ARDI.. Eh doqrudanda, gozel, qururlu gunler var idi herbide, Her kiwi herbi xidmet edir, amma her kiwi orda geyindiyi formadan, herbi geyimde atdiqi her addimdan qurur hissi yawaya bilmir.Belece gunler kecirdi Sebine ise yavaw-yavaw saqalirdi, Bir gun, Avqust ayi idi Sebine mene dediki emim oqlu teze esger gedib, Genceye duwub onun and icmesi olacaq, men ora gelsem sende gele bilersen?(Men Genceye elede uzaq olmayan bir yerde xidmet edirdim)-hec fikrlewmeden dedim he gele bilerem, amma senin ayaqin tam saqalmayib axi, nece olacaq?-O, dedi hele vaxta var ona qeder biraz saqalar, hem birteher gelerem sen narahat olma, esas odu gorek bir-birimizi.Belece razilawdiq.Hemen yeri, gunu ve vaxti deqiqlewdirdim, komandirime veziyyeti daniwib icaze aldim, (amma herbide olanlar bilirki bir gunluk icaze alanda xidmet elediyin rayonun erazisin terk ede bilmezsen, eger terk edersense tutulsan ferari sayilarsan)Men bunlari goze alaraq hemen gun catanda Genceye, sevdiyimi ilk defe gormeye yola duwdum, Inanilmaz, sozle catirilmaz heyacan var idi mende, yol boyu axlimda suallar doqulurdu, goresen gore bilecemi onu?goresen fikirimde canlandirdiqim, tesevvur etdyim qizmidi Sebine?Belece geldim catdim ora, bawlamiwdi and icme Sebineye zeng vurdumku burdayam, oda mene hansi terefde olduqunu ve tanimaqim ucun eyninde ne olduqunu dedi, amm cox yaxinlawma yanimda atam, qohumlarim var dedi, Hardasa on metrliyine qeder yaxinlawdim, Gordum onu, oda meni gordu uzunde-gozunde boyuk bir sevinc var idi, Men ise inanin soz tapib catdira bilmirem sizlere hemen an kecirtdiyim hissleri, ILK SEVDIYIM INSANI, ILK DEFE GORURDUM heyacanan titreyirdim o, isdi havada, telefonda guya daniwirdiq amma telefon qulaqimizda ikimizde susub bir-birimize baxirdiq, onun axsadiqini gorub ayaqini soruwdum, bele sukuda son qoyuldu, Menen soruwdu hmen xeyalinda, axlinda tesevvur etdiyin qizam ya yox?Elbetdeki hemen insan idi, men tesevvur etdiyimdende gozel, saf gornuwu var idi Sebinenin.Oda meni beyendiyini soyledi ve mene dediki esas bir-birine baqli olan qelblerimizdi, gornuw aldadicidi(amma men ele duwunmurem, cunki mence her bir insanin qelbini, daxilini onun yeriwindemi, onun baxiwindami, onun gorunuwundemi ve s, gormek mumkundu) ARDI VAR...