4 sonuçtan 1 ile 4 arası

bismillahirrahmanirrahim

Junior Member

bismillahirrahmanirrahim

Müslüman, Müslümanın (din) kardeşidir. Ona zulmetmez ve onu helake teslim etmez ...( hadisi şerif) peygamber efendimiz (sav) bunu söylerken kendi yaşadığı günü ve yıllar sonrasını bilerek söylüyordu şimdi insanlar sadece kendini düşünüyor bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyor bilmiyor ki kendine dokunmayan yılan başka müslüman kardeşine dokunacak onu hiç düşünmüyor artık öyle bir duruma geldik ki sadece benlik duygusu yüklendi hislerimiz başucumuzda müslümanlar ölüyor şiiler süniiler diye ikiye bölünmüş ve birbirini öldürüyor hiçbir tepki göstermiyoruz ve banane bile diyen var bunların hepsi bizim vurdumduymazlığımız yüzünden oluyor ve sonrada bilmiyoruz ki onları o duruma düşürenler birgün gelecek bizi de onların düstüğü duruma düsürecek bu benlik duygusunu bir fıkrayla açıklamak gereği duyuyorum "birgün padişahın biri şeyhülislama mektup gönderirir devlet için neyapmalıyım neyapsam yıkılır onun için tedbir alayım der şeyhülislam ise tek kelime yazar gönderir banane yazar padişah cevabı alır ve anlamadım hocam diye tekrar yazar şeyhülislam yine banane der gönderir padişah okur ve yine banane yazıyor sinirlenir ve şeyhülislamın yanına gelir bu nasıl cevap hocam benimle dalga mı geçiyorsun niye bana cevap göndermiyorsun sadece banane diyorsun der şeyhülislam ben cevabımı verdim der padişah nasıl yani der padişahım yani devlet büyükleri nezaman banane demeye başlarsa o zaman devlet yıkılır ayrılık başlar içinde yaşadığın milletler birbirine düşer der padişah bunu anlamadığı için hocasından özürdiler elini öper ve çıkar"........bizim devlet büyüklerimiz yıllardan beri banane demiş ve bize de demeyi alıştırmış artık yeter lütfen Müslüman olarak Türk olarak artık birşeylere banane dememeyi öğrenelim (yanlış birsey yazdıysan affola )Allaha emanet olun qardeşlerim.........
    türkoğlu

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    keşke önce sadece insan gibi insan olmayı öğrensek... inançlarımız da insanlığımızı taçlandırsa... İçi insan olmayan birini hangi inanç kalıbına sokarsan sok, bir süre sonra aslına rücu eder... değişim yürekten gelmeli... öyleyse, gelin, belli bir inancı ya da milliyeti öne çıkarmadan bir şeylere 'bana ne dememeyi' öğrenelim... Bunu yaparken de, insanların birbirleriyle kardeş olduklarını unutmayalım... İnsanı (sadece insan olduğu için) kardeşi gibi göremeyen kişi, kendi inancından olan insanı da kardeş gibi göremez... Gördüğü insanı sevemeyen kişi, görmediği Allah'ı da sevemez...
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    keşke önce sadece insan gibi insan olmayı öğrensek... inançlarımız da insanlığımızı taçlandırsa... İçi insan olmayan birini hangi inanç kalıbına sokarsan sok, bir süre sonra aslına rücu eder... değişim yürekten gelmeli... öyleyse, gelin, belli bir inancı ya da milliyeti öne çıkarmadan bir şeylere 'bana ne dememeyi' öğrenelim... Bunu yaparken de, insanların birbirleriyle kardeş olduklarını unutmayalım... İnsanı (sadece insan olduğu için) kardeşi gibi göremeyen kişi, kendi inancından olan insanı da kardeş gibi göremez... Gördüğü insanı sevemeyen kişi, görmediği Allah'ı da sevemez...
    Bacanak, hoş geldin,
    Forumda şu ana kadar gördüğüm en güzel cümleler yukarıda okuduklarım ... Düşüncelerine yürekten katılıyorum.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    sağolasın bacanak... ben de içimden geçenleri yazdım...

biz söz vardır: 'kişi yürekten geleni söyler'

bir diğer söz de söyle der: 'bir gözeden (kaynaktan) hem acı hem de tatlı su çıkmaz'
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Yer imleri