Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
40 sonuçtan 21 ile 30 arası

coca colanın sirri çözüldü

Senior Member
    Yer
    Frankfurt /D

Zehir tek deyil ki...

Arkadaslar lütfen isin ciddiyetini bozmayalim. Sadece KOLA deyil bu milleti zehirleyen ( Kolanin icindeki insan sagligina zararli maddeleri burada basklarina duyurmak SAFLIK deyildir, bilakis boynunuzun borcudur) AMERIKAN menseli mal.
    Madem simdi COCA COLA mevzu : Bir kutunun icinde 0,33 l tam 40 küp sekeri var!!! az miktarda da olsa Alkol var, az miktarda da olsa KOKAIN esansi var ki insanlari bagimli yapan madde budur. Ben iskembeden atmiyorum bunlar bilimsel ispatlanmis gerceklerdir!!!

GelelimZehirin ANASINA !! Sigara " PHILIP MORRIS" Mamulleri örn. Marlboro , Parliament vs.vs. Amerikada tütün islemesi ihrac edilecek ülke insanina göre karisim ve harmanlama ve katki maddeleri ekleniyor. TR icin daha bir özel. Bu mamullaeri ictigin müddet beyin hücrelerine zarari daha fazla oluyor , Beyin kendi kendini yenileyen bir organ ama bu sigaralar icildigi muddetce beyinde gerileme ve düsünme zörlugu basliyor!! TEKRAR EDIYORUM BU MASAL HIKAYE DEGIL . BILIMSEL TESPIT VE GÖZLEMLERE DAYANAN BILGILERDIR.
    Denilebilirki sigara zaten zararli bir madde fakat, acik dost-gizli düsman eline gecirmis bir imkan bize karsi kullaniyor; düsman su uyur dusman uyumaz!!

Gelelim isin SÖMURGECILIK yönüne. Bu " PHILIP MORRIS" sigara zehirinden elde ettigi karin neredeyse % 80 ini ortadogudaki en böyük terror devletine aktarmaktadir. Yani ödedigin para sana kursun olarak , terroristin elinde bomba olarak geri dönüyor!! Ne güzel (!) ticaret dimi. Sonra dogudaki Askerimize casus ucagi ambargosu koyuyor yada teslimati geciktiriyor, olmadi kazik bir ucrete kiraya veriyor. Aklimizi basimiza ne zaman alcagizda YERLI MALI kullanmaya baslayacagiz.Bu isterse sigara zehiri olsun!!!! Hepinizi saygi ve sevgiyle selamliyorum. Bilmeden lisani surc ettiysem affola.
    Hayat üc bucuk ile dört arasindadir; Ya ücbucuk atarsin, Ya da dört dörtlük yasarsin!!
    " Inandigin gibi yasamazsan; yasadigin gibi inanmaya baslarsin ! "
    *Kurtul tesirinden sahte sözlerin,
    Cag idrakinize hasret sizlerin,
    HAQQA kafa tutan beyinsizlerin,
    Ákibeti neymis görme vaktidir !...*

Azeri.net Sevdalısı
    Alıntı sahhat25 Nickli Üyeden Alıntı
    COCA-COLAnın FAYDALARI və ZƏRƏRLƏRİ...

1. Böyük bir ət parçasını Cola`da saxlayın. 2 gün sonra yox olduğunu görəcəksiniz. Bunu zibilə atacağınız hər cür meyvə və tərəvəzlərdə tətbiq edə bilərsiniz. Beləliklə, evdə də çox zibil olmayacaq;

2. Maşında paslanmış yerləri Cola ilə asanlıqla təmizləyə bilərsiniz;

3. Paltarınızda çıxmayan ləkə varsa, zərəri yoxdur Cola tökün və yuyucu tozla yuyun, tərtəmiz olacaq;

4. Cola istehsalçıları Cola daşıdığı maşınlarda motorlarını təmizləmək üçün 20 ildir Coladan istifadə edirlər.

Yazılanlara inanmadınızsa, yoxlamaq üçün 1L Cola və ya Pepsi Cola bəsdir. Bəs bu Cola`nın bu qədər dərin təmizliklərdə istifadə oluna bilməsinin səbəbi nədir? Coca-cola və Pepsi Colanın ortaq qiymətlə (pH) turşu dəyəri 3,4-dür. Bu dişləri və sümükləri əritmək üçün kifayətdir, ona görə də belə təmizliklərdə güclüdür. Əslində Cola ilə dünyada heç kimin tövsiyyə etmədiyi karbon qazı içirik. Yəni, tənəffüs vaxtı xaric etdiyimiz karbon qazı.

2001-ci ildə Delhi Universiteti`ndə kim çox Coca-Cola içəcək deyə, bir yarış başlandı. 8L Cola içərək qazanan və 10 dəqiqə sonra hamının gözləri qabağında ölən adamın xəbərini bəlkə də eşitmisiniz. Niyə öldü? Çünki çoxlu dəm qazı qəbul eləmişdi və qanında kifayət qədər oksigen yox idi.

Başqa bir məsəl;

Qırılmış dişinizi bir şüşə Colanın içinə qoyun və 10 gün sonra baxın... Dişin gündə böyük hissəsi əriyəcək. Amma ki, dişlər və sümüklər ölümdən sonra belə ən çox qalan orqanlarımızdır. Bir Cola içərək mədənizə, dişlərinizə və sümüklərinizə nə elədiyinizi fikirləşin.

Bu qədər zərərli Cola necə olur ki, bu qədər çox istifadə olunur və bir Amerika şirkəti olan bu firma necə olur ki belə çox pul qazanır?
    [
    eee,yararları nerde??durun birini ben söyliym,güneş kreminin olmadığı yerde kola sürerek harika bi şekilde yanabilirsiniz
    İKİNCİ BAHAR YAŞIYOR ÖMRÜM
    GEL BENİM YARİM OLUVER ŞİMDİ
    SENİ GÜL GİBİ ÖPE KOKLAYA
    GÖZÜMDEN DİLİMDEN SAKINIR SAKLAR
    BUGÜN Kİ AKLIMLA SEVERİM ŞİMDİ

Senior Member
    Yer
    İstanbul/ Türkiye
    2 seneden fazladır ki cocacola ve ürünlerini içmiyorum. Hatta cocacola markalı suyu bile içmiyorum.Bu yüzden susuz bile kaldım

Senior Member
    Yer
    türkiye/trabzon
    men zaten colayı sevmiyorumm ceydacimin ellerine saglik ama ceng abinin yazdigi konuda cok hosuma gittii saol ceng abi
    EİTHER YOU APOLOGİSE OR I WİLL NEVER SPEAK TO YOU AGAİN....!!!!!!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    Alıntı sekerim Nickli Üyeden Alıntı
    men zaten colayı sevmiyorumm ceydacimin ellerine saglik ama ceng abinin yazdigi konuda cok hosuma gittii saol ceng abi
    sağol canım e karşı fikirde olmazsa olmaz dimi
    canım birimiz bişey diycek diğerimiz farklı bişey diycekki
    tartışma ortamı olacakki fikirler ortaya çıksın en güzeli bu

Azeri.net Sevdalısı
    Alıntı cimbom Nickli Üyeden Alıntı
    cimcom gözlerimi yaşarttın
    İKİNCİ BAHAR YAŞIYOR ÖMRÜM
    GEL BENİM YARİM OLUVER ŞİMDİ
    SENİ GÜL GİBİ ÖPE KOKLAYA
    GÖZÜMDEN DİLİMDEN SAKINIR SAKLAR
    BUGÜN Kİ AKLIMLA SEVERİM ŞİMDİ

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    Alıntı montoya Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı cimbom Nickli Üyeden Alıntı
    cimcom gözlerimi yaşarttın
    hani nerde ben niye göremiyorum
    gözyaşlarını batu

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Aman ya Rabbi... bir oturuşta 2 kutu kola bitiren men.... allahım... kimbilir ne kadar tükettim bu böceklerden...

yaw ben kola bağımlısıyım... daha doğrusu asitli içecek bağımlısı... ayran, su ve bilumum içecekler de asla onun yerini tutmuyor... ama biliyorum... kötü ve zararlı... şu böcek mevzusu bile kezmedi beni... acaba iflah olur muyum? kim bilir? inşallah geç olmadan!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Moderator
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Aman ya Rabbi... bir oturuşta 2 kutu kola bitiren men.... allahım... kimbilir ne kadar tükettim bu böceklerden...

yaw ben kola bağımlısıyım... daha doğrusu asitli içecek bağımlısı... ayran, su ve bilumum içecekler de asla onun yerini tutmuyor... ama biliyorum... kötü ve zararlı... şu böcek mevzusu bile kezmedi beni... acaba iflah olur muyum? kim bilir? inşallah geç olmadan!
    böcekleri bardağın içinde yüzüyor halde görmemiz lazım koladan vazgeçmek için. Gerçi ben bağımlı değilim ayda yılda bir içiyorum ama hiç caydırıcı gelmedi içindeki böcükler
    [
    Ya da
    [

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı

inşallah yeshu inşallah sorma bende senin
    gibiydim ama artık cola içmiyorum onun yerine gazoza
    döndüm onla idare etmeye çalışıyorum.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer imleri