Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
37 sonuçtan 31 ile 37 arası

azericeyi anlamis degilim

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    dediğim gibi, ilk yıllarda 'Türk Dili' diyorlardı, sonradan 'Azerbaycanca' oldu. Sanırım Aliyev tarafından değiştirildi. Elçibey zamanında kesinlikle 'Türk Dili' idi.
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Junior Member
    Yer
    ankara
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    dediğim gibi, ilk yıllarda 'Türk Dili' diyorlardı, sonradan 'Azerbaycanca' oldu. Sanırım Aliyev tarafından değiştirildi. Elçibey zamanında kesinlikle 'Türk Dili' idi.
    imza kampanyası falan mı baslatsak boyle seyler sırf azerbaycandakı turklerle turkıye turklerını bırbırınden uzaklastırmak için yapılan seylerdır
    BUNLARA GOZ YUMMAYALIM
    rusların hedefledıgı amaca ulasmasına engel olalım
    medeniyetlere kucak acan toprak anadolu

Moderator

......

Alıntı Java-d Nickli Üyeden Alıntı
    Ay qardash yani abi ngilis dilinde bele bir soz yox...Birdekiingilis dilinin Azeri diline ne dexlisi ? )) Ingilis dili Azeri diline oxshasaydi gedib ozume ish tapardim da )
    aferin sene yaxsi yazmisan

Moderator

...

Alıntı duygu_ist Nickli Üyeden Alıntı
    bence çok benziyor bizim dilimize ama azeriler rus alfabesi kullandığı için latin alfabesiyle yazarken mesela "şey" yerine "shey" yazıyorlar
    yanlisiniz var, biz de latin alfabesi kullaniyoruz rus alfabesini onceleri kullanirdiq sey yerine shey yazmanin da sebebi bezilerinin bilgisayarinda azeri klaviyesi olmadigi uçun oyle yazirlar rus alfabesinde sh herfi yoxdur rus alfabesi tamam basqa alfabedir

Moderator

.......

Alıntı pharmacist36 Nickli Üyeden Alıntı
    merhaba arkadaşlar azeri dilinin ingiliz diliyle ilgisi yok
    hatta azerice türkçeye göre biraz daha saf kalmış bir dil
    uzun yıllar geçmesine rağmen bizde anlayabiliyoruz bu dili sadece kullanılan alfabe biraz zorluyor o kadar
    neyse güzel bir siteymiş sevdim burayı
    cox dogru yazmisiniz tskler yoksa yuxaridaki arkadaslar her seyi katisdiriblar bir - birine ingilisce rusca daha neler ........ belke onlarin da suçu yoxdur galiba azericeni iyi bilmirler, tanimirlar

Moderator

...

Alıntı santay Nickli Üyeden Alıntı
    bak kardes azerice dilii eski türkceye en yakın dil biliniyor. azerice dilinde ingilizce karısmı yktur
    size katiliram

Moderator
    Alıntı hayal16 Nickli Üyeden Alıntı
    Merhabalar.Ben de yeni üyelerdenim, Türkiye'den.Evet bazen zorlanıyorum ama çoğu şeyi anlıyorum.Ben Azeri müziklere hayranım.Yanlış yazabilirim ama Faik Ağayev 'i dinledim ve çok beğendim.Herkese selsmlar.
    Dogru yazdiniz ancaq Faik sozunde k yerine q yazilir Sizde Faik deyilir bizde Faiq

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Yer imleri