ARDI.. Belede oldu uc-dort gun Gunayin vasdesile elaqe saxladiq, daha sonra ozu ile daniwirdiq. Men caliwirdim menevi desdek olum ona, sozlerimle, diqqetimle, virtual olsada onun ucun ele abu-hava yaratmiwdimki, sanki sozlerimden guc-umud alirdi. Sebine mene dediki ora, bir qayanin usdune bu sozleri yazmiwam.. DAQLARA YAZIRAM BU EWQIMI, QOY DAQLAR WAHIDIM OLSUN, GOYLERE HAYKIRIRAM BU SEVGIMI, QOY GOYLER WAHIDIM OLSUN, ve dediki orada iki uzuk gizletmiwem, bir gun hemen yere ikimizin gedeceyi umudu ile. Sene olan sevgim, mehebbetim sonsuzdur dedi, Birde dediki heyatda en boyuk arzum senin qollarinda olmekdi, ((Men ozaman hardan bileydim?Hardan bileydimki birgun gelecek Sebine oz arzusuna catacaq?)) Men Sebinenin bu hereketine heyran qalmiwdim, onu gormesem bele, onda olan cesaret, onda olan sozubutovluk meni heyran qoyurdu, Ozaman oyrendimki, sevgi sadece dilde sevirem demekle olmur, Sevgi eslinde emelde olur, emelde deyilir, catdirilir sevdiyine. Belece gunler kecirdi, qayidim herbiiye, Artiq herkes, yani esger yoldawlarim, boluyumuzde olan herkes bilirdi menim hereketlerimden bilirdiler awiq olduqumu. Esgerlerimden biri, bir gun mene dediki senin sevgine bir sevgi revayeti yazmiwam gelin oxuyum sizde dinleyin, (onun meyxana isdedati vardi, indide o, AZERBAYCANDA sayilan meyxanacilardandi)hamimiz yiqildiq o, oxudu bizde dinledik, doqrudanda cox gozel yazmiwdi, onun sesini kasete yazdiq, mene verdiki xidmetini qutaranda sevdiyine hediye eleyersen. Daha bir esgerim mene dediki cixar eynideki formani, kesecem senin formani amma gozel bir desmal duzeldecem sene, beyeneceksen. Cixarib verdim, bir hefde sonra getirib verdi desmali, inanin cox gozel bir desmal duzeltmiwdi, menim formamin kurey hissesini kesib, ora rengli saplarla hem vetenperver, hem sevgiye aid gozel sozler toxumuwdu, hem bizim adlarimizida ora toxumuwdu. Doqrudanda men esgerlerimi qarwiliqli olaraq cox isdeyirdim, Herzaman biz birinci idik herweyde, Here oz iwini deqiqlikle bilirdi, Bir gun daha maraqli hadise oldu, Men Sebine ile telefonda daniwirdim, Qefil esgerlerimin hamisi meni oz darelerine aldilar ve xorla oxumaqa bawladilar(SEBINE MEN SENI SEVIREM, SENDE SEV MENI-SEBINE MEN SENE GELECEM, SENDE GOZLE MENI)bu sozleri xorla tekrarlayaraq Bize boyuk bir evezsiz hediye vermiw oldular, esgerlerin bu hereketi Sebineninde cox xowuna gelmiwdi.. ARDI VAR