Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
76 sonuçtan 51 ile 60 arası

TURK DUNYASI TURKIYEYI NASIL GORUYOR

 1. #51
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Jun 2006
  Yer
  TRABZON/TÜRKİYE
  Mesajlar
  1

  Re: TURK DUNYASI TURKIYEYI NASIL GORUYOR

  Alıntı BeyInal Nickli Üyeden Alıntı
  Alıntı ibrahimtolga Nickli Üyeden Alıntı
  TURK DUNYASININ BIR BIRINE BU KADAR UZAK VE YALNIZ OLDUĞU BIR ZAMANDA ASYADA TURKLER TURKIYEYI NASIL GORUYOR NEDEN BIZI SIZ OSMANLI YADA ANADOLU TURKU DIYE AYIRIYOR GENÇLERI NEDEN AVRUPALIYA SEMPATI DUYUYOR VE OZENIYOR OYSA AVRUPALINIM ZENGINLIGININ NERDEN GELDIGINI MERAK ETMIYORLAR BILE OYSA AVRUPALI OZELLIKLE İNGİLTERE SOMURGE ZENGINLIGI NEDEN HALA ARASTIRMADAN OZENIP ORF ADET VE KENDILERINI UNUTUYORLAR BUNLAR HAKKINDA FIKIR BEKLIYORUM : : : : nedenmi sizi anadolu turku ve ya osmanli turku deye ayiriyorlarmi?chunki dunyadaki butun turklerin adini sahiblenmishsiniz,hal bu ki turk sadece sizler deyilsiniz  KARDEŞ HEPİMİZ TÜKÜZ BİZİ AVRUPALILAR BÖLMEYE ÇALIŞIYOLAR
  TÜRK DEYİNCE İLK AKLA GELMEMİZİN NEDENİ AVRUPAYA ÜSTÜNLÜK SAĞLAMIŞ BİR TÜRK DEVLETİNİN DEVAMINI TEŞKİL ETMEMİZDİR AVRUPALILARSADECE OSMANLI DEVLETİNİ BİLİYORLARI ONUN İÇİN.
  AYRICA UNUTMA Kİ BÜTÜN TÜRKLER KARDEŞTİR VE BÜTÜN TÜRKLER BİRLEŞTİĞİ ANDA CİHANIN SAHİBİDİR
  ÇÜNKÜ: YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR.

 2. #52
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Jun 2006
  Mesajlar
  10
  Alıntı asya Nickli Üyeden Alıntı
  Turkiye 1945 li illara dek dunyanin en boyuk 5 devletindendi.Ne zaman garpcilar bas oldu turkler karanliga saplandi.
  turkler hıcbır zaman karanlıga saplanmadı saplanmaz burdakı bırcok kısıye kızdıgımı ve kınadıgımı belırtmek ıstıyorum kendınıze gelın ınancınızı kaybetmeyın sızın atesınız sonmus. ıkı uc capulcuya papuc bırakmayın unutmayın sız turksunuz bır turk dunyaya bedeldır bız herseyın ustesınden gelırız ıcımızde hayınler olabılır kendını bılmezler cıkabılır zor gunler yasıyor olabılırız ne kadar zora dussekde ıkıncı bır ergenekon destanı yazabılırız sadece ınancınızı kaybetmetyın ve hala bu ugurda savasanlar oldugunu unutmayın.
  herturlu konuda desteğe ıhtıyacımız var
  izmirden mert [email protected]

 3. #53
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Yer
  tüm osmanlı toprakları
  Mesajlar
  3
  [i]ben aranıza yeni katıldım

  bence butun türk dünyası birleşse
  abd den daha üstün bile olabiliriz

  yaşasın türki cumhuriyetleri
  [/i]
  MÜSLÜMALARA EZİYET EDEN BİZDEN DEĞİLDİR

 4. #54
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  May 2006
  Mesajlar
  4

  arkadaşım herşeyi çok gzl ifade etmş

  Alıntı tahirgil Nickli Üyeden Alıntı
  her keze selam
  türkiye devleti AB yoluna girdi gireli arkasındaki türk devletlerini unutmuş bir vaziyettedir.azerbaycan(az-çok) ve KKTC haric hemen hepsiyle ilşişkileri çok zayıf bir düzeydedir.bana kalırsa türk devletlerinin gelişmelerindeki yavaşlığın sebebi budur.türkiye konumu dolasıyla türk devletlerine teknoloji taşıyacak bir köprüdür .türk devletlerindede bol miktarda hammadde ve eneerji potensiyeli vardır.hepsi bir araya geldiğinde türk devletleri gündemi,dünya ekonomisini dahası tarihi yönlendiren büyük bir güç olur.
  bunun için
  1 tüm türk devletlerinin rahatlıkla kullanabileceği ortak abc(elifba)
  2 arab konseyi,avrupa konseyine benzer bir türk konseyi
  3 avrupa birliğine benzer türk ekonomik birliği
  4 gümrük birliği
  5 askeri yardım antlaşmarı ve ortak savunma doktirini
  6 tüm türk soylular için geçerli selbest dolaşım

  gibi antlaşmaların en kısa sürede tüm türk devletlerince kabulü gerekmektedir

 5. #55
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Mesajlar
  1
  Diyorum ki Türkiyenin gücünün ne kadar büyük olduğunu şanlı tarihine bakarak bu konuyu kapatalım.Bu gün Türkiye Cumhuriyeti Azerbaycan ile kardeş olmasına rağmen biz hala bir kardeşliğini göremedik. Ben ne azeriyim ne de azerbaycanda yaşıyorum. Sadece bir öğretmenim vasıtasıyla bu güzel ülkeyi tanıdım. Evet diyorum ya bizim size pek yararımız yok gibi. Türkiye Cumhuriyeti şunu unutmasın ki bizim tek dostumuz Azerbaycandır. Sanmasınlarki arap ülkeleri bilmem kimler bize yardım edecek. Osmanlı zamanında koskoca dinin halifesi savaşa çağırdığında nerdeydiler. Yani kısa ve öz. Dünyada maalesef din birliği yok. Onun için biz de elimizde olanla yetinelim ve Türk birliğine sarılalım. Yani koskoca Ermenistanı o dünya haritasında Azerbaycan ve Türkiyenin arasına boşuna yerleştirmediler ya. Hadi öyle oldu diyelim ya (gözlere ve gönüllere de çekilen) demir perde.

 6. #56
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Yer
  ravensburg- almanya
  Mesajlar
  24
  türkiye güclüdür son örnegi canakkaledir kac ülkeye ve teknolojiye karsi eski tüferler nasil destan yazdi nasil varligini kabul ettirdiyse bu günde ayni seyi yapma gücüne sahiptir, ben ve benim gibi cilginlar oldugu sürece türkiye hep güclü ve yenimez kalacak bunu herkes öyle bilsin

 7. #57
  Member
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  45

  Re: güçlüyüz merak etmeyin

  Alıntı SalihKARAASLAN Nickli Üyeden Alıntı
  merhabalar.. beyinal sen kafana biraz bakkaldan beyinal :=)
  Turkleri sevmemelerinin nedeni güçlü olmalarıdır zaten.. ayrıca hepimiz kardeşiz anadolu Türkü Azeri Türkü Türkmenistan Türkü diye birşey yok.. türklere ait olan 1 karış toprak parçası için canımızı vermeye hazırız.. kimse Türk cumhuriyetlerine el dil uzatamaz.. tabiiki tarih göztermiştirki kardeş kardeşe düşebilir.. ama bu demek değildir ki hepimiz bir değiliz... mesela benim de kardeşim var 3 gün önce kulağını çektim.. ama başkası gelsin bir dokunsun denesin görelim.. aynısı Azerbaycan içinde geçerli.. hepimiz kardeşiz ayrıca bu siteyi açanlara çok teşekkür ederim.
  madem Kardeşlik üzerine açılmış konu bunu da belirteyim demin mp3 indirirken sayfa başka bir azeri sitesine yönlendirdi ama site ruscaydı...
  bu beni üzüyor... bu arada
  beyin al kardeşim yeniden hatırlatayım, belkide; Azerbaycanda kötü birşey olsa Türkmenistanda kötü birşey olsa senden çok sızlar içim ve unutma Türkleri sevmemelerinin tek nedenidir güçlü olmalarıdır.. ve ister sarışın olsun ister esmer ister uzun ister kısa olsun Türk Türktür... ve Türkün bileğini Türkten başkası bükemez aklında kalsın.. silkin ve kendine gel ) beyinal kardeşim benim ..
  dostum konuna lafım yok ama kafana beyinal ne demek
  adam sana saygı duyarak tartışıyorsa senin de sayman lazım
  git önce biraz saygı öğren...
  kardeş ülke azerbeycan

  AnTiMASKe/Türkiye
  msn&mail:[email protected]

 8. #58
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  1
  Ve dediler ki birgün, dönüp geriye baktığında meçhul gölgeler görmeyeceksin. Yol yürünmüş ayak izlerin kalmıştır. Kurdun gölgesi batıya uzandığında, ayağında zincir yüklü soydaşımı anlattım oğluma. Diline pranga vurulmuş ozanların türküsü için hayır diledim. Manas' ı çığırırken niye ağlıyorlar anlattım gücüm yettiğince. Ergenekon niye yasak bir bir anlattım oralarda. Başkomutanımın özgürlük aşkıyla hatırladım ata topraklarını. Toprak kızılelmaya uyandığında dile gelip konuştu! Bir ağaca özsu verdim dedi dallarına sızdırdım, sızan özün kokusundan tanışasınız diye. Binlerce yıllık birlikte birkaç günlük ayrılık nedir ki? Bir ağacın yaprağı sararıp dökülsede dibine düşer. Bir ağacın yapraklarıyız biz, yazı kışı birlikte yaşadık, birlikte yaşarız.

  Ve dediler ki köşe başlarındaki pusular güneş altındadır. Yol arkadaşlarından geride kalanlar da olacak, hâlâ ayaklarına dolananlar da.

  Türkler Belgeseli
  ---

  Bir elma kasasında çürük elmalarda bulunur. Bu, kasanın tamamının bozuk, çürük elmalardan oluştuğunu göstermez. 100 birimlik bir kütlenin itici unsurları sadece 2 birimdir.

  TÜRK milleti için akılsız, kafası çalışmaz kendini idare edemez diyenler, bizler ilimle, dinle, birbirimizle barış içerisinde yaşarken tuvalet, banyodan insan gibi yaşamaktan haberleri yoktu.

  Şimdi bu insanlar bizlere medeniyet dersi verecekler ha! Gülerim ben onların AB sine fransa sına ingilteresine, bunlar değilmiydi kimya ile uğraşan bilim adamlarını büyücü diye yakan gerizekalılar. Dünyanın yuvarlak olduğunu söyleyen galileo yu idam edecek olanlar.

  Türk birgün kendini bulacaktır. Birlik sağlanacaktır.

  Kendinizi sınıflandırmayın, sınırlandırmayın insanları sadece insan olarak görün. Bugün Türk dediğiniz bir adam sizi arkadan haince vurabilirken, herhangi bir yabancı sizin için bir iyilikte bulunabilir. Bu coğrafya bunu daha öncede yaşadı. Çünkü bu coğrafya tümüyle kardeştir. Bu kardeşliği bozanlar kapitalist, emperyalist, sömürgeci devletlerdir.

  Ama hepimiz bir yerden türedik bunu unutmayın.

  Türk bekler, bekler, bekler, bekler yeri gelince yeri gelen yerlere cevabını verir. Biraz geç olur meç olur ama temiz olur merak etmeyin.

  Kendinize iyi bakın.

 9. #59
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Sep 2006
  Mesajlar
  12
  türk her yerde türktür.lazı cerkezi azerisi vs ayrımı olmaz olamaz.hepimiz türk oglu TÜRKÜZ.türkiyenin büyüklügünü tartışmak bile yersiz.bu kadar büyük olmasak bizden bu kadar korkarlarmıydı.bu korkuları değilmiki bizi başka türlü yok edmeyeceklerini bildikleri icin birbirimize düşürüp bölmek istemeleri.biz büyük devletiz ama şu anda bizi idare edenler bu büyüklüğümüzü yeterince kullanamıyorlar.avrupa yerine yüzümüzü birazda kardeşlerimize dönsek ve onların beklediği agabeyliği göstersek yeterli olacak.azeri kardeşlerimizide cok seviyor ve her türlü şartlarda birlikte olmamızı istiyorum.

 10. #60
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Oct 2006
  Mesajlar
  2
  rumuzdanda anlasilacagi uzere, kendimi biraz 3 uncu taraf gibi hissediyorum. tamam turkiye cumhuriyeti vatandasiyim, turkum ama.

  buradan yazilarini okudugum bir kac akli basinda azeri arkadasima seslenmek istiyorum.

  bencede turkiye guclu bir ulke degil,

  zaten guclu bir ulke olsa insanlar, osmaliyi, tarihi eseleyip ogunecek birsey bulmaya calismazdi.

  yalniz bu forumlara katilan ve turklugun liderligine soyunan turkiye cumhuriyeti vatandaslarinada kizip butun turkiyeden nefret etmeyin.

  turkiyede sizin gibi dusunen insanlar, burada forumlara katilanlardan kat ve kat cok. zaten onlarin bu forumlara ugrama fikri aklillarina bile gelmez.

  buralara azerbaycanla isi olmayipta zart diye giren her turkiye vatandasinin cok buyuk kompleksleri oldugunu soyleyebilirim.

  sevgiler...

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.