Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

AŞK MI GELENEK Mİ?

Senior Member
    Yer
    Muğla-Bursa

AŞK MI GELENEK Mİ?

İÇERİK ŞAHSIM TARAFINDAN SİLİNMİŞTİR

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Duruma acayip üzüldüm. Ve aşkın Muş'la Bitlis'le ne ilgisi var anlayamadım! Azerilerde benim bildiğim kadarıyla 'yabancıya kız vermezler' diye bir şey yok. O kadar çok evlenen insan var ki, bu, bana pek gerçekçi gelmiyor.

Ayrıca senin Muş'lu olmanın ne demek ya da ne dememek olduğunu onların bilebilmesi pek olasılık dahilinde değil. Belki çevresindekiler (bizim vatandaşlar) bazı akıl karıştırıcı şeyler söylemişler olabilirler.

Forumdaki kardeşlerin olarak senin için ne yapabiliriz? Elimizden bir şey geleceğini düşünüyorsan, yaz bize. Allah yüreğindeki acıyı dindirsin ve bilgelikle (hikmeli) davranabilmeniz için size bilgelik versin.
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Moderator

AŞK MI GELENEK Mİ?

Mesajiniz meni cox uzdu beyefendi Sizi cox iyi anlayiram Umitsiz ask cox pisdir insani uzer icini yandirar gece gunduz incidir insan hetta ozune intihar da etmek isteyir yashamagin bir anlami olmur O qizin ailesine hakk vermirem duzgun etmemishler sevenleri ayirmag cox gunahdir Bizim gelenekde "azeriler yabancilara kiz vermezmish" gibi bir shey yoxdur ozellikle de turklerle evlilye hic karishmiyorlar onlari kendimizin ki gibi goruyorlar azerilerle turkler kardeshdirler Belke de kismetde ayrilik var imish Ancaq o qiz da gerek nishanlanmamaliydi ailesi mecbur etse bile........... Siz onu kacirtsaydiniz iyi olardi Kacip uzaklara gede bilerdiniz? Neden yapmadiniz bunu? Eger shimdi o nishanliysa bence hala gec deyil belki bir sheyler yapmag olar Eger bir birinizi sevirsinizse yeniden birleshe bilersiniz O zaman o kiz ayrilsin nishanlisindan iyice anlatsin her sheyi bashkasini seviyorum desin o nishanlisi da bedbaht olmasin guzel bir shekilde anlayishla yollarini ayirsinlar Sevginizi kurtarmak ucun elinizden gelen her sheyi yapin cabuk teslim olmayin heyat bir imtahandir Birleshmeye calishin ve evlenin Size sebir dozum arzu edirem Heyat sevenleri ateshe atmaz Eger bir haber alsaniz yazin bilmek isterdim biz sizinleyik
    Allah hec kime ask acisi gostermesin dushmanima bile arzu etmirem

Moderator

Re: AŞK MI GELENEK Mİ?

Ben kac arkadash taniyorum yabancilarla evlenibler Mesela benim teyzemin kizi bakude okuyan bir turkle evlendi teyzem gili karishmadilar sonra bir azeri kiz turkiyede okudu bir turkle evlendi onun da ailesi karishmadi ve ya iki tanidigim kiz fransizlarla evlendiler sonra bir kiz arapla evlendi biri ingilisle biri rusla aileleri karishmadilar yabancilarla evlenenler var bizde
    Ancak istisna aileler de vardir ki yabancilarla evliliye karshi cikiyorlar

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Mirze, bir gelişme var mı?
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Yer
    Muğla-Bursa
    Geç değil biliyorum bende frkındayım. Senin dedğin seyide denedim, fidan. Anlat dedim durumu çocuğa, anlatmış, çocuk kabul etmiyor. Kız o kadar güzel ki, bazen hak veriyorum diğer çocuğa. Ama anlaması da gerekiyor..

Kaçırmaya gelince, bunada kız karşı çıkıyor. Babası çok hasta, babasını çok seviyor. Bişey olursa ona kendimi affetmem diyor. Birkeresinde hstaneye kaldırdılar babasını, ağlamaktan gözleri şişmişti. Kısacası evi o geçindiriyor.

Gözlerimle görmesem durumlarını, alır zorla kaçırırım. Ama o istemediği sürece aşkımdan ölsemde kaçırmam.. Şimdilik susuyoruz, bakalım sonu ne olacak.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Ya Mirze sen benim başka şeyleri düşünmeme neden oldun... Özellikle kızın babasından söz ettiğinde... Abisi benim de iki kızım var (ve bir de oğlum) ve o babanın yerine kendimi koydum... Acaba ben olsam nasıl davranırdım? Aşka mı saygı gösterirdim yoksa kendi düşüncelerime göre mi hareket ederdim? Yanıt veremiyorum!!! Kız babası olmak da zor. Haklısın babayı da düşünmen gerek. Bir de, zaten isteksizlikler üzerine yuva kurulmaz. Gönülsüzce yapılan şeylere ilişkin yürekte birikenler, mutlaka günün birinde su yüzüne çıkarlar. Sen inançlı birisin ve biliyorsun ki her konuda Allah'a teslim olmak en güzeli. Bu konuyu da Allah'a bırakmak ve 'nasip neyse olsun' demek en yakışanı. Herşeyin sulh içinde olması lazım! Kim bilir belki de kısa zamanda yürekler yumuşar. Senin için dua edeceğiz (hayırlı bir sonuç çıksın diye).

Saygılar

Senior Member
    Yer
    Muğla-Bursa
    Şimdi kalkıp 1 yılımıda onu beklemekle mi geçireyim? Belkilerle, keşkelerle yaşamak bana göre değil ama ne yapacağımı da bilmiyorum. Sadece kendimi düşünsem herşeyi yaparım. Biraz daha mücadele ederim olmazsa. Sanırım unutmak en iyisi.. ama kısmet yinede..

Çok sağolun destekleriniz için..

Azeri.net Sevdalısı
    bu konuda çok uzun fikrimi sunabilirdim ama sunmayı tercih etmiyorum çünki kişilerin en dogru kararları kendilerinin verecegine inanıyorum..yaşayan onlardır bizler sadece bize sunulanı yorumlayabiliriz iç dünyadaki hezeyanları bilemeyiz..mirze allah hakkında ne hayırlısıysa sana onu versin .bazen şerde hayır ..hayırdada şer vardır..kendin için neyi uygun görüyorsan onu yap bizler arkadalın olarak sana sadece manevi destek oluruz..allah yardımcın olsun

Senior Member
    Yer
    Muğla-Bursa
    sağol arkadaşlarım.. Heşey gönlünüzce olsun.. Unutmaya karar verdim..

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer imleri