Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

AZERBAYCAN MÜZİĞİ NİÇİN BOZULDU?

Junior Member

zafercim sana bu

dostum bu kadar hayal dünyasinda yasamayin bende 60 öncesi müzigi cok arzuluyorum tekrar jazz yada blues yapilsin dünyada ama bunu cikip kimse yapmiyor burdan bak etkileismler her zaman devam ediyor dire straits blues yapmiyor ama bi yerlerinde hissettiriyor mesela sende burdan bak

Junior Member
    ben azeri müziğini çok seviyorum.Kültür kokusu buluyorum.Değerli azeri kardeşlerim ne olur siz siz olun öz müziğinize kültürünüz adına sahip çıkın.Kıymetini bilin.Giden geri gelmez.Biz öz müziğimizi nerdeyse ayaklar altına aldık.Bu yüzden çok büyük bir kültür yozlaşması yaşıyoruz.

Junior Member
    herkese merhaba. arkadaslar ben gecenlerde azerice bir sarkı buldum. sarkının adı: arzular dondu kule. yaa bu sarkı beni cok etkiledi. ve baska azerice sarkılarda bulmak istiyorum. bana yardımcı olursanız cok ama cok sevinirim. mail adresim [email protected] yardımlarınızı bekliyorum. lutfen

Junior Member
    Yer
    baki-urfa

Re: AZERBAYCAN MÜZİĞİ NİÇİN BOZULDU?

Alıntı zafercan Nickli Üyeden Alıntı
    bütün dünya azeri müziğini garmon-nağara ve tar ile tanıyorken neden artık azerbaycanda bu tür müzikler yapılmıyor neden artık sexavetler veya alim qasımovlar yetişmiyor bu müziği öldürmeye kimsenin hakkı yok pop müzik türk müziğini öldürdüğü gibi azerbaycan müziğinidemi öldürdü.neden elektronik orglar ön planda
    azeri müziğine gönül veren insanlar nerede yoksa onlarındamı nesli tükendi ve neden azeri halkı buna müsade ediyor.bu bir müzik katliamıdır sanat katliamıdır azeri operası varken acaba dünyada kaç ülke operayı biliyordu.biz bin özlemle sizin müziklerinizi beklerken karşımıza rap-pop müzikleri çıktı buna nezaman son vereceksiniz. özünü benliğini yitirmiş bu kişilere nezaman dur,bizim müziğimiz budur denilecek hasretle bekliyoruz........
    sen yap ağa bu müzigi güzel yere getir bizde dinleyelim albümünü alalım baş tacı edelim hem popu bilmem ama rapin azerbaycan müzik kültürüne ayrı bi lezzet katıyor bence

Junior Member
    Yer
    baki-urfa
    Türkiyedede rap pop müzik baya almış başın ı gidiyor ama TÜRKÜlerimzide bir okadar hızla üretilmeye devam ediliyor

Member
    Yer
    Bursa-Türkiye

Türkü

Bazıları Türkü dinlemeyi kendine yakıştıramıyor,yani civciv yumurtasını beğenmiyor.Müziğimizi bitiren başta bu insanlar sonra da rock ve pop müziktir.

Junior Member
    Alıntı cartel Nickli Üyeden Alıntı
    Türkiyedede rap pop müzik baya almış başın ı gidiyor ama TÜRKÜlerimzide bir okadar hızla üretilmeye devam ediliyor

evet CARTEL doğru söylüyor yanlız Türk milleti halk müziğine gereken ilgiyi gösteriyor.Çok şükür özümüzden çıkmadık!

Junior Member
    arkadaşlar bu azeri şarkısı arzular döndü küleyi kim söylüyo lütfeeeeeeeeeeeeeeeen
    ben sölerim gerisi yalan

Junior Member
    Yer
    Kocaeli/TÜRKİYE
    Azerbaycan musigisi elbetdeki dünyada yeganedi.Men hemişe deyirem,AZERBAYCAN DÜNYANIN MUSİGİ ve EDEBİYYAT CUMHURİYYETİ'di.Bunun eqsini heç ideya eliyebimez.Son vaxdlarda musiqi növünde değişilme görülsede bu Azaerbaycan musiqisinin bozulduğuna delalet elemez.İndi birde bu işe bu cehetden baxmaq lazımdı.İllerle pozulmayan musiqi indi niye pozuldu?Türkiye TV leri ne baxa baxa.Men buna başqa heç bir sebep görebilmirem.Yazacaq çox şey var.Ancaq daha yazmaq isdemirem.

Junior Member
    Yer
    istanbul

derin

türk müziği neden bozuldunun cvbı bence azeri müziğinin neden bozulduğunun cvbıdır. yabancılara baktıımızda genelde artık özgü calgıları tercih etmeye basladılar eurovisyonda bununla son yıllarda karsılasıyoruz bizde ise daha cok tekno müzikler ön plana cıkmaya basladı. tabiki buda halkın arzusuna göre değişiyor. daha doğrusu biz değişiyor yada değiştiriliyoruz sarkılarımız türkülerimiz nasıl aynı kalsın
    melih

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Yer imleri