ARDI.. Ve aqladi telefonda, Men ise soz verdimki seher ne olur-olsun Bakidayam, yatdiqi xesdexananin yerini ve lazimli melumatlari alib saqollaşdim.Sanki başima qaynar sular tokulmuşdu, Onda anladimki menim sevdiyim, men eziyyet cekmeyim deye menen bele qeddarcasina ayrilbmiş.Ona olan butun kinime gore vicdan ezabi cekdim, axi men hec bilmirdimki bu neye gore ayrilmişdi mennen.Neyise sehersi gunu ucdum Bakuya.Gunortadan sonra idi artiq hemen xestexananin qarşisinda idim.Sebine qonce gulleri cox sevirdi, yaqin omurununde qonce guller kimi acilmamiş solacaqini hiss edibmiş.Ona bir desde sevdiyi gullerden aldim ve qalxdim yanina.Xeyli qohum-eqrebeside vardi orda.Anasi meni gorende bildiki men hemen insanam ve boynumu berk qucaqladi aqlaya-aqlaya, cox saqol geldiyin ucun dedi.Tecublu orasidiki qohum-eqrebeden mene hec kim, hecne demedi yaqinki anasi danişibmiş menim geleceyimi.Meni tek boşladilar sebinenin yatdiqi otaqa.Ilahi men gozlerime inanmadim, menimsevdiyim Sebineden eser-elamet bele qalmamişdi, menim gorduyum o, parlaq gozler solmuş, aqlamaqdan qip-qirmizi olmuşdu.(INANIN YARADANA, BU AN ELLERIM, BUTUN VUCUDUM ESIR YAZA BILMIREM)Meni goren kimi geldin-geldin..Bilirdim, inanirdim geleceksen dedi.Ellerimde gulleri gorub gozu yaşli gulumsedi, menim sevdiyim qonceleri almisan, amma baqişlaki men senin sevdiyin qoncen ola biledim dedi ve yerinen qollarin acdiki gel meni baqrina bas, elimden bele tutmadin hec vaxt.Gozyaşlarimiz bir-birine qarişmiş berk-berk baqrima basmişdim Sebineni.Herşey yaxşi olacaq, daha bizi hec kim ayira bilmez, geldim, seninleyem dedim, axi biz soz vermişdik bir-birimize qismetimiz olum olsa bele, bir-birimize sarilib oleceyik amma ayrilmayacayiq bax indi hemen sinaq gunu geldi catdi dedim.Oise menim aqzimi tutdu bele deyende.Senin buna haqqin yoxdu dedi, Sen yaşayacaqsan, menide yaşadacaqsan.Ve men seni hec bir zaman terk etmeyecem, ruhum hemişe seninle olacaq, kederine-kederlenecem, sevincine-sevinecem, herzaman seni izleyecem.Eger meni heqiqeten sevdinse, menim xatirime xoşbext olacaqsan, mene olan sevginen qat-qat guclu bir sevgi ile heyat yoldaşini seveceksen, ovlatlarini seveceksen.. ARDI VAR