10 sonuçtan 1 ile 10 arası

IKI YOLU VAR

Azeri.net Sevdalısı

IKI YOLU VAR

Derd ,keder qapi bilmez - bu demirdi, ya taxta. Vaxtsiz , vedesiz doyer .Acilmaz ,zorla acar ,onu bir kimse qova bimlez, istesen qapidan qovasan ,perncereden girecek ,pencereden qovasan , bacadan gelecek .
    Demiri nemislikden yeni paslanmaqdan qorumaqin iki yolu var - isletmek ve isti yer .
    Ureyi de qemden , kederden qorumaqin iki yolu var - soyuqqanliliq ve sebr .
    Urekler birdi ,derdler bambasqa . Boyuk urekde boyuk derd gezer . Golun derdi qamisliqdi ,ne qeder o qamisdan bollucadirsa ,demek ,onun derdi coxdu ,bele ise qamissiz golun ne lezzeti ? Urek qemsiz olmaz.Bes ele ise qemsiz urek neyin kari ?

Senior Member

Re: IKI YOLU VAR

Bu qeder duygulu biri olacagini tehmin elemezdim dogrusu,boyuk urekde boyuk derd olar,menalidi amma kaski derdsiz olsa urekler

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı alena Nickli Üyeden Alıntı
    Bu qeder duygulu biri olacagini tehmin elemezdim dogrusu,boyuk urekde boyuk derd olar,menalidi amma kaski derdsiz olsa urekler

kas ki , beyendiyin ucun tessekurler.

Member

HEYATDA QOSA OLMAYAN TEKCE ALLAHDIR. ONUNCUNDE UREKDE KEDERLE SEVINC QOSA ADDIMLAYIR.DIYGULARIMIZ GUCLU OLSA QALIB GELE BILERIK. COX XOSUMA GELDI

Member

Alıntı SENLI_DUNYAM Nickli Üyeden Alıntı
    HEYATDA QOSA OLMAYAN TEKCE ALLAHDIR. ONUNCUNDE UREKDE KEDERLE SEVINC QOSA ADDIMLAYIR.DIYGULARIMIZ GUCLU OLSA QALIB GELE BILERIK. COX XOSUMA GELDI
    Baştan yaşama şansım olsaydı eğer; kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım çok riske girip sana aşık olmaktan..

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı Lenigme Nickli Üyeden Alıntı
    HEYATDA QOSA OLMAYAN TEKCE ALLAHDIR. ONUNCUNDE UREKDE KEDERLE SEVINC QOSA ADDIMLAYIR.DIYGULARIMIZ GUCLU OLSA QALIB GELE

BILERIK. COX XOSUMA GELDI

duyqularimiz bizi cox sehv terefe aparir ,esas aqilimiz yeterince olsa he belke de neyese nail ola bilerik .

Member

BAXIR O DUYGULARI HANSI AGIL IDARE EDIR

Azeri.net Sevdalısı

BAXIR O DUYGULARI HANSI AGIL IDARE EDIR

ozlerini aqilli sayanlar hemise sonda yanilirlar . amma yene de ki, sen men deyene gelirsen ki ,aqil idare etmelidir insani .

Member

arxayin olmasaydim o cur danismazdim. neyse herenin oz fikri var fikirlerinizede hormet edirem

Azeri.net Sevdalısı

insan 1 saatdan sonra basina ne geleceyini bilmediyi halda , her hansi bir hadisede nece hereket edeceyini , yeni doqru yolu sececeyini bile bilmez ,ozunden raziliq bezen insani sehv terefe bele yoneldir

Yer imleri