5 sonuçtan 1 ile 5 arası

serial nasıl bulunur

Junior Member
    Yer
    istanbul

serial nasıl bulunur

Eğer aradığınız programın bir türlü serial numberını bulamadıysanız veya program yeni çıktığından ulaşamadıysanız boşuna seriali beklemek yerine benim söylediğim yoluda kullanabilirsiniz. Benim anlattığım yolda serial number’ın bulunma olasılığı yüksektir fakat size %100 garanti veremiyorum malesef.Ben kendim bu programı kullanarak bugüne kadar birçok programda sonuç aldım.Mesela zamanında 3ds Max’a eklenti olarak character studio isimli programı bununla bulmuştum.
    Öncelikle programı aşağıda verdiğim linkten indiriyoruz.Öncelikle serial number’ı isteyen programı serial’i istediği ekranda açık tutuyoruz ve kesinlikle kapatmıyoruz.Daha sonra zip dosyasından çıkan dosyaları bir klasöre atarak setup’a basmadan winhex.exe’den çalıştırıyoruz.Program sizde trial olarak mevcut fakat yapmanıza gerek yok.Çünkü program trial halindeyken sadece editi kilitliyor.Bizde programın kaynak kodlarında herhangi bir yeri düzenlemeyeceğimizden ’a ihtiyaç duymuyoruz.Programımız çalıştıktan sonra yukarıdaki araç çubuğundan "open ram"’ basıyoruz.Buradan açık bıraktığımız programı seçiyoruz ve + işaretine basarak menünün açılmasını sağlıyoruz.Buradan "entire memory" kısmına girerek programın bizim girdiğimiz seri numarayla karşılaştırdığı numarayı kaydettiği bellek kısmına girmiş oluyoruz.Burada oldukça uzun kodlar bizi bekliyor.Ama programların %99’unun belkide %100’ünün buraya seri numarayı kaydederek karşılaştırma yaptığını biliyoruz.Yani mutlaka seri numara o kodların içinde ama nerede?
    Bizi de en zorlayan kısım burası seri numarayı bulmak için genellikle kaydırma çubuğunu orta bölgelere getirin.Program buralarda hata verecektir.Bu hata o bölgeye yaklaştığımızın işaretidir.Benim seri numarasını bulduğum programların hemen hemen hepsi o bölgede veya yakınında çıktı.Orada zaten gözünüze seri numara çarpacaktır.
    Eğer başlangıcı WDFD-????? gibi ise programda WDFD’yi arattırarak ona kolayca ulaşabilirsiniz.Girilen karakter sayısındanda anlayabilirsiniz.Yada özel bir karakter vs giriliyorsa onunlada arattırabilirsiniz.Bu işlem biraz uzun bir çaba gerektirir.Eğer ciddi bir şekilde o seri numaraya ihtiyacınız varsa ve o programın seri numarasını internette bulamadıysanız size bu yolu öneriyorum.Seri numara duruma göre karşınıza 10 dk da çıkabildiği gibi 2 saattede çıkabilmektedir.Ama beklemekten iyidir.Size bu yöntemle seri numarayı bulursunuz diye %100 garanti veremiyorum.Ama bugüne kadar aradığım 10 programın 9 unu bulduğumu söyleyebilirim.
    Saygılarımla..
    eylul_fırtınası

[

Senior Member
    Yer
    Muğla-Bursa
    nickin hackçileri andırıyor.. ilginç... ben biraz şüpelendim doğrusu :x

Junior Member
    olabilir dostum degılım dıye soz veremem

Junior Member
    Yer
    Trabzon
    Kardeş bilgi için teşekkürler ama bu yöntem çok eskide kaldı. Artık serialler ya net üzerinde tutulup ordan kontrol ettiriliyor yada mevcut programın kaynak kodlarında cryptolu tutuluyor. En basit programcı bile seriali şifreleyemese dahi en azından decimal yada hexe çevirip o şekilde tuttturuyor.

Yani maalesef işe yaramaz artık...
    Ziganayı Sis Basar, Farozda Kavga Çıkar ve Ben Bizli Ganitayı DÜşünürüm GÜn Doğarken Trabzona...

Junior Member
    Yer
    İstanbul/Türkiye
    ağalar size yaxışmır .....bu serialler , emeğe saygısızlıktır, korsan kullanmaktır.

Korsan kullanmak kul hakkını ihlaldir .Orijinalleri dururken bunlara değmez..
    [

Yer imleri