Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Məni Yaratdı!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Məni Yaratdı!

Məni yaratdi :
    Allah ! Ruhumla vucudumu bir-birinə qovuşdurdu . Mənə can verdi . Bu dünyani onun sayəsində tanidim .

Məni sevindirdi :
    Ad günlərimdə alinan hədiyyələr ! Hamısını bir günün içində sındırmaq mənə necə də xoş gəlirdi , İlahi ! Uşaq idim , basa düşmürdüm . yaşım az idi , böyüyürdüm .

Məni güldürdü :
    Ax , bu ici boşqara qutu TV ! Əvvəllər ağlamali hind ya da türk filmlərinə baxib cox gülürdum . Zəhərləndiyimi bilirdim . Amma , deyəsən , elə mən də zəhərlənmək istəyirdim .

Məni ağlatdi :
    İlk dəfə anamdan ayri düşməyim ! Qisa həsrət mənə cox uzun geldi . Bitməyəcək sanmişdim . Amma birdən o cixib geldi . Körpəsini qucağina alib öpdü üzündən və mən ağlamaga başladim .... sevincdən ......

Məni böyütdu :
    Illər ! Nə qədər də tez gəlib keçərmiş illər !Öz şsini cox məharətlə yerinə yetirərmislər . Onlari belə bilməzdim . Dostlaşmaq istədim , amma olmadi . çata bilmədim . Sadəcə görünüb keçərmişlər .

Məni təəcübləndirdi :
    Bunu ilk dəfə etmişdi 2 insan ! Biri qiz , biri oglan . Məktəbin 4-cü mərtəbəsində dəli kimi sevirsen , sevişməsə öləcəkmiş kimi sevirsən 2 insan ! Cox təəccübləndim . “niyə belə acdir onlar” – deyə özümə sual da vermişdim hətta .

Məni qəzəbləndirdi :
    Məktəblər ! Müəlimlər ! Rüşvət ! Pul ! Yaglanmaq ! Zorlanmağa tərk edilen qul ! Varlanmaga can atan yaltaqlar ! Satqinliga öyrəsdirilən robotlar ! Can almaga öyrəsdirilən otlar !

Məni heyrətləndirdi :
    Bu qəzəb ! Bu qisas hissi ! Bu kobud , bu həyat terzi ! Bir-birine şillə vuran 2 usagin bir-birini bicaqlayan 2 qardasinin bir-birini güllələyən 2 atasi məni cox heyrətləndirdi .

Məni aldatdi :
    Bos sevgi ! Hərdən dalinca qacsam da tez yox olur . Indi parklarda səhər-axşam , gecə-günduz “məni təəccubləndirdi” kimi seylər cox olur .

Məni bədbinləşdirdi :
    Vaxt keçdikcə məcbur yanimdan ayrilan dostlar ! Təki butun dostluqlar belə olsun . Dostunun istədiyi qizi tək tutmaq arzusunda olmasinda olan ozunu “dost” adlandiran axmaqlar .

Məni alçatdi :
    Insan olmağim ! Niyə mən insan olaraq yaradildim ? Indi hər şeyi başa duşmək məcburiyetindəyəm . Muharibələr , acliq , kutləvi qirgin silahlari , millət adina gore diri-diri , topa-topa yandirilan gunahsiz balaca canlar , pozgunluq , alcaqliq , paxilliq , qisqancliq , pis niyyət niyə var , Allah ?! Mən niyə bunlari gorub , başa düşmək məcburiyyətindəyəm ?! Istəmirəm heç birini …….

Məni üzdü : - insanlar
    Məni məhv etdi : - onlar
    Məni boğdu : - Qara səhərim
    Məni söydü : - üzlərinə gerçəkləri dediyim kəslər
    Məni tək qoydu : - Hər kəs ! Anlamadilar , anlamaq istəmədilər ……..
    Məni sixdi , məni bezdirdi , məni darixdirdi , məni asdirdi : - Fikirlərim
    Məni anladi :
    Bir Allah ! Məni öldürdü , məni qurtardi , ruhumla bədənimi bir-birindən ayirdi . Heç vaxt bu qədər sevinməmişdim . O dünyani onun sayəsində tanıdim . Necə də gözəlmiş ?!

Senior Member
    Yer
    Baki

Re: Məni Yaratdı!

heyatda cetinlikler olmasa heyatin gozellikelride bir o qdeer deyerli olmazdi. heyat gozeldir. mucadele edin,heyati sevin. heyat size gulmurse ,siz heyata gulun.tanri bize bu cani emanet verib,biz kim uucunse deyil,ozumuz ucun yaxsi olmaga calismali,ve bu gozel heyatin,yasamagin heqiqeten gozel olduguna inanmali, ve ozumuz onu gozel etmeye calismaliyiq. tesekkurler.
    gulumse bir az gulsun gozlerin,gulumse bir az getsin kederin.

Azeri.net Sevdalısı

gozel ve dusundurucu ,heqiqetle dolu 1 movzu,cox saq ol ,amma heyat ne cur olur olsun biz oz heyatimizi yasamaliyiq , o ki qaldi olmek ,o da vaxti gelende oleceyik ve o dunyani taniyacayiq , amma mene ele gelir ki cennet de, cehhenem de ele hamisi burdadir

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

2 nizede aferin demekki anlamısnız

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

EY MENİ YARADAN SEN ÖZÜN KÖMEK OL AĞLIMI QORU

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

.

Azeri.net Sevdalısı

olmayan 1 seyi arzulamaqa deymez

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Alıntı Xeyallarim Nickli Üyeden Alıntı
    çox kobudsan hemde anlayışsızsan

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı NuriyeV Nickli Üyeden Alıntı
    oyrenirik de bele yaxsidir ,anlayissiz ? elbetdeki seni anlamaq cox cetindir ,insanin sozu 1 olar kimdese eyib axtarma gunahgar ozunsen

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Alıntı NuriyeV Nickli Üyeden Alıntı
    oyrenirik de bele yaxsidir ,anlayissiz ? elbetdeki seni anlamaq cox cetindir ,insanin sozu 1 olar kimdese eyib axtarma gunahgar ozunsen
    Ya Sebir sen mende ne sehv görmüseneeeeee????????? adamı cin atına mindirirsen sen ürekli cesaretli deyilsen qorxaqsan ona men ne edim hem sen qerar vere bilmezsen men günahkaram ya günahsızam onu herşeyi yaradan biler!!!

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri