5 sonuçtan 1 ile 5 arası

AYRILIQ

Moderlər Kralica_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba

AYRILIQ

Bilmirəm necə başlayimki,nə sən üzüləsən nədə mən.Belkədə yazdiğlarim senin üçün çox gülmelidi.Amma menim üçün heçdə gülməli deyil.Bunu yaza-yaza bu günə qədər yaşadığımız her şey yada düşür..Sevgimiz cox qisa olsada men seni sevdim ozude cox sevdim..Bəlkədə indi mene nifrət edirsən.Amma men sənə mənə nifrət edecek bir şey eləməmişem.Bəlkədə mənim sənə hə demeyim ikimiz üçündə bir səf oldu.buna görə heçdə peşman deyiləm.Səninlə yaşadiğim acisina,şirininə fikir vermədən hər şey çox gözəl idi.Mən səni sevməmişdən qabağ həqiqətən sevginin nə olduğunu bilmirdim bunu sen mənə öyrətdin.Buna görə sənə sonsuz sevgimi bildirirəm.Həyatin necə mənasiz və maraqsiz oldugunu sənin sayəndə öyrəndim.Hələdə ininmağim gəlmirki,biz ayrilmişiq.Səninlə bir yerdə olduğum günlər mənim üçün o zamanlar həyat çox maraqli idi.En yaxin dostum menim aglamagimi görüb bilmədim ya təsəlli üçün yada içindən gələni dedi.Mənə dediki Bəlkədə ALLAH sənin üçün bələ yaxşi olcağini düşünüb.Dediki bəlkədə ondan yaxşilari çixacaq qabağiva bilmirəm səni necə inandirim amma menə doğurdan səndən nə yaxşisi nə pisi lazim deyil mənə yalniz sən lazimsan səndə yoxsan sevgilim səndə məni buraxib getdim.Bu həyatin ən böyük zərbəsinidə sən mənə vurdun.Heç istəməzdim belə olsun.Deyirlərki sevdiyin insan gedir və gec tez sənə dönürsə bilki o zaman həmişə səni sevib,əgər geri dönmürsə bilki o heç vaxt sənin olmayib.İndi bilmirəm sən mənə yenidən geri dönəcəksən yada eh.........
    Bilirsən ürəyimdən nə keçir yalniz ikimiz gedək buralardan elə yerlərə gedək ki,orada bizdən başqa heç kəs olmasin.Yalniz biz,yalniz biz.Apar məni sevgilim apar buralardan elə yerlərə aparki,orada yalan olmasin,orda nifrət sevgidə, yalanda, ayriliqda olmasin ..Elə qorxurdumki,Bir gün sənə ELVİDA sözünü deyəcəm.Bilmirəm heç anlamagada çalişmiramki,biz niyə ayrildik.Deyirlərki,həqiqi sevgilərin sonu ayrılıq olur.Demək ki, bizimdə sevgimiz həqiqi sevgi imiş.bax elə mənə tək təsəlli də budu.Sən var idin sənin üçün və sənin mənə qarşi olan sevgin üçün yaşayirdim.İndi bilmirəm kimin və nə üçün yaşayim.Həyat indi mənim üçün çox maraqsizdi.Amma indi yaşamağima bircə səbəb var o da sənin xoşbəxtliyivi görmək. Doğurdan bəlkə sən bilirsən niyə hər şey belə oldu.Görən ALLAH bizi niyə ayirdi.Görən biz buna layiq olacaq nə günah eləmişdik.Elə bilirdim biz nişanlanaciyiq,sonra ,aile heyati quracayiq sevgimiz sonsuz olacaq.İndi bir basqasi sənin olacaq.Hər işə gedəndə o səni öpüb yola salacaq.Hər evə gələndə səni isti və çox gözəl ailə sevgisi gözləyir.Hər evə gələndə uşaqlarin ata deyib qabağiva qaçacaqlar...Aaaaa Elə düşünməki sənə paxilliq edirəm bunu əsla sevdiyim insana eləmərəm.
    Canim səni o qədər çox sevdimki bunu yalniz ALLAH bilir.Bəzən insanlar sual verirlərki anavi atavi seçerdin yoxsa Ramili mən həmişə bir cavab vermişəm onlar hamisi mənim üçün bir yerdə durublar.Mən nə qədər səhv etsəmdə sənin kimi vəfasiz olmadim sən məni atdin.Məni səni nə bir başqasi ilə alladdim nədə vəfasiz oldum bəlkədə sənə qarşi səhvim çox oldu amma o hərəkətləri mən heç vaxt eləməzdim.Vefasizda olsan vəfalida olsan mən sadəcə səni sevdim.Daimdə sevəcəm.
    Kaşki........Eh necə zamanı geri qaytarmaq istərdim.Kaşki yenidən sevgili kimi ola bilsəydik.Bu dəqiqə həyatim bir qaranlıq otaq kimidi.Evvəldə elə idi amma o otağa işiq saçan sən var idin indi səndə yoxsan yenədə tənhayam,sənsizəm,kimsəsizəm.Əslində bu bir ELVIDA məktubudu,ilk əlvida məktubumdu.Və aylardi içimdə böyütdüyüm eşqin ən böyük etiraflaridi.Heç bilmirəm necə olduki,mən sənə belə çox bağlandim.Ayriliği qebul edə bilməyəcək qədər çox bağlandim.Elə bu həyatin özüdü necə sevirsən sev istərsədə dəli kimi bu həyatinda bir qanunu var gec tez ayrilmaq.Həyat bizidə o ayriliği daddirdi.Bilirsən hər kəsə bizim yaşadiğimiz kimi bir eşq arzulayiram.Amma ən azindan onlarin hamisi qovuşsunlar..Bizim eləyə bilmədiylərimizi onlar eləsinlər.Bu həyatda məni heçnə qorxutmurdu bircə səndən ayrilmaqdan başqa.Deyirlər həyatda nəyi çox qorusan onu tez itirirsən.Məndə sevgimizi qorudugum üçün səni tez itirdim,sevgimizi tez itirdim.Bilmirəm yəni sənin üçün məndən ayrilmaq bu qədər asan idi.Bilmirəm bir daha dönəcəksən ya yox,bilmirəm göz yaşlarim nə vaxt dayanacaq amma onu bilirəmki sənsiz həyatim bir cəhənnəm olacaq.Tərk etdin məni yaşadiglarimizin hamisi indi bir xatirədi.Arada bir xatirla yaşadiglarimizi UNUTMA! Şəklinə baxdiğca ağlima gəlirsən.Bəlkədə indi məndən uzaqda çox xoşbətsən.Hara baxiram yalniz sənin xəyalin var.Hər yer aci xatirələrlə doludur.Canin sağ olsun varliğin mənə yetər.İndi sənsiz qaldim yolunda.İndi buraxdigin acilarnan yalniz qaldim.Deyirəm kaşki heç taniş olmasaydiğ.Bir ümüdsüz eşqin günü bizdə qurbani olduğ.Bu sevdanin bir gün bitəcəyi heç ağlimada gəlmirdi,heç bunu istəmirdimdə,hərdən fikirləş bəlkə bir gün ayrildiq deyirdimki,belə bir sevginin sonu heç zaman ayriliq ola bilməz.Səninlə olmaq,səni sevmək xoşbəxtliyin ən böyüyü idi.Əslində bu gözəl günlərin heç bitməsini istəməzdim,neyləyək ki,bitdi.Bilirsən nə üçün darixacam dalaşmağimiz,barişmağimiz,bir-birimizə ZEHLEMGETMIS, SƏNİ SEVİRƏM,CANİM,SEVGİLİM. HEYATIM, ÜRƏYİM..........deməyimiz üçün çox darixacam.Mən xoşbəx ola bilmədim və sənidə xoşbəxt edə bilmədim inşallah sən xoşbəxt olarsan.İndi yazmağa başladiğim cümlələri gecə yaziram ALLAHdan yalniz birşey istəyirəm.əgər bizim taleyimizi bir yazibsa əgər bu qara taleyimizə qovuşmaq yazibsa səni mənim qəlbimdə daim saxlasin heç tükənməyəcək bir sevgi ilə.Əgər bu şeyin bir sonu yoxdusa ALLAH ya canimi alsin yada səni unutmağimda kömək etsin.Düzdü səni heç vaxt unuda bilməyəcəm çünki həyatimda olmusan.
    Belə deməyimə baxma Sevgilim sənə dediyim kimi qəlbim bir saraydi özüdə şah sarayi.Səni qəlbimin ən gözəl sarayina həbs edirəm.Bu qəlbimə kim girsədə bundan sonrada çixmasi çətin olmaz amma sənin bu qəlbimdən çixmağin mümkünsüz bir şeydi.Sadəcə buna əmin ol. İndi elə sakit gecədiki pəncərədən baxdim yazdiğim hər sətri ağlamağa məcbur edən bir yağış yağır.
    İndi hər kəsdən uzaqda demək istərdimki səninlə amma bu mümkün olmadiği üçün yalniz qalib səni fikirləşmək istərdim.Səninlə olan xəyallarimi fikirləşərdim.Doğrudan görən bizə nə qaldı?SEVGİ-yox,XƏYALLAR-yox bunlar hamisi puç olub getdi və hər şey bitdi.Qalan isə aci bir sonluq oldu.İndi hər kəsdən qaçmağa çalışıram qorxuramki səni soruşarlar.Bilmirəm onlara ayrilmişiqmi deyim,yoxsa heçnə olmuyubmu deyim,hələdə bir yerdəyikmi deyim.Qorxuram deyərlərki Röya oz bitməyən tükənməyən və tükənməyəcək eşqindən danişirdi amma onların eşqidə zəif oldu.Üzülmə sevgilim bizim sevgimiz güclüdü,biz heçdə uduzmadiq ən əsası bir-birimizi tanıdıq..
    Sevməyin bir günah olduğunu bilsəydim gözümün işığı qəbul edərdim günahımı. İçimdə bir eşq var,bəlkədə heç tükənməyəcək,mənə yaşamaği,sevməyi,səni sevməyi öyrədən bir eşq var.Sonsuz,tükənməyən ,bitməyən,güclü bir eşq var içimdə.Sənlə dolu bir eşq var içimdə.Əvvəl qaranlıqdan qorxsamda qaranlıqda oturmağı və həzin bir musiqini dinləyərək səni fikirləşməyi çox sevərdim.Bilmirəm niyə amma indi o qaranlıqdan qorxmuram.və indi o qaranlıqda oturmaqdanda qorxmuram.Bəlkədə məni qorxudan o qaranlıq deyildi,qorxudan səni bir bu qaranlıqda itirəcəyim idi.Qaranlığı səninlə birlikdə sevmişdim indi o qaranlığa nifrət edirəm.Amma sənə nifrət edə bilmirəm. Sənin mənə qarşı olan nifrətin bilirsən nədi?amma mən bilirəm.Mənim səni sevməyim.Deyirsənki,bəlkədə mən hə deməsəydin,məni özünə öyrəşdirməsəydi bunların heç biri olmazdı Mən səndə özümə qarşı nifrət hissi oyatdığım üçün indi özumə nifrət edirəm..Kaşki həyatda ayriliq olmasaydi.Yalniz sevgi olsaydi.Bilirsən sən məndəsən məndə səndə nə ruh bədəndən ayrı nədə bədən ruhdan ayri yaşaya bilməz.İkimizdə bir bədəndə məhkum olmuşuq.
    Heç xoşuma gəlməyən söz kaşki sözü idi heç istəməzdim o sözü işlədim.Kaşki heç kaşki sözü olmasaydi.Bu dəqiqə aci olan nədi nə yağış dayanır nədə göz yaşlarim.Kim bilir bu gecə neçə insan ayrildi,kim bilir bu gecə insan ayrıliq göz yaşını tökdü və kim bilirki bu gecə neçə insan sevərək qovuşdu amma biz onlardan olmadıq.Biz bir-birimizə görə bir şey edə bilmədik.Qoy başqa sevənlər bir-biriləri üçün nelerisə etsinlər,bir-biriləri üçün nələrisə fəda etsinlər.ən azı bizim eləyə bilmədiklərimizi etsinlər.Kim bilir bizdən sonra daha neçə insan bu acını yaşayacaq.Görən onlar nədə təsəlli tapacaqlar.Bu dünya bizə yalnız ikimizə məxsus çox şey yaşatdı.heç deyilsə onlara yaşatmasın.Görən niyə bizə heçnə qalmadi nə sevgi nə xəyallar nədə ümüdlər.Bu gecə yağış sevgimizi,xəyallarımızı və ümüdlərimizi yuyub apardı sildi bu yer üzündən sildi beynimizdən.Sildi bu yağış qovuşmaq istəyimizi.Necəki yağış yazmışdı sevgimizi elədə sildi.Yağışın sevgimizi yazmağı onsuzda bilinirdi suda yazı yazmaq qədər mümkünsüz bir şey idi.
    ..Həyatında hər şey tamam fərqli olacaq.dar günündə əlini tutacaq bir həyat yoldaşın,isti bir yuvan və evindən yeni dünyaya gəlmiş körpə səsi eşidiləcək.Qoy mənim sənin üçün eləyə bilmədiylərimi qoy gələcək həyat yoldaşın eləsin.Mənə səndən ayrı xoşbəxtlik lazim deyil amma sən xoşbəxt ol..Elə xoşbəxt ol ki,bu günə qədər o xoşbəxtlikdən heç kəsdə olmasın.Mən daha inanmıram sevim çünki bircə dəfə sevdim və sevməyin mənlik bir şey olmadığını anladım.Aglımda yenədə suallar fırlanır niyə belə oldu...Son gorusduyumuz gun her sey cox gozel idi..Həmin an yanımdan sevgililər keçdi bilmədim niyə onlara baxanda özümüzü sevgimizi bizi gördüm gördüm.Allaha yalvardımki onların taleyi bizim kimi olmasın.Əl-ələ tutmuşdular sanki heç vaxt ayrilmayacaqlarina söz vermişdilər.Biz isə əl ələ tutanda son dəfədə olsa əlinin əlimdə izi qalsın deyə əl-ələ tutduq.Son dəfə göz gözə baxdıqki baxdıqki,gözlərindəki o sevinci o sevgini heç vaxt yaddan çıxartmayaq ,unutmayaq bir-birimizi sevməyimizi inandırmaq üçün baxdıq.Son dəfə səni möhkəm qucaqlamaq istərdim Səndən mənə qalan indi bir şey oldu senin sekillerin,vizitkan ve birde bizim bir bir birimize hesr elediyimiz mahnilar
    Indi hər ikimiz bir birimizdən uzaqdayiq.Səni daim sevmişəm və daim sevəcəm.Sənə bu həyatın ən gözəl xoşbəxtliyini arzu edirəm.Sənin xoşbəxtliyin mənim xoşbəxtliyimdi.Gedişin çox acı olsada bunu qəbul etmək məcburiyyətindəyik.Ölümünü istəmirəm amma ölümün bu qədər aci olmazdi.Çünki,heç zaman geri dönməyəcəyini bilərdim amma indi hər zaman yolunu gözləyəcəm dönməsən belə unutsan belə məniAmma unutma sevgilim yaşadiqlarimizi unutma!Sev.Elə birini sevki ən azı səni məni qədər sevsin.Sənsiz keçən hər gecəsini saymiş olan birisini sev.
    Amma sənə söz verirəmki səni o qədər çox sevəcəm ki,səni unutmağı bacarmayim.
    Sevgilim səni həqiqətən sevdim.Daim sənə qarşı olan sevgim gənc qalacaq.Heç bitməyəcək.bu ayrılığı qəbul etmək biraz çətin olacaq amma bunuda bacaracıyıq unutmağı bacarmasaqda ayrılığı qəbul edəcəyik.Kim bilir sənsiz neçə günümü keçirəcəm yaninda olmaq istəyəcəm.Hər sətri yazarkən bu sondu deyirəm sonu yoxdu bunun sənsizliyin sonu yoxdu.Kaşki yenədə kaşki bilsəydin bunu yaza yaza nələri çəkmişəm hansı acıları ürəyimdən keçirənləri.Görən bütün sevənlər yazda
    çiçəklərin açdığı mövsümdə gedirlər.Sen menim omrume bir Röya kimi geldin bir Röya kimide getdin ..Sağ ol sevgilim hər sey üçün unutma yenidən deyirəm dəfələrlə deyirəm unutma!Son sözüm budu üzünə deyə bilmədiyimi burda yazıram bəlkədə ininmayacaqsan mənim dediklərimə Səni sevirəm sevgilim!Sonsuza qədər öpdüm.Səni sevirəm Səni sevirəm Səni sevirəm Səni sevirəm daim sevəcəm!
    Her sheyi bilmek vacib deyil, Vacib olan heddinizi bilmekdir!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    I Am From Azerbaijan

Re: AYRILIQ

[

Moderlər

Can...Aytən neler oldu???? Nə bu ?? Allah sebir versin!
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Azeri.net Sevdalısı

Member

Ayten bu ne idi niye etraf edirsen bele sheyleri

Yer imleri