8 sonuçtan 1 ile 8 arası

İSTİQBAL MARŞI

Senior Member
    Yer
    İSTANBUL

İSTİQBAL MARŞI

İSTİKBAL MARŞI
    ünlükomedyen Cem Yılmaz'ın İstiklal Marşı'ndan esinlenerek yazdığı bir şiir, Türkiye'nin sorunlarını da ele alarak ülkemiz gerçekleri hakkında inanılmaz tespitler yapmış! İşte Cem Yılmaz'ın Türkiye'nin durumuna mizahi, ve bir o kadar da entelektüel bakış açısıyla yazmış olduğu şiir:

İSTİKBAL MARŞI

Bakma, dönmez şafak vakti yurttan kaçan o alçak!
    Dönmeyip Amerika'da, arlanmaksızın yaşayacak!.
    O benim milletimin hırsızıdır, yurdu soyacak,
    Hortumladıkları benimdir, milletimindir ancak!

Çalma, kurban olayım hepsini ey hırslı çakal!
    Gariban halkıma da bir pul bırakacak kadar al!
    Olmaz sana götürdüğün paralar sonra helal,
    Hakkını vermezsen burdaki ortaklarının behemehal!

Ben ezelden beri aç yaşadım,aç yaşarım!
    Hangi hükümet beni kurtaracakmış,şaşarım!
    Kurumuş musluk gibiyim, ne akar ne taşarım!
    Yırtsam da bir tarafımı, hiç görülmez başarım!

Mali krizler, yoluna örmüşse çelikten bir duvar,
    Benim .ceğiz, .cağız diyen bir hükümetim var!
    Bağırsın korkma, nasıl işimize burnunu sokar?
    "Avrupa Birliği" denen tekdişi kalmış canavar!

Arkadaş, Meclis'e namusuyla çalışanları uğratma sakın!

İşe aldıracakların, olsun hep sana yakın!
    Gelecektir, cezanı vereceği günler Hakkın,
    Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın!

Yaktığın yerleri "orman" diyerek geçme, tanı!
    Çalışanı işten at, doldur kadroya yatanı!
    Gözleri açık yatır seni kurtaran atanı,
    Satılmadik o kaldı, durma satıver şu vatanı!

Sermaye mutlu olsun, olsa da çevre feda!
    Semizlettin Apo'yu, mezarında dönsün Şüheda!
    Uydurma kanunlarla Meclis'ten getirin seda!
    On bin Yıllık tarihe, yurdum ederken veda!

Cümlenizin bu yurdu yok etmek mi emeli?
    Yediginiz herzelere başka ne demeli!
    Oyuverin altını iyice sallansın temeli,
    Yurdumun ki, sonunda vatandaş kükremeli!

O zaman durur belki gözümden akan yaşım,
    O zaman doğrulur belim, yukarı kalkar başım,
    O zaman boşa gitmez yıllarsüren uğraşım!
    HESABINI VERİP TE GİTTİĞİNİZ GÜN KARDAŞIM,

Dalgalanın dolar gibi sizde şimdi ey suçlular!
    Olsun artık soyguncuya vurulacak bir yular,
    Ebediyen, öyle yok hesapsız bir iktidar!
    Hakkıdır "garip yaşamış vatandaş"ın da gülmek,
    Hakkıdır ezilmiş milletimin, aydınlık bir İstikbal!

Cem YILMAZ
    -Geçme namert köprüsünden, ko götürsün su seni. Yatma tilki gölgesinde ko yesin aslan seni

-Kör için altında birdir camda.
    Sana bakan kör ise kendini camdan sanma

Junior Member
    Açıkcası İstiklal Marşımızın bu şekilde esinlendim denmesi kullanılması beni rahatsız etti...Çünkü bunların ardı arkası gelmez...yarın da şarkısı çıkar . İstiklal Marşı bizim kıymetlimizdir...Allah bu millete bir daha İstiklal MArşı yazdırmasın....

Senior Member
    Yer
    türkiye/trabzon
    cem yılmazin bele bişe yapmasini hec dogru bulmayirim assininde dedigi kimi marsimiz bizim için kutsaldir ve bizim için yeri böyüktür mence cok yanliş bi davranisti
    EİTHER YOU APOLOGİSE OR I WİLL NEVER SPEAK TO YOU AGAİN....!!!!!!

Senior Member
    Yer
    İstanbul/ Türkiye
    İstiklal marşına büyük bi saygısızlık.

Senior Member
    Yer
    İSTANBUL
    arkadaşlar, bir şiirden esinlenerek bir şiir yazmak farklı şey, bir şiiri tahrif ederek aynı adla okumak farklı şey.İstiklal marşı tabiki bizim ulusal değerimiz , nasıl ve hangi şartlarda yazıldığını ezbere bilenlerdenim.eğer yapmış olduğu istiklal marşına hakaret olsaydı çoktan kanun onun makam ve mevkisine bakmadan dertop ederdi.istiklal marşının okunması gereken yerde bunu okumaya kalkarsa da kanundan önce bu millet onu dertop ederdi.bu şiir ve anlamı tamamen farklı yazılma şartları ve amaçta ta tamamen farklı.
    -Geçme namert köprüsünden, ko götürsün su seni. Yatma tilki gölgesinde ko yesin aslan seni

Senior Member
    Yer
    İstanbul/ Türkiye
    Alıntı Sahin26 Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar, bir şiirden esinlenerek bir şiir yazmak farklı şey, bir şiiri tahrif ederek aynı adla okumak farklı şey.İstiklal marşı tabiki bizim ulusal değerimiz , nasıl ve hangi şartlarda yazıldığını ezbere bilenlerdenim.eğer yapmış olduğu istiklal marşına hakaret olsaydı çoktan kanun onun makam ve mevkisine bakmadan dertop ederdi.istiklal marşının okunması gereken yerde bunu okumaya kalkarsa da kanundan önce bu millet onu dertop ederdi.bu şiir ve anlamı tamamen farklı yazılma şartları ve amaçta ta tamamen farklı.
    Ben kanunların yada devletin buna olan tepkisine dayanarak hiç bir şey söylemedim. Bu yalnızca benim kendi fikrim.İnsanlara komik bi şekilde gerçekleri söylemek istiyorsa bunu farklı bi şiirde yapması daha doğru olurdu. Bu yolla istikbal marşını komik duruma düşürüyor.Benim tanıdık Azb istiklal marşına buna benzer bi esinlenme yapmışdı ve bu insanlar arasında istiklal marşına büyük bi saygısızlığa sebeb olmuştu.Ben buna dayanarak istiklal marşına saygısızlık olduğunu dedim.

Senior Member
    Yer
    İSTANBUL
    Alıntı sweety_girl Nickli Üyeden Alıntı
    Ben kanunların yada devletin buna olan tepkisine dayanarak hiç bir şey söylemedim. Bu yalnızca benim kendi fikrim.İnsanlara komik bi şekilde gerçekleri söylemek istiyorsa bunu farklı bi şiirde yapması daha doğru olurdu. Bu yolla istikbal marşını komik duruma düşürüyor.Benim tanıdık Azb istiklal marşına buna benzer bi esinlenme yapmışdı ve bu insanlar arasında istiklal marşına büyük bi saygısızlığa sebeb olmuştu.Ben buna dayanarak istiklal marşına saygısızlık olduğunu dedim.

kişisel görüşlere saygım sonsuz arkadaşım.teşekkür ederim.

Senior Member
    Yer
    İstanbul/ Türkiye
    Alıntı sweety_girl Nickli Üyeden Alıntı

kişisel görüşlere saygım sonsuz arkadaşım.teşekkür ederim.
    Bi şey diğil arkadaşım

Yer imleri