Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

AZERBAYCAN MÜZİĞİ NİÇİN BOZULDU?

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.

AZERBAYCAN MÜZİĞİ NİÇİN BOZULDU?

bütün dünya azeri müziğini garmon-nağara ve tar ile tanıyorken neden artık azerbaycanda bu tür müzikler yapılmıyor neden artık sexavetler veya alim qasımovlar yetişmiyor bu müziği öldürmeye kimsenin hakkı yok pop müzik türk müziğini öldürdüğü gibi azerbaycan müziğinidemi öldürdü.neden elektronik orglar ön planda
    azeri müziğine gönül veren insanlar nerede yoksa onlarındamı nesli tükendi ve neden azeri halkı buna müsade ediyor.bu bir müzik katliamıdır sanat katliamıdır azeri operası varken acaba dünyada kaç ülke operayı biliyordu.biz bin özlemle sizin müziklerinizi beklerken karşımıza rap-pop müzikleri çıktı buna nezaman son vereceksiniz. özünü benliğini yitirmiş bu kişilere nezaman dur,bizim müziğimiz budur denilecek hasretle bekliyoruz........

Moderlər Azerbaycanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan - Türkiye

Azerbaycan müziği

Musiqi sahəsində ölkəmizdə bir geriləmə var. Bunu qəbul eləmək lazımdı. Səbəbi mənə görə hər şey artıq pul üçün edilir. Müğənnilər açılıb saçılaraq kaset satırlar. Musiqilərinə görə deyil. Türkiyədə olduğu kimi.
    Amma Azərbaycan musiqisini haqqıyla ifa eləyənlər də az deyil dövrümüzdə. Məncə xalq açılıb saçılanların deyil onların kasetini almalıdı ki musiqimiz ölməsin. Ancaq belə qoruyub saxlaya bilərik həqiqi musiqimizi.
    Dünyɑ üç grup insɑndɑn oluşur, sonuçlɑrı ortɑyɑ çıkɑrɑn küçük bir bɑşɑrılı grup, olup biteni seyreden oldukçɑ büyük bir diğer grup ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muɑzzɑm bir kɑlɑbɑlık.

Bɑşɑrılı olmɑk isteyen her insɑn için iki kritik bilgi vɑrdır. Gücünü bilmek! Hɑddini Bilmek! Aslɑn oluncɑ kɑrɑnın krɑlı olduğunu bilmek gücünü bilmektir ɑmɑ suyɑ girip timsɑhɑ kɑfɑ tutmɑmɑsı gerektiğini görmek ise hɑddini bilmektir.

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    anladım azerbaycanlı kardeşim ama biz o gerçek azeri müziğini okuyan sanatçıların kasetlerini türkiyede bulamıyoruz.

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    acaba azeri müziği yeniden eski güzelliği ile şahlanacakmı artık hep eski sanatçıların eski şakılarını türkülerini dinliyoruz.geçen bir kasette gaçak nebi yazıyordu dinledim ama nerdee adam org ile okumuşdu hiç güzel değildi.yazık değilmi o güzelim şakıya....

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Ne yazık ki paradan kısmak için artık daha çok elektronik müzik yapılıyor... Bir orgdan bütün sesleri (neredeyse) çıkarabiliyorsunuz... Güzel mi? Kaliteli mi? Kesinlikle hayır!!! Akustik müziğin (yani gerçek müzik aletleriyle yapılan müziğin) yerini hiçbir şey tutamaz!

Haklısınız... müziğin altına döşüyorlar 'çıs çıs' sesini... işte sana müzik! Felaket kötü...

Eskiden Azeri müziği hakikaten de çok daha kaliteli İCRA ediliyordu, ama artık Azeri müzisyenler ve prodüktörler de işin kolayına, yani elektronik, hazır müziğe kaçıyorlar...

Bir neden daha var aslında... Azerbaycanın çok iyi müzisyenlerinin birçoğu Azerbaycan dışında yaşıyorlar... başka ülkelerde ders veriyorlar... Durum böyle olunca, özellikle 1991'den sonra eğitim verilen okullarda da biraz gerileme var (Nerden birliyorum?: Eşim o okulların son yetişen iyi öğrencilerinden). Bu da ister istemez müzik dünyasına yeni katılanların eskiye göre daha az kaliteli eğitim aldıklarını gösteriyor.

Tabii arkadaşımızın dediği gibi... Tıpkı bizde olduğu gibi... artık baldır bacak önde... müzik geride... ne yazık ki şu anki durum bu!

Ama bizler bu insanlara değil de, müziğini öne çıkaranlara destek olursak (eserlerini kopyalamayıp parayla satın alırsak), müzik yapımcıları da onları öne çıkarırlar... (Ama parayla satın alma konusunda biz müzik dinleyicileri de çok suçluyuz, açıkçası başkalarının eserlerini parasız kopyalayarak hırsızlık yapıyoruz)
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Junior Member

Re: AZERBAYCAN MÜZİĞİ NİÇİN BOZULDU?

Alıntı zafercan Nickli Üyeden Alıntı
    bütün dünya azeri müziğini garmon-nağara ve tar ile tanıyorken neden artık azerbaycanda bu tür müzikler yapılmıyor neden artık sexavetler veya alim qasımovlar yetişmiyor bu müziği öldürmeye kimsenin hakkı yok pop müzik türk müziğini öldürdüğü gibi azerbaycan müziğinidemi öldürdü.neden elektronik orglar ön planda
    azeri müziğine gönül veren insanlar nerede yoksa onlarındamı nesli tükendi ve neden azeri halkı buna müsade ediyor.bu bir müzik katliamıdır sanat katliamıdır azeri operası varken acaba dünyada kaç ülke operayı biliyordu.biz bin özlemle sizin müziklerinizi beklerken karşımıza rap-pop müzikleri çıktı buna nezaman son vereceksiniz. özünü benliğini yitirmiş bu kişilere nezaman dur,bizim müziğimiz budur denilecek hasretle bekliyoruz........
    Pop müzik Türk müziğini öldürmedi...Aksine yeni bir tür ortaya çıktı..

Azeri müziğini bilemiyorum ama Türk müziği gayet iyi...

Müziğinizi seviyorum..

Senior Member
    Yer
    Baki
    men ele demezdim.Azeri muzuyi hec bir zaman pozulmadi ve dunyada en gozel musuqi kimi birinci yerlerdedi.Sadece olaraq eger ehali diger nov musuqileri daha cox dinleyirse bu o demek deyilki musiqilerimiz pozulub.meselen men evde edman edende oz azeri mahnilarimiz sadalari altinda edirem cunki hem insanin ehvalini artirir,hem ,dinlendiren,hem yerinde dura bilmeyib oynayan.. bele musuqi yalniz bizdedir ve hec bir olkenin musuqisi Azerbaycan musuqisine catmaz!!!!!
    gulumse bir az gulsun gozlerin,gulumse bir az getsin kederin.

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.

Re: AZERBAYCAN MÜZİĞİ NİÇİN BOZULDU?

Alıntı AnnaVissi Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı zafercan Nickli Üyeden Alıntı
    Pop müzik Türk müziğini öldürmedi...Aksine yeni bir tür ortaya çıktı..

Azeri müziğini bilemiyorum ama Türk müziği gayet iyi...

Müziğinizi seviyorum..
    bence kendini kandırıyorsun türk müziğinin içerisinde ne arabesk vardı nede pop,türk müziği denince akla ilk gelen türküdür, sanat müziğidir ve hafif müziktir.arabesk pop ve rap müziği batıya olan özenti sonucunda 80 li yıllardan sonra türk müzik piyasasına girmişdir.

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    Alıntı Sindy Nickli Üyeden Alıntı
    men ele demezdim.Azeri muzuyi hec bir zaman pozulmadi ve dunyada en gozel musuqi kimi birinci yerlerdedi.Sadece olaraq eger ehali diger nov musuqileri daha cox dinleyirse bu o demek deyilki musiqilerimiz pozulub.meselen men evde edman edende oz azeri mahnilarimiz sadalari altinda edirem cunki hem insanin ehvalini artirir,hem ,dinlendiren,hem yerinde dura bilmeyib oynayan.. bele musuqi yalniz bizdedir ve hec bir olkenin musuqisi Azerbaycan musuqisine catmaz!!!!!
    belkede siz haxlısınız.amma bizim dışardan gördüqlerimizi yazdım
    son zamanlarda azeri müziğinin içerisinde elektronik ağırlıklı çalgılar girince ve bu müzik dünya piyasasında azeri müsigisi olarak lanse edilince bende böyle bir konu açmışdım, belke siz evinizde gerçek azeri musigisi dinliyor olabilirsiniz bende gerçek azeri musigisini severek dinlerim,yanlız neden artık birtane daha qacaq nebi yapılmaz veye birtane daha memmet baqır baqırzade(allah rehmet elesin) azeri musigisini temsil etmezde elektronik orglarla çalınan musigiler bunu üstlenir merak ettim.azerbaycanın bence dünyada en güzel ve en anlamlı gerçek temsil aracı müziği ve sanatıdır ve folklorüdür.saygılarımla.

Junior Member
    ben Konul kerimova..İrada ibrahimovayı çox beğendim her gün dinliyorum özellikle konul süper......inşallah azeri müziqi bozulmaz

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer imleri