca mecburi eğitim var bende bir türlü hala geçemedim Ve bu sene ÖSs sınavı sonunda Azerbeycan'da okuyup gelmek istiyorum acaba oradaki yaşam hakkında bilgi verirmisiniz öğrencilerin imkanları kalacak yiyecek sosyal kültürel etkinlikler bu konuda yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum Lütfen arkadaşlar

ayrıca sadece ben değil yanımda biraz daha arkadaşa getirmeyi düşünüyorum

Member
    bende master yapmak istiyorum...ve mümkün mü acep devamlı orda kalmam?

Junior Member
    Yer
    Bakü-- TR
    selam arakadaslar bean gecen yıl azerbaycana uni icin gittim Azerbaycan devlet iqdisat üniversitesine ve bu yıl bıraktım geldim geldim eger aklınızdaki sorulara cevap arıyorsanız elimden geldigince cevap vermeye calısırımm

msn'm: [email protected]

Junior Member
    Yer
    istanbul/ankara
    merhaba arkadaşlar...
    Ben Türkiyede yaşıyorum şuanda askerlik görevimi yapmak için ankara da bulunmakdayım
    askerliğim bitince üniversiteye gitmek istiyorum ancak burda ÖSS falan oğraşmak istemiyorum yaş gelmiş 23 e bu saatten sonra oğraşamam

azerbaycan da eğitim güzel ve ucuz diyorlardı aklıma yattı
    meslek lisesi elektronik bölümü mezunuyum
    elektrik ve bilgisayar konularında da oldukça iyiyimdir

bu tarz konular üzerine azerbaycan da üniv. okumayı planlıyorum ancak nasıl giderim?
    nerden başvurulur?
    nerden bilgi alınır hiçbir bilgim yok?

yardım etmek istiyen olursa beklerim...

[email protected]
    ancak cumartesi yada pazar günü online oluyorum ama bu aralar
    malum askeriz

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer imleri