Sayfa 1/6 123 ... SonSon
58 sonuçtan 1 ile 10 arası

FIKRALAR

Senior Member

''ÇÜNKÜ BEN BİR KADINIM''

Küçük bir erkek çocuk annesine sordu.
    "Niçin ağlıyorsun?".
    "Çünkü ben bir kadınım" diye cevapladı annesi.
    "Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi çocuğu kucaklayıp,
    "Ve hiç bir zaman anlamayacaksın!" dedi.
    Babasına "Baba, annem niçin ağlıyor?" diye sordu.
    Baba "Bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır" diye cevapladı. Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu, hala kadınlarin niçin ağladıklarını keşfedemedi.
    Nihayet öldukten sonra cennete gittiğinde Allah'a sordu.
    "Allahım" dedi.
    "Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar?"
    Allah dedi ki...
    "Ben kadınları özel yarattım!... Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar, doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim. Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuç bıraktırmayacak kudreti verdim. Her türlü şart altında ve hatta annelerini çok kötü incitselerde, cocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor. Kocalarına tüm kusurlarıyla sevmek kudretini verdim. Erkeğin kaburgasından onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım.
    Onlara iyi bir eşin asla incitmeyeceğini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim.Tek zayıflık olarak kadınlara birer gözyaşı verdim.
    Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak üzere... İnsanlık için bir gözyaşı..." diye cevapladı.

'İşte' biz kadınların, gerçeği.

Nasıl....Beğendinizmi?.

Yorumlarınızı beklerim efendimm.....

Senior Member

(SAYIN BAŞBAKAN'MIZ ''TAYYİP ERDOĞAN'' FIKRASI)

Bu da son yaşadığımız olaylarla ilgili... Başbakan Tayyip Erdoğan şehit cenazelerini karşılamak için Anadolu illerinden birine gitmiş. Erdoğan burada top atışlarıyla karşılanmış. İkinci atıştan sonra yaşlı bir kadın polise sormuş "Niye ateş ediyorlar evladım?" Polis açıklamış: "Tayyip Erdoğan geldi de..." Kadın: "Vah vah vah, ilk atışta isabet ettiremediler demek..."

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Bende çok güldüm.Teşekkürler.Allah'a emanet ol.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Şimdi daha iyi anlıyorum neden bayanların ağladığını... Güzel bir yazı. Paylaşım için teşekkürler. Bayanlar her zaman baştacımız... laf olsun diye demiyorum... herşeyin en güzeline layıklar.
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    herşey tamamda bi eksik yönleri var bu çok önemli bizi hiç anlamıyolar erkeklere karşı anlayış yok herşeyi bizden bekliyolar
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Senior Member

KALEDE SEN VARSIN

İki yaşlı dost 70'li yaşlarına gelmiş iki adam, bir ömür boyu birbirlerinin en iyi dostu olmuşlardı...
    Derken birgün bir tanesi ağır hasta oldu.. Ölüm döşeğindeyken yanında yine en iyi dostu vardı ve ona fısıldadı.
    "Bana bir iyilik yap olur mu... Cennete gittikten sonra orda futbol oynanıyorsa lütfen bir şekilde bana haber ver.."
    Öteki "Tamam..."dedi.. "Bütün hayatım boyunca en iyi dostum sendin, bunu senin için yapıcam.."
    Ve birkaç dakika sonra da adam öldü....
    Bir hafta sonra adam uyurken birden arkadaşının sesini duydu "Dostum..... sana bir iyi bir de kötü haberim var..."
    Öteki hemen sordu.
    "İyi haber nedir?"
    "Cennette futbol oynanıyor....."
    "BU HARİKA...!!! )) Peki kötü haber nedir???"
    "Yarınki maçta kalede sen varsın..." ))))))))

Senior Member
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Şimdi daha iyi anlıyorum neden bayanların ağladığını... Güzel bir yazı. Paylaşım için teşekkürler. Bayanlar her zaman baştacımız... laf olsun diye demiyorum... herşeyin en güzeline layıklar.
    Yeshu canım benim...Sen gerçekten çok duygulu bir insansın.Hep böyle kal olurmu....Hanımları anlamana sevindim.Teşekkür ederim.

Senior Member
    Alıntı adem52 Nickli Üyeden Alıntı
    herşey tamamda bi eksik yönleri var bu çok önemli bizi hiç anlamıyolar erkeklere karşı anlayış yok herşeyi bizden bekliyolar
    Sevgili Adem 52...Yorumun için çok teşekkür ederim.Hanımlara biraz bencillik yapmıyormusun? Maçoluğu seviyormusun?..Walla seni alan yandı sevgisizlikten, Bak yeshu' ne kadar duygulu...Hainnnnn

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    hayır ben maço değilim karşımdaki insana ne kadar değer verdiğimi burdaki bazı arkadaşlarda bilir ama gerçekten kadınlar erkeklere karşı anlayışlı değil sadece kendilerini düşünüyolar ama biz onları onların bizi düşündüğünden daha fazla düşünüyoruz
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Yer imleri