8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Metindeki hastalıkları bulabilir misiniz? (özgün)

Member
    Yer
    Antalya

Metindeki hastalıkları bulabilir misiniz? (özgün)

Sedef verandada gri pijamasını giymiş loptopunun başında söyleniyordu. 'Bu doğru kod olamaz!
    Behçet tv. deki maçı izlemekteydi, 'Ne iyi , skor bütün gece değişmedi .' diye düşündü.
    Sarah hışımla yanlarına geldi ve 'Füsun nerde ?' diye sordu. Sedef, 'Gitti Füsun, gitti forduna atlayıp ' deyince Sarah , 'Beni beklemedi ya.! beter olsun..' diye ilendi.
    O sırada evin kahyası sütleri yere döken hizmetçiyi paylıyordu. 'Sefil mahluk, angut seni! Uşağa dönüp: 'O bezi tez ona ver.' dedi. Hizmetçi içinden ' Kerkenez , lepralı suratına bakmaz , öter.' diye geçirdi. Uşak. ' Veremem, bana ne.' diye çıkıştı. Kahya 'Banane mi?' diye şaşaladı. O sırada evin hanımı içeri girdi 'Eve bak. Buz gibi!. Isıtmadın mı hiç?' diye bana sordu. İçimden 'Yok ol ERAY' dedim ve dışarı vınladım.
    Yaşasın Türk Birlikteliği
    EYLEME GEÇEN CEHALET KADAR ÜRKÜTÜCÜ HİÇBİR ŞEY YOKTUR.

[img][[/img]

BİZ BİR DALA KONMUŞ ÜÇ ARKADAŞIZ. BİRİMİZİN ADI DÜRÜSTLÜK, DİĞERİMİZ BİLGELİK, BİR DİĞERİMİZ CESARET. İÇİMİZDEN BİRİ BİLE UÇUP GİDERSE KALANIMIZIN İŞE YARAMAYACAĞIN FARKINDAYIZ. ONUN İÇİN ÇOK İYİ GEÇİNİYORUZ.

Junior Member

Re: Metindeki hastalıkları bulabilir misiniz? (özgün)

sedef, behçet, ama (körlük), sara, lepra, verem, anemi

başka varsa da göremedim veya adını bilmiyorumm.
    Ayın gümüş pırıltılarından bahseden nice şair tanımışımdır ki ellerine verdiğim metalin gümüş olduğunu anlayamamışlardır.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo

Axtardım... axtardım... bir dene de men taptım:

"O bezi tez..." = Obezite
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo

"gri pijamasını giymiş"
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo

"gitti forduna"

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo

"angut"

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo

"kod olamaz"

Member
    Yer
    Antalya

Sedef verandada gri p ijamasını giymiş loptopunun başında söyleniyordu. 'Bu doğru ko d olama z!
    Behçet tv. deki maçı izlemekteydi, 'Ne iy i , skor büt ün gece değişmedi .' diye düşündü.
    Sara h hışımla yanlarına geldi ve 'Füsun nerde ?' diye sordu Sedef,
    'Git tiFüs un, git ti Fo rd'una atlayıp ' deyince Sarah , 'Beni
    bekleme di ya.! bet er olsun..' diye ilendi.
    O sırada evin kahyası sütleri yere döken hizmetçiyi paylıyordu. 'Se fil mahluk,
    an gut seni! Uşağa dönüp: O bezi tez ona ver.' dedi. Hizmetçi içinden ' Kerke nez , lepra lı suratına bakmaz , öter.' diye geçirdi. Uşak. ' Verem em, bana ne.' diye çıkıştı. Kahya 'Ban ane mi ?' diye şaşaladı. O sırada evin hanımı içeri girdi 'Eve bak. Buz gibi!. I sıtma dın mı hiç?' diye bana sordu. İçimden 'Yo k ol ERA Y' dedim ve dışarı vınladım.
    Yaşasın Türk Birlikteliği
    EYLEME GEÇEN CEHALET KADAR ÜRKÜTÜCÜ HİÇBİR ŞEY YOKTUR.

[img][[/img]

BİZ BİR DALA KONMUŞ ÜÇ ARKADAŞIZ. BİRİMİZİN ADI DÜRÜSTLÜK, DİĞERİMİZ BİLGELİK, BİR DİĞERİMİZ CESARET. İÇİMİZDEN BİRİ BİLE UÇUP GİDERSE KALANIMIZIN İŞE YARAMAYACAĞIN FARKINDAYIZ. ONUN İÇİN ÇOK İYİ GEÇİNİYORUZ.

Yer imleri