Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Sevir amma qisqanmir..

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye

Re: Sevir amma qisqanmir..

Alıntı POWER_RANGERS Nickli Üyeden Alıntı
    Sevgi
    bunu senmı dıyorsun
    HaKKım heLaL,Sewqim haRam oLsun

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    I Am From Azerbaijan

Alıntı Ruzgar_Gulu Nickli Üyeden Alıntı
    bunu senmı dıyorsun
    Ne oldu beyenemedin mi?
    [

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye

paaaaaaaaaaaa cok şaşırdım
    HaKKım heLaL,Sewqim haRam oLsun

Azeri.net Sevdalısı

Eger seven sevdiyini qisqanmirsa bu onu sevmirmi demekdi? Siz isteyerdiz sevdiyiniz sizi qisqanmasin?Yoxsa qisqanilmaq xoshunuzami gedir?

mence sevgide qisqancliq vacib deyil , oqlanin qiza qadaqalar qoymasi onun sevmesi demek deyil .qoyulan qadaqalari allah bilir o niye qoyur .

beli men istemerem ki , sevgilim meni qisqansan .birdeki men ozumu ele aparmaram ki , qisqancliqa esas olsun . sevsin , inansin yeter .

diqqet bax menim xosum gelen sey diqqetdir , o mene qarsi diqqetli olsa mene yeter .

Senior Member

Xayallerim

Öncelikle cevabımı muhalefet olarak algılama (: Sadece yazmak geldi içimden.

Demişsin ki qadaqalar qoyması. Sanırım sınırlar koyması yasaklar koyması anlamında. (: Bir kişi sevdiğini kıskanıp yasak koyuyorsa onun kötülüğü için değildir ki. Mesela bir erkek olarak örnek vereyim. Sevdiğim bir kızın başka erkeklerle konuşmasını yasaklamam onun kötülüğünü düşünmek gibi değil aksine iyiliği için koyarım ben yasakları. Belki o an beni sınırladı kötü oldu gibi düşünebilir ama hiçbir zaman kıskanan insan seven insan koyduğu yasakları kuralları vs. İlişkinin bozulması için yada karşısındaki mutsuzolsun diye koymaz kanaatindeyim (:
    Kahvenden bir yudum bile almamışsın, korktunmu beni 40 yıl sevmekten.

Member

Qisqancliq sahib oldugun deyerleri itirme qorxusundan ortaya chixan bir emosiyadir ve eyni zamanda qorxudur.Seven bir insanin qisqanmasi tebii ki normaldir.Eksine eger seven bir insanda qisqancliq hissi yoxdur demeli bir problem var .....amma limitinde olsa yaxshi olar....limitini ashdisa sevenler uchun bir felaket ola biler bele olmamasi uchun de sevenlerin qarshilikli olaraq anlashmalari ve bir birine guvenmeleri lazimdir . sevin ve her zaman sevilin.................

Azeri.net Sevdalısı

Öncelikle cevabımı muhalefet olarak algılama (: Sadece yazmak geldi içimden.

Demişsin ki qadaqalar qoyması. Sanırım sınırlar koyması yasaklar koyması anlamında. (: Bir kişi sevdiğini kıskanıp yasak koyuyorsa onun kötülüğü için değildir ki. Mesela bir erkek olarak örnek vereyim. Sevdiğim bir kızın başka erkeklerle konuşmasını yasaklamam onun kötülüğünü düşünmek gibi değil aksine iyiliği için koyarım ben yasakları. Belki o an beni sınırladı kötü oldu gibi düşünebilir ama hiçbir zaman kıskanan insan seven insan koyduğu yasakları kuralları vs. İlişkinin bozulması için yada karşısındaki mutsuzolsun diye koymaz kanaatindeyim (:[/quote]
    yazina fikrine cox boyuk hormerle yanasiram , amma men de 1 olay yazim sen de oxu . bizde qonsuluqda 1 aile var .yeni evlenibler . oqlan ona butun qadaqalari qoyub , mobil telefonuna qeder , hec kiminle unsiyyet qurmaqa icaze vermir .men de ele bilirdim ki , o bunu sevgisinden edir .amma bax bele olmadi . yayda biz her axsam parka cixiriq ve men her gun eyni deyin sahidi oldum , o her gun yeni _ yeni qizlarnana qol - qola parkda gezirdi .men onun heyat yoldasini taniyirdim deye men o insana nifret etdim ve basa dusdum ki ,qadina her seye ona gore qadaqa qoyurlar ki , ozlerinin etdiklerinden qadinlari xebet tutmasin .yeni iyrencliklerle dolu duynyada yasayiriq.

birdeki axi senin sevgilin niye axi basqa oqlanlarnan danisir???? o qadaqalari sen qoymali deyilsen , ozune hormet e den qiz eger sevgilisi varsa basqa oqlannan danismali deyil .yeni o ozu sene ve senin hisslerine hormet elemelidir . menden bu qeder bilmirem basa sala bildim ya yox . tesekkurler mene neyise oyretmek istediyin ucun .

Senior Member

Senin dediğin olay da vardır mutlaka. Anlattığın olaya bende karşılıyım katılmıyorum.

Benim demek istediğim. Bir oğlan bir kural koyuyorsa onun kötülüğü için değildir ve aynı kuralı kendiside uygulamalı. Yoksa ben kıza telefonu yasaklayıp kendim kullanırsam ne anlamı kaldı . (:

Sende haklısın bu konuda.
    Kahvenden bir yudum bile almamışsın, korktunmu beni 40 yıl sevmekten.

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı Classic Nickli Üyeden Alıntı
    Senin dediğin olay da vardır mutlaka. Anlattığın olaya bende karşılıyım katılmıyorum.

Benim demek istediğim. Bir oğlan bir kural koyuyorsa onun kötülüğü için değildir ve aynı kuralı kendiside uygulamalı. Yoksa ben kıza telefonu yasaklayıp kendim kullanırsam ne anlamı kaldı . (:

Sende haklısın bu konuda.

HER 1 INSAN HER VERDIYI QERARLARINDA OZ OZLUYUNDE HAQLI OLUR .
    KIMLIYINDEN ASILLI OLMAYARAQ YENI BU QIZDIR YA OQLAN VERILEN QERARLARA HORMETLE YANASMAQ LAZIMDIR .
    TESEKKURLER MENI HAQLI BILDIYIN UCUN

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer imleri