2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Xəyaldır...

Azeri.net Sevdalısı

Xəyaldır...

1 xeyaldi bu...
    Sen olsaydin hele heyatimda,men gecenin sessizliyini içimi agridan mahnilarlala ovutmazdim, bir mesaj gelseydi telefonuma. Gülümseyerek mesajı oxusaydim.
    - Yatdinmi SEVGILIM?
    -Yatmadım, sen niye bu vaxti yatmamisan?
    - Su içmeye durmuwam.
    - Yat Canım,tez duracan.
    - Seni sevirem, sende yat artıq. Gecen xeyre.
    - Oldu,yatiram. Mende seni sevirem,gecen xeyre.
    - Ve huzurla yuxuya getseydim......

Yuxuma hec gelmezdin,istemirem de.Incime Canım ! İstemediyimden deyil, qorxğumdan eslında. “Yuxuda sevgili görmek, ayrılığa elametdir.”Cümlesinin içime saldığı qorxudan dolayı istemezdim seni yuxumda görmeyi.

Ve sabah olar.
    Gözümü açar-açmaz telefonu alıram elime. “1 mesaj geldi” xeberi,meni en xowbext etdiyi zamanlardır onlar.
    - Sabahin xeyir,HAYATIM
    - Sabahin xeyir,CANIM
    Ya da xeyal bu… Bele de ola biler meselen;

Ve sabah olar.Çox yatmiwidr, artıq seher olmuşdur.Telefon zeng calar.“CAN`T YOU SEE" Melodiyasi... açiram telefonu.
    - BUYURUN
    - Sabahin xeyir,HAYATIM
    - Sabahin xeyir,CANIM
    - Artiq seher olub,belke durasan?
    - Oldu,dururam

Davam eder tebii ki daniwiq.Ve “SENİ SEVİREM”’ le baglanar telefonlar.Huzurla oyanardim.
    ...
    -Mektebe getmek ucun hazirlawirsan,sene mesaj gondererdim
    - Cixacam evden 1azdan,mektebe gedecem
    - Hava çox soyuq sevgilim qalin geyin. Papagini,werfini tax,hetta iki dene çorab geyin.
    - DELISEN !
    - Xahiw edirem,çox soyuqdu. Üşüyub xeste olarsan. Söz ver mene indi, dediyim kimi geyineceksen.
    - Yaxwi,oldu. Söz Canim.
    Ve “SENİ SEVİREM”’le sonlanar mesajlar.

Mektebe gedersenDerse girmezden evvel sene zeng ederem.
    - Derse girirem indi
    - Oldu, ne vaxt bitecek ders?
    - Bilmirem, 3 saat sonra deyesen.
    - Oldu.Cixanda mesaj at,narahat qalmayim.
    - Oldu CANIM.
    - Yaxwi dersler heyatım.
    - Teşekkürler.
    Ve “SENİ SEVİREM”’ le sonlanar telefonlar.

Ders biraz uzanar. Mesaj gondererem dalbadal
    - Ne oldu qurtarmadi ders, çıxmadınmı hele?

Ders bitir…
    - Çıxdım indi, eve gedirem.
    - Eve gedince xeber ver mene.

Eve gelersen, yene daniwariq
    Ve “SENİ SEVİREM”’le sonlanar telefonlar.

Yatmadan evvel 1 mesaj geler telefonlarımıza. Artıq o an içimizden ne geldiyse yazılmışdır. Ogurlanmiw deyildir sözler, gerçekdir, bizimdir. Ureyim (iz) dir..!
    Sonunda “SENİ SEVİREM” yazar.

XEYAL..... ! Deyildi, Xeyal deyildin.Gerçekdin, menimdin. Heyatımın en gozel günleriydi o günler. Biteceyini heç düşünmemişdim.Bitdin!Getdin!En gozel günlerimi, en acı xatirelere çevirdin gederken.Heç olmadığım qeder sevincliyken, heç üzülmediyim qeder üzüldüm.Getmezsen, menimsen duwunerken, bir anda sensiz qaldım.En gerçek xeyalimi yıxdın.Uzatmaga gerek yox.Gederken meni de bitirdin. Amma öldürmedin.Keşke öldürseydin.indi xeyal...,goresen yene gelermisen?Sensiz yoxam men,nefessizem, bir heçem!Heçmi darixmadin?
    Heç maraq etmirsenmi artıq?Yata bilmirem sensiz.Günüm aydınlanmır sensiz. “HEYATIM SABAHIN XEYIR” demeyini gozleyirem.YAŞIL GÖZLÜN üşüyur, çox üşüyur. Qalin geyinmir meselen sen getdiyinden beri.Kimse maraq gostermir dersimin ne zaman bitib ve ne zaman eve geleceyimi.
    tek bawinayam… !Xeyaldin, gerçek oldun.Belke de bir Yuxuydun.Sevilen sen idin bes hani, sevgiliydin bes… Yuxudaydın ve yoxa cixdin indi. Men oyanir-oyanmaz ayrılıq geldi.Qorxduğu başına gelermiş insanın. Bitdin , bütün gozelliyinle…Yene xeyal oldun.eslında indi acı bir xatıre oldun... !!!

Member

Re: Xəyaldır...

maraqli idi teshekkur

Yer imleri