4 sonuçtan 1 ile 4 arası
Like Tree1Beğenme
  • 1 Gönderen Shenlik

Sevgi ve Ölüm

Junior Member Shenlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgi ve Ölüm

Salam, Men SANKT-PETERBURQDAN Shenlik, sizlere uzun ve heyatda yawanmiw maraqli bir etiraf danişacam, ona gorede herşeyi lap evvelinden danişiram.. .. SEVGILI olub sevgilerine qovuşmayan insanlarin sevgisi dayim yaşardir, bunu uzde gosdermeseler bele, o, sevgini,,, o, xoşbext ve kederli gunlerini, oz sevdiklerini daim qelblerinin dernliyinde saxlar, yaşadar, xatirlarlar, cunki insanlarin unuda bileceyi sevgi yoxdur, eger bir sevgi unudula bilirse demek o, sevgi hec olmamşdir, yaşanmanişdir.. .!Menim etirafim-movzum 04.04.2004 cu il tarixinde herbi xidmete yola duşmeyimle başlayur(men can AZERBAYCANIN rayonlarinin birinde dunyaya goz acmiş, orta tehslimi kend orta mekdebinde başa vurmuş, vetenperver ruhda boyumuş genc bir insan idim o, vaxtlar)men caqriş vereqemi alanda cox sevinir, vetenime xidmet edeceyimden qurur duyurdum.Men herbiye yola duşduyum gun seher tezden getdim kendimizde olan şehidler xiyabanina, ve ebedi qardaşlarim olan şehidlerimizin qarşisinda diz cokub onlarla oz sevincimi, arzularimi, qisas hislerimi danişib, ollardan xeyir-dua isdedim, SEVINCIM-vetenimin xidmetinde olacaqim ucun idi.. .ARZULARIM-menim xidmet dovrunde muharibenin yeniden başlamasi ve vetenimizin erazi butovluyunu perpa etmekde menimde işdirak etmeyim idi,,, QISASIM-ise XOCALIDA, QARABAQDA oldurulen korpeler, gunahsiz qocalar, esir goturulub başlarina min oyunlar getirilen ana-bacilarim idi.. Belece şehidlerimizden xeyir dua alaraq herbi xidmete yola duşdum.XIDMETIMIN ilk dovurlerinde bezi cetinlikler yaşasamda, harda ve ne ucun olduqumu unutmur, vicdanla-şerefle qulluq elemeye calişirdim, qelbimde ise yalniz veten sevgisi vardi, yani bir kimseyle sevgili-isdekli olmamişdim o, vaxta qeder, bir muddet sora artiq vezifem taqim komandirinin muavini, rutbem ise cavuş idi, orada geyindiyim formadan, atdiqim her addimdan, her gun oxuduqum himnimizden zovq alir, qurur hissleri yaşayirdim.cunki men her zaman deyiremki VETENINI SEVMEYEN INSAN, NE ALLAHINI, NE AILESINI, NE XANIMINI, NE OVLATLARINI SEVE BILMEZ, EGER SEVSE BELE, EKSIK SEVER,,, Belece vaxt kecmişdi 17.06.2005 ci il tarixi idi, geceni cavabdeh qalmişdim, seher tezden komandirlerimiz gelene qeder esgerlerimide goturub posdlarimiza duşduk, orada esgerlere gorecekleri işleri tapşirib, ozum ise biraz yuxari qalxib komandiri gozlemeye başladim, cunki o, gelende cavabdehliyim haqqinda meruze elemeliydim, biraz sonra esgerlerimden biri mene yaxinlaşdi ve xahiş elediki telefonu verim evleri ile danişmaq isdeyirdi, men ise verdim telefonu az muddetliyine, bu arada ozumbalaca bir soyud aqacinin altiinda oturub novbeti gecenin naryadini yazirdim, texminen 20-30 deqiqeden sonra hemen esger getirib telefonu qaytarib, teşekur eleyib oz işine qayitdi, biraz sonra mene tanimadiqim bir nomreden zeng gelmeye başladi, sozun duzu cavab vermek isdemedim, amma ardicil birnece zengden sonra cavab verende, kovrek ve mulayim sesli bir qiz mene salam verib sonra başladi soruwmaqaki sen kimsen, necisen meni niye narahad eleyirsen, mene niye elave problemler yaradirsan, onsuzda oz problemlerim ozume besdi, men tebiyiki hecne anlamirdim, O, butun bunlari soyleyerken men hec bir kelme bel danişmamişdim, ne baş verdiyini başa duşmurdum, ne deyeceyimide bilmirdim cunki, , (etiraf eleyimki men hemen ana qeder hec vaxt ve hec bir qizla telfonda danişmamişdim, hec reyaliqda da, bir qiza ureyimi acib, isdekli olmamişdi, qelbimde olan sevgi yalniz ve yalniz VETEN sevgisi idi, sevgilimde tek VETENIM idi, cunki butun sevgilerin başinda veten sevgisi durur menim ucun) .cunki men bu insani tanimirdim, menim hec bir gunahim olmadan meni gunahlidirirdi.. Men ona dedimki sizin soylediklerinizde bir anlaşilmamazliq var siz yanliş nomreye zeng vurmusunuz, men ne sizi ne sizin nomrenizi tanimiram.. O, ise menim nomremi tekrarladi ve sizin nomrenizden narahat edildiyini bir daha tekrarlayanda anladimki biraz evvel menen telefon alan esgerin işidi, ve qiza dedimki mene biraz vaxt verin SOZ men araşdirib neyin, nece olduqunu size etrafli zeng vurub melumat verecem... ARDI VAR...
    Nicole bunu beğendi.

Junior Member Nicole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maraqlidir , səbrsizliklə ardini gözləyirəm..
    Konu Nicole tarafından (12-22-2013 Saat 08:10 AM ) değiştirilmiştir.
    Həqiqətlərə yox , amma təsadüflərə gülməyim gəlir..

Junior Member Shenlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ardi olacaq,,,

Azeri.net Sevdalısı Baku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgi ve Ölüm seriyalı yazılarını oxumağa başladım. Gördüyüm qederi ile 14 ferqli bölmede yazıbsan. Oxumağa çalışacam hamısını.