Sayfa 3/3 İlkİlk 123
24 sonuçtan 21 ile 24 arası

AŞK MI GELENEK Mİ?

Member
    Yer
    İSTANBUL

ADIMI UNUT

ADIMI UNUT
    Nasılsa ayrılık bu aşkın sonu
    Sen de eller gibi adımı unut
    Kader ikimize çizmiş bu yolu
    Sen de eller gibi adımı unut

Seninle bu aşkı yaşamadık say
    Birlikte gülüp de ağlamadık say
    Böylesi unutmak daha da kolay
    Sen de herkes gibi adımı unut

İstemem söyleme bir tek kelime
    Değmesin artık hiç elin elime
    Sar yeni aşkını benim yerime
    Sen de eller gibi adımı unut...

Mırze kardeş, unutmakla en ıyısını yapmışsın. Gerçi biz bunu diyoruz, sen de diyorsun ama mutlaka kolay olmayacaktır(Unuttum desen de ben hemen unuttuğuna inanmıyorum, o sızı yüreğinin bir köşesinde epeyce bir zaman devam edecektir!). Lakin her gecenin bir sabahı vardır.Yeni aşk hayatında başarılar... Unutmadan, ablalı- kardeşli bulursan bana da haber ver(Ben bulursam da sana haber vereceğim; söz!)
    KİMSEYİ KIRMAMAK VE ÜZMEMEK ŞARTIYLA DİLEDİĞİN HERŞEYİ YAŞA! BİRGÜN ÇEKİP GİDERKEN GERİDE NE AKLIN KALSIN , NE DE SENİN YÜZÜNDEN KIRILMIŞ BİR YÜREK!

Senior Member
    Alıntı Mirze Nickli Üyeden Alıntı
    Dört sebebi olduğunu öğrendim tabiki..

Ablasınıda Muş'lu biri istemiş vermemişler ve Muş'lu kardeşim kzı kaçırmış. Sonradan barışmışlar ama annenin dediği olmamış.

Annesi beni bir vesileyle tanıdı uzaktan gördü, beğendi, o zaman babası hariç herkes gördü beni. Babasıda sonra resmimi gördü. Birkaçgün sonra bu çocuğun geçmişi nedir diye sormular, kızda aslen muşlu demiş. Ve tatışma orda başlar, kız kapıyı çarpıp evden çıkınca beni aradı, anlattı herşeyi. Bi akrabasına yolladım.. Annesi o andan sonra benden pek hoşlanmadı.

Babası hastaydı, halada hasta sanırım(sigara), babasını çok seviyordu. Üzülmesini istemiyordu. Gel kaçalım dedim, babam dedi. Bişey demedim.
    Annesinin damat adayı!!! Kim mi!!! Yiğeni...
    O günden sonra hiç aramadım, konuşmadım, görmedim...
    Ve şimdi, süperim Taliplerim var ama bu defa doğru kararı vermeyi bekliyorum Bu defa ben değil beni isteyen mücadele edecek anlayacağınız.

--------
    Kanka ilk zamanlarda bana hediye ettiği şarkıda doğru diyormuş, sen yazınca fark ettim..

Kandırdığımı sandım ama, kandıramadım onu aslında..

Şimdi artık adaylardan birini seçmek lazım.. Zamanı geldi.. ehheheh
    Yaa Mirze, arkadas kusuruma bakma konu kapanmis ama senin hikayeni okudum cok uzuldum
    Uzuntumun baska bir nedeni de galiba benim aski hikyemin sonunu gorur gibi oldum.....
    Aynen ben de azeriyim, sevdigim kisi turkiyeli, ama ben azerbaycanda oturuyorum, birbirimizi cok sevmisiz, aynen o da benim ailemle tanismis ama babam onun sadece fotografini gormus....Biz de reelde karsilasmadigimiz icin razi olmuyor ailem, tanimiyoruz kimdir, kimlerdendir falan diyorlar..hak veriyorum ama onlarin hepsini ogrenmek bile istemiyorlar..... ne var ne var annemin damat adayi......yigeni......
    Ya beni de sonbahar da evlendirmek istiyorlar....benim de babam hasta, ben de ailemin gecimini sagliyorum...yoksa ben de kacardim onunla......biliyorum ki ailemin mutsuzlugu uzerine kendi mutlulugumu kuramam......
    Yanlis yapmaktan da korkuyorum.....
    Galiba hikayemizin sonucu da ayni olacaktir

Senior Member
    O benim ilk askim ama..............
    Ben Mirzenin sevdigi kizin yasadiklarini yasamak istemiyorum ama.....ne de askima Mirzenin yasadiklarini yasatmak istemem.......ya ailem ne olsun o zaman..........
    Allah kimseyi caresiz birakmasin....galiba en iyisi Allaha birakmak.....zaten oyle de yapmisim......

Senior Member
    Yer
    Muğla-Bursa
    Alıntı Manolita Nickli Üyeden Alıntı
    Yaa Mirze, arkadas kusuruma bakma konu kapanmis ama senin hikayeni okudum cok uzuldum
    Uzuntumun baska bir nedeni de galiba benim aski hikyemin sonunu gorur gibi oldum.....
    Aynen ben de azeriyim, sevdigim kisi turkiyeli, ama ben azerbaycanda oturuyorum, birbirimizi cok sevmisiz, aynen o da benim ailemle tanismis ama babam onun sadece fotografini gormus....Biz de reelde karsilasmadigimiz icin razi olmuyor ailem, tanimiyoruz kimdir, kimlerdendir falan diyorlar..hak veriyorum ama onlarin hepsini ogrenmek bile istemiyorlar..... ne var ne var annemin damat adayi......yigeni......
    Ya beni de sonbahar da evlendirmek istiyorlar....benim de babam hasta, ben de ailemin gecimini sagliyorum...yoksa ben de kacardim onunla......biliyorum ki ailemin mutsuzlugu uzerine kendi mutlulugumu kuramam......
    Yanlis yapmaktan da korkuyorum.....
    Galiba hikayemizin sonucu da ayni olacaktir
    Alıntı Manolita Nickli Üyeden Alıntı
    O benim ilk askim ama..............
    Ben Mirzenin sevdigi kizin yasadiklarini yasamak istemiyorum ama.....ne de askima Mirzenin yasadiklarini yasatmak istemem.......ya ailem ne olsun o zaman..........
    Allah kimseyi caresiz birakmasin....galiba en iyisi Allaha birakmak.....zaten oyle de yapmisim......
    Aynı şeyleri yaşamış olmamız çok ilginç, demek ki doğru bir başlık atmışım hikayeme "AŞK MI GELENEK Mİ?"

Bir insan tanımadığı biriyle evlenince iki ihtimali var, ya çok mutlu olacak, ya çok mutsuz olacak. Ama tanıdığı ve birlikte olmaktan hoşlanmadığı biriyle evlenirse tek bir seçenek var, kesinlikle mutsuz olacak.. Eskiden olsa alttan alabilirdi bir taraf (genelde hanım tarafı), şimdi oda pek mümkün gözükmüyor, ayrlıklar kolaylaştı günümüzde.

Buda demek oluyor ki, eskiden birlikte bir yaşam kurmak kolaydı, ayrılmak zordu, şimdi ise tam tersi, aynı hayatı paylaşmak zor, ayrılmak kolay...

Üzülmek çare değil, evet lejyoner arkadaşımın dediği gibi unutmak zor ama, başka çare yok...

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Yer imleri