Emekli Öğretmen,Reklam Yazarı, Şair Hasan Sancak:
BAŞBAKAN ERDOĞAN’A, YARGITAY’I ŞİKÂYET ETTİ!..

Samsunlu Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak (58) skandal bilirkişi raporunu onadıkları iddiasıyla Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir yazı yazarak şikâyet etti.

Konu ilgili görüşlerini dile getiren Sancak: ' Türkiye’de 8 senedir ilk ve tek, dünyanın en ilginç olayı Samsun’da devam etmektedir. Ne yazık ki ulusal haber ajansları ve 100’den fazla bağımsız; forum,haber,video sitesi hariç gazeteciler, haberciler, köşe yazarları, televizyoncular korkularına haber yapamamaktadırlar. Anlı şanlı gazeteciler, sınıfta kalmışlardır. Gerçeğin ortaya çıkmasını istememektedirler. Türkiye’de ulaşmadığım bir makam kalmamıştır.Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız diyen siyasetçiler ve bakanlar, Ankara’ya gidince, verdikleri sözleri unutmuşlardır. Yazdığım yazılarıma cevap bile vermemişlerdir. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Cemil Çiçek,CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ, Kültür Bakanı Sayın Ömer Çelik, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Sayın Suat Kılıç, Kültür Eski Bakanı Sayın Atilla Koç, siyasi parti başkanları,gazeteci dernek ve sendikaları, hukukçu başkan ve dernekleri…Emekli bir öğretmenin feryadını duymamışlardır. Binlerce gazeteciye ve haberciye mail ve telefonla ulaştım.Cevap bile vermediler. Kanal 7’de program yapan Esra Ceyhan,beni canlı yayına çıkartmak isteyince, işinden olmuştur. En son Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdogan’a bir yazı yazarak, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerinin skandal bilirkişi raporunu onamalarını şikâyet ettim. Anayasa Mahkemesi tekrar aleyhime karar verirse, bundan sonra Türkiye’de iç hukuk tamamlanmış olacaktır. Hakkımı AİHM’de arayacağım. Buradan da bir sonuç çıkmazsa, Mahkeme-i Kübra’da hakkımı alacağım. Ben, binlerce lira avukat ve mahkeme masraflarını emekli öğretmen maaşımla ödeyeceksem, hakkımı helal etmem, aleyhime karar verenleri affetmem mümkün değildir. Onlara karşı bütün hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım. Türkiye’de ulaşamadığım bağımsız gazetecilerin,habercilerin,köşe yazarlarının, televizyoncuların olduğuna inanıyorum.Bu haberimi okuyan yürekli basın mensuplarından da destek bekliyorum’ dedi.Saygıdeğer Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a,
Sayın Başbakanım,

ŞİKÂYETİM, DEVLETİMİZİN EN YÜKSEK VE YÜCE MAKAMINADIR.


SKANDAL BİLİRKİŞİ RAPORUNU, İHBAR EDİYORUM!..

YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ BAŞKAN VE ÜYELERİNDEN ŞİKÂYETÇİYİM.


VİDEOYU SEYREDERSENİZ, KONUNUN NE OLDUĞUNU ANLARSINIZ.

HABER55 REKLÂM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURDU!..

[

İlişim çalışmıyorsa, İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız!..


Orta Karadeniz Bölgesi’nin en büyük ili olan Samsun’umuzun güzel, şirin, turistik, yeşille mavinin kucaklaştığı, denizle kumun ve ormanın buluştuğu Alaçam’dan en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Adım soyadım Hasan Sancak’tır. Samsunlu Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteciyim. 58 yaşındayım.

3 tanesi çıkan elli şiir kitabım, 5000 şiirim 50 tanesi noter onaylı 1500 senaryom vardır. 1 Aralık 2000’de, 44 yaşında, gördüğü Gerçek Rüya Noter Onaylı ‘Rüya’ Senaryosu’nu notere onaylatan dünyadaki ilk ve tek kişiyim.Dünya ve Türkiye’de en çok senaryoları kopyalanan kişiyim. Noter Onaylı ‘Rüya’ Senaryomu Coca Cola 5, Tombi Sofix Şeker 7, Vestel XXL 10 sene sonra, bir ısıtıcı senaryomu Vestel tekrar 3 sene sonra aynen kopyalamıştır. Toplam 4 senaryom 7 şirket tarafından kopyalanmıştır.


Bilirkişi raporunun dosya ve numaraları ile karşılaştırınız. Yazdıklarımın doğru olduğu görülecektir.

Bilirkişi Heyeti Raporu:
Talimat No:2010/56
Dosya Esas No:2009/314
Dava Tarihi:17.04.2006Noter Onaylı ‘Rüya’ Senaryomu kopyalayan Coca Cola’yı 2006 yılında Samsun’da mahkemeye verişim, 2014 senesinde 8. senesine girmiştir. Adalet Bakanlığına, skandal rapor yazan bilirkişiler hakkında suç duyurusunda bulundum. Türkiye ve dünyada ilk defa çakma, düzmece, çelişkilerle ve skandallarla dolu olan bir bilirkişi raporu, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri tarafından noktasına virgülüne kadar onanmıştır. Bu durum, milletimizin geleceği ve devletimizin bekası açısından endişe verici, kahredici bir durumdur.


Bilirkişiler tarafından yazılan, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri tarafından da usul ve yasaya uygun olduğu onanan dokuz sayfalık bilirkişi raporu; çakma, düzmece, çelişkilerle ve skandallarla dolu olan kapkara bir rapordur. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri tarafından onanan bilirkişi raporunun skandal bir rapor olduğunu ispat edemezsem, şerefim üzerine yazıyorum. Kamuoyundan özür dileyeceğim. Verilecek her türlü cezaya razıyım. Aynı durumda Yargıtay Üyelerini ve bilirkişileri de imzalarına sahip çıkmaya davet ediyorum. Yargıtay 11. Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerinden şikâyetçiyim. Çakma, düzmece, skandal bilirkişi raporunu hazırlayanlar hakkında da suç duyurusunda bulunuyorum. Aleyhime verilen kararlar; hak, hukuk ve adalet ölçüsünde değerlendirilmemiştir. Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerinin yazdığı ilamlar, usul ve yasaya uygun olarak hazırlanmamıştır. Bu ilamlar, Coca Cola’ yı aklamak, bu işten kurtarmak için yazılmıştır. Adaletin insanlara eşit olarak uygulanmadığı yerde hak,hukuk ve adalet aramak boşunadır. Yargıtay ve bilirkişiler tarafından bir kelimesine bile cevap verilmeyen aşağıda bilginize sunduğum sorularıma ‘MUHAKKAK’ cevap verilmesini istiyorum.

Bilirkişi raporunun sayfa 8’inde bilirkişiler, ‘TARAFLARA AİT SENARYOLAR MUKAYESE EDİLECEK OLURSA’ demektedirler. Bilirkişiler,bu sayfada bizzat iki rüya senaryosunu incelediklerini ve birbirine benzemediğini onamışlardır. Mukayese olabilmesi için dosyada hem benim rüya senaryomun yazılı metni hem de Coca Cola Rüya Reklam Filminin görüntüsü ‘MUHAKKAK ’olması gerekirdi. Halbuki dosyada sadece benim rüya senaryomun yazılı metni vardır. Coca Cola avukatları mahkemeye içinde görüntü olan dolu bir CD verdik demektedirler. Sayfa 8’ de iki rüya senaryosunu mukayese yaptıklarını iddia eden bilirkişiler, sayfa 4’te ise, Coca Cola avukatlarının mahkemeye dolu diye verdikleri CD’nin içinin boş olduğunu rapor ederek, yaptık dediklerini iddia ettikleri mukayeselerinin olmadığını kendileri açıklayarak çelişkiye düşmüşlerdir.Bu en büyük çelişkinin farkında olmayanların gerçek bilirkişi olmaları mümkün değildir. Hiçbir gerçek bilirkişi bu yanlışa düşmezdi.Bilirkişiler bunu anlamadılar.Yıllarını hak, hukuk, adalet dağıttıklarını iddia eden Yargıtay üyelerinin bu skandalın farkında olmamaları mümkün değildir.Bu konunun en ince noktasına kadar incelenmesini istiyorum.Biz,tekrar bu sorumuzu soralım.Bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filmi’nin görüntüsünü seyretmişler midir? Filmin görüntüsünü seyretmediklerini kendileri söylüyorlar. Coca Cola Rüya Reklâm Filmi’nin görüntüsünü seyretmeden benim aleyhime karar vermeleri skandalların en büyüğüdür. Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerine göre Coca Cola Rüya Reklâm Filmi’nin görüntüsünü seyretmeden bilirkişilerin benim aleyhime karar vermeleri, usul ve yasaya aykırı değil midir? Niçin bu en büyük skandalın farkında olamamışlardır? Dokuz sayfalık bilirkişi raporunda kendi mukayeseleri olmayan bilirkişiler, mukayese yapmayarak, taraflardan birinin, Coca Cola avukatlarının karşılaştırmalarını noktasına virgülüne kadar kabul etmeleri ve bu mukayeselere göre benim aleyhime karar vermeleri, etik kurallara uyar mı?

Yargıtay 11. (On Birinci) Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerine göre bilirkişilerin Coca Cola avukatlarına ait Rüya Reklâm Filminin renkli resimli karelerine bakarak, Coca Cola avukatlarının karşılaştırmalarını kabul etmeleri ve bu mukayeselere göre benim aleyhime karar vermelerinin neresi, usul ve yasaya uygundur? Bilirkişilerin Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakarak, Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeseleri onayarak, bu kıyaslamalara göre benim aleyhime karar verebilirler mi? Hak, hukuk ve adaletten bahsedenler, bu hukuksuzluğu önlemelidirler. Bu kararla Türk adaleti çok büyük bir yara almıştır. Türkiye’de sadece hak, hukuk ve adaletle hükmeden hâkimlerin olduğuna inanmak istiyorum..


YUKARIDA BİLGİNİZE SUNDUĞUM BİLİRKİŞİ RAPORUNDAKİ SKANDALLAR, AŞAĞIDA DİKKATİNİZE SUNULMUŞTUR. SADECE BU BÖLÜMLERDE YAZILANLAR, BİLİRKİŞİ RAPORUNU ÇÖPE GÖNDERİR.COCA COLA AVUKATLARININ GÖRÜŞÜ:

Sayfa 1–2. Savunma:
Davalı vekili 15.12.2009 tarihli esasa cevaplarında ve diğer beyanlarında özetle, Davacı tarafın hak sahibi olduğunu iddia ettiği metin (veya görüntüsü içeriği) ile dava konusu reklâm filmi metni ( reklam senaryosu) arasında herhangi bir benzerlik ya da iktibas yaratacak bir durum bulunmadığını, bu husususun 15.12.2009 tarihli dilekçeleri ekinde sunulan ve reklâm filmi içeriğini konu alan CD incelendiğinde de açıkça görüleceğini…

BİLİRKİŞİLERİN GÖRÜŞÜ:

SAYFA 4: 4. Davalı tarafça sunulan deliller tetkik edilmekle;

Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde,04.03.2005–17.04.2005 tarihleri arasında yayınlandığı belirtilerek, sunulan davaya konu reklâm CD’sinin içinde kayıtlı herhangi bir dosya bulunmadığı CD’nin boş olduğu) görülmüştür.


BİLİRKİŞİLER, COCA COLA RÜYA REKLAM FİLMİNİN RENKLİ RESİMLİ KARELERİNE BAKARAK, COCA COLA AVUKATLARINA AİT OLAN MUKAYESELERİN DOĞRU OLDUĞUNU ONAMIŞLARDIR.

BURADAKİ EN ÖNEMLİ SORU ŞUDUR. COCA COLA RÜYA REKLAM FİLMİNİN GÖRÜNTÜSÜ DOSYADA YOKSA, BİLİRKİŞİLERİN DE KABUL ETTİKLERİ COCA COLA RÜYA REKLAM FİLMİNİN RENKLİ RESİMLİ KARELERİNE BAKILARAK YAPILAN MUKAYESELER COCA COLA AVUKATLARINA AİTSE,SAYIN YARGITAY ÜYELERİ! BİLİRKİŞİLER NOTER ONAYLI RÜYA SENARYOBUNUN YAZILI METNİNİ COCA COLA’NIN NEYİ İLE KARŞILAŞTIRMIŞLARDIR? NE YAZIK Kİ BU SORUNUN DA CEVABI YOKTUR.


İŞTE COCA COLA AVUKATLARINA AİT MUKAYESELERİ, BİLİRKİŞİLERİN KABUL ETTİĞİ RAPORDAKİ BÖLÜM!..


SAYFA 4:

Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde yer verdiği mukayeseli senaryo metinleri aşağıda verilmiş olup: resimli senaryo dosyasındaki ‘GÖRÜNTÜLERİN’ bu anlatımları teyit ettiği gözlenmiş...

Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde yer verdiği mukayeseli senaryo metinleri aşağıdaki şekildedir.

Dava konusu reklâm filmi içeriği

SAYFA 4: 1.Bölüm:İki genç birlikte kanepede otururlar iken, gençlerden biri mutfağa gidip buzdolabının kapağını açar. Buzdolabında sadece 1 adet COCA COLA şişesi görür. Bu esnada kanepede uyumakta olan diğer genç rüya görmeye başlar.

SAYFA 4: 2.Bölüm:
Rüya görmeye başlayan genç rüyasında sokağa çıkar ve bir markete girer.MARKET SAHİBİNE COCA COLA OLUP OLMADIĞINI SORAR,MARKET SAHİBİ GENCE, COCA- COLA’NIN OLMADIĞINI VE DÜNYADA SADECE 1 ADET KALDIĞINI SÖYLER.

SAYFA 4: 2.Bölüm:
Rüya görmeye başlayan genç rüyasında sokağa çıkar ve bir markete girer. MARKET SAHİBİNE COCA COLA OLUP OLMADIĞINI SORAR, MARKET SAHİBİ GENCE, COCA- COLA’NIN OLMADIĞINI VE DÜNYADA SADECE 1 ADET KALDIĞINI SÖYLER.

Yukarıda bilginize sunduğum bilirkişi raporunun en önemli çelişkili bölümleri, başka bir söze gerek bırakmamaktadır.
Bu raporu hazırlayanlar, ‘KESİNLİKLE’
bilirkişi olamazlar.Bilirkişi yasası, yeniden düzenlenmelidir.Bu şekilde taraflı rapor hazırlayan sözde bilirkişiler,en ağır şekilde cezalandırılmalıdırlar.En yüce ve yüksek makamdaki Yargıtay üyeleri de sorumluluk altındadırlar.Bir kez devlete güven sarsılırsa, hukuk ayaklar altına alınmış olur.Vebalden bu dünyada kurtulsalar bile ahret hayatında verdikleri taraflı kararın cezasını çekeceklerdir.

Coca Cola avukatları, CD içinde dolu bir görüntüyü mahkemeye verdiklerini yazmaktadırlar. İki rüya senaryosunu kendimiz mukayese yaptık diyen bilirkişiler ise, Coca Cola avukatlarının mahkemeye dolu diye verdikleri CD nin içinin boş olduğunu ve Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakarak, Coca Cola avukatlarının yaptığı mukayeseleri kabul ettiklerini ve bu mukayeselere göre rapor hazırladıklarını onamışlardır. Coca Cola avukatlarının mukayeselerine göre bilirkişi raporu hazırlanmış ve benim aleyhime karar verilmiştir. OSMANLI’ nın MECELLE KANUNU olsaydı,Yargıtay üyeleri ve bilirkişiler şu anda gerçek hakimlerin karşısında idiler.


Bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine baktıklarında, buradaki kareleri ‘GÖRÜNTÜ’ olarak görmüşlerdir. Cansız resim karelerinde görüntülerin olmayacağını bilecek kadar bilgi sahibi olmayanlar da hakiki bilirkişi olamazlar. Ayrıca Coca Cola Rüya Reklâm Filminin mukayeseli senaryo metinlerinde anlatılan bölümler vardır. Burada geçen konuşma cümleleri, büyük harflerle yukarıda dikkatinize sunulmuştur. Bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakmışlardır. Konuşma cümleleri, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeden, renkli resim karelerine bakarak, anlaşılması da mümkün değildir. Bilirkişilerin Coca Cola Rüya Reklam Filminin görüntüsünü seyretmeden, Coca Cola Rüya Reklam Filminin renkli resimli karelerine bakarak konuşma cümlelerini onamaları, bu raporu Coca Cola avukatları ile birlikte hazırladıklarının en büyük bir ispatıdır.


YARGITAY 11. HUKUK DAİRESİ’NİN SKANDAL KARAR İLAMININ EN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ:

T.C.
Yargıtay
11.Hukuk Dairesi
ESAS NO:2011/15946
KARAR NO:2013/638
YARGITAY İLAMI
MAHKEMESİ: SAMSUN 3.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
TARİHİ:28./04/2011
NUMARASI:2009/314-2011/149
DAVACI:HASAN SANCAK
DAVALI:COCA COLA İÇECEK A.Ş
VEKİLİ:AV. FATMA BİNNUR KORTUN


‘…Mahkemece, iddia, savunma, benimsenen bilirkişi raporu ve tüm dosya kapsamına göre, davacıya ait noter onaylı metnin eser vasfına haiz olduğu, davacının eser sahibi sıfatı bulunduğu, ancak dava konusu reklâm filmi senaryosunun davacı eseri ile aynı veya benzer nitelikte olmadığı, bu nedenle davacının mali haklarına tecavüzün bulunmadığı gerekçesiyle davanın reddine karar verilmiştir. Kararı, davacı temyiz etmiştir.

…DAVA DOSYASI İÇERİSİNDEKİ BİLGİ VE BELGELERE, MAHKEME KARARININ GEREKÇESİNDE DAYANILAN DELİLLERİN TARTIŞILIP,DEĞERLENDİRİLMESİNDE USUL VE YASAYA AYKIRI BİR YÖN BULUNMAMASINA GÖRE, DAVACI VEKİLİNİN TÜM TEMYİZ İTİRAZLARI YERİNDE DEĞİLDİR.’

SONUÇ: YUKARIDA AÇIKLANAN NEDENLERDEN DOLAYI, DAVACI VEKİLİNİN BÜTÜN TEMYİZ İTİRAZLARININ REDDİYLE USUL VE KANUNA UYGUN BULUNAN HÜKMÜN ONANMASINA, AŞAĞIDA YAZILI BAKİYE 05,90 TL TEMYİZ İLAM HARCININ TEMYİZ EDENDEN ALINMASINA,14.01.2013 TARİHİNDE OYBİRLİĞİYLE KARAR VERİLDİ.’

Yargıtay 11.Hukuk Dairesi tarafından yukarıda aleyhime verdiği kararın en önemli bölümünü dikkatinize sundum. Yargıtay 11.Hukuk Dairesi Başkan ve Üyeleri, bilirkişiler ne söylüyorsalar, aynısını rapor etmektedirler.Yargıtay’ın bu kararı affedilmez bir hatadır.Birileri, bu skandalın cevabını vermelidirler.Bir soruma cevap vermeyen Yargıtay üyeleri olur mu? Yargıtay, Anayasanın eşitlik ilkesini ihlal etmiştir. Yargıtay,bilirkişilerin mukayeseleri olmadığı halde, mukayese yaptıklarının usul ve yasaya uygun olduğunu onamıştır.Yukarıda bilirkişi raporunun en önemli bölümlerinde bilirkişilerin Coca Cola avukatlarının mukayeselerine göre benim aleyhime karar verdiklerini
Bilirkişi raporunda sunduğum en önemli bölümler ile bilginize sundum.Yargıtay üyeleri, Coca Cola avukatlarının mukayeselerine göre hazırlanan raporun usul ve tasaya uygun olduğunu onayarak,bulundukları en yüce ve yüksek makamın değerini sıfıra düşürmüşlerdir.yargıtay üyelerinin yaptıkları etik kurallara uyar mı? Bilirkişilerin Coca Cola avukatlarının mukayeselerine göre rapor yazarak, benim aleyhime karar vermelerinin neresi usul ve yasaya uygun olduğunun cevabını Yargıtay üyelerinin vermeleri gerekir.

Ben, Yargıtay üyeleri tarafından da onanan bilirkişi raporundaki çelişkilere ve tezatlara karşı Yargıtay’a itiraz yazısı yazdım. Yazdıklarıma cevap verilmesini istedim. En yüksek makam, bilirkişi raporunu en ince noktasına kadar incelemesi gerekirdi. Bu yapılmamıştır. Skandal rapor yazan bilirkişiler temize çıkmış, suçlu duruma ben getirilmiş oldum. Bunu kabul etmem mümkün değildir. Aykırılık yoksa temyiz itirazlarım yerinde değilse, niçin sorduğum soruların bir kelimesine bile cevap verememişlerdir? Yargıtay üyeleri, bunun nasıl farkında olmazlar? Bilginize sunduğum çelişkiler ve tezatları yıllarca hak, hukuk, adaleti savunan Yargıtay üyeleri görmüyorsalar, farkında değilseler, görevlerini yerine getirmemiş demektir. Yargıtay üyelerini tarih affetmeyecektir. Bilgi ve belgeler incelenmediği halde nasıl inceledik denebilir?

Saygıdeğer Başbakanım,
Bilginize sunduğum bilgi ve belgeler,Yargıtay 11.Hukuk Dairesi Başkan ve Üyelerinin aleyhime verdiği kararın adil olmadığını gösterir. Şikâyetim en yüce ve yüksek makamadır. Bu yazıma cevap verilmesini ve muhakkak dikkate alınmasını istiyorum.Bu dünyada hakkımı alamazsam,gerçek alemde bütün sorumlulardan hakkımı isteyeceğim. Devletimden, Hz. Ömer’in adaletini bekliyorum.Bu duygu ve düşünceler içerisinde çalışmalarınızda başarılar diler, en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.
Saygılarımla.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

COCA COLA RÜYA REKLÂM FİLMİ:
[
ilişim çalışmıyorsa, İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız!..
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx
Dünyadaki İlk ve tek Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Reklamı Bana Aittir!..

Dünya ve Türkiye’de En Çok Reklâm Senaryosu Kopyalanan Kişiyim.

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ MI COCA COLA 5 TOMBİ SOFİX ŞEKER 7, VESTEL XXL 10 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR.

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’
GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA SENARYOSU
ÂLEMDE İLK VE TEK
DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK

LÜTFEN ÖNEMLİ NOT BÖLÜMÜNDE YAZDIKLARIMA DİKKAT EDİNİZ!..

ÖNEMLİ NOT:
AŞAĞIDA ANLATILAN RÜYA YAZISI HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKET VB. ŞİRKETİ TARAFINDAN TAMAMI YA DA BİR BÖLÜMÜ SAHİBİNDEN İZİN ALINMADAN TELEVİZYON, RADYODA... REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE YAYINLANAMAZ.
BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR.

DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI

İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan YENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve 1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi, bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı.

‘RÜYA’MDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ

KONU: ‘Rüya’mda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak, mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum. Birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım. Bilgisayar faresini elime alarak, İnternet'e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki… Tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek, bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve
mühürlendi.

1 ARALIK 2000
İki bin yılı Aralık ayının birinci günü
T.C.
BAFRA İKİNCİ NOTERİ
NİLGÜN KURT
RESMİ MÜHÜR VE İMZA
ASLININ AYNIDIR
NO:1 6 8 6 2
1 ARALIK 2000xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ VE COCA COLA RÜYA REKLÂMININ EN ÖNEMLİ ORTAK ÖZELLİKLERİ:

Coca Cola, Noter Onaylı ‘Rüya’mı beş sene sonra kopyalamıştır.

Noter Onaylı ‘Rüya’nın konusu bir ‘Rüya’dır.

Coca Cola Reklâm Filminin konusu da bir ‘Rüya’dır.

Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı vardır.

Coca Cola Rüya Reklâmında da susuzluk ihtiyacı vardır.

Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı olan benim.

Coca Cola Rüya Reklâmında da susuzluk ihtiyacı olan kişi, rüya görendir.

Noter Onaylı ‘Rüya’da ben rüyasında yiyecek arayan dünyadaki ilk ve tek kişiyim.

Coca Cola Rüya Reklâmında da rüyasında içecek arayan kişi, dünyadaki ilk ve tek kişidir.

Noter Onaylı ‘Rüya’da bilinmeyen, bulunamayan, ortada olmayan yiyecek maddesine rüyada ulaşma anlatılmaktadır.

Coca Cola Rüya Reklâmı’nda da aynen rüyada içecek maddesine ulaşma tekrar edilmektedir.

Ben, yiyecek bulmak için bulunduğum yerden kalkıyorum. Yürüyorum. Mutfağa gidiyorum. Buzdolabının kapağını açarak, içinde yiyecek arıyorum.

Coca Cola Rüya Reklâmında da içecek bulmak için aynı hareketler tekrar edilerek, arama yapılmakta ve mutfağa
gidilerek, buzdolabının içinde içecek aranmaktadır.

Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için ben rüyada İnternet üzerinden market arıyorum.

Coca Cola Rüya Reklâmında da rüya gören mutfaktan dışarı çıkar. Yürüyerek, cadde ve sokaklarda içecek bulmak için market aramaktadır.

Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için verilen mücadeleden sonra ‘Rüya’dan uyanmaktayım.

Coca Cola Rüya Reklâmında da rüyadan uyanma tekrar edilmektedir.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx

REKLÂM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAKIN YOUTUBE VİDEOLARI[
[
[
[
[
[
[
[
[
[


HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)

0505-395 81 87

[email protected]
Yeni Cami Mah. Bafra Cad.4.Sok No 11
55800-ALAÇAM-SAMSUN