6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Oğuz Kağan'ın Duası

 1. #1
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Oct 2005
  Mesajlar
  8

  Oğuz Kağan'ın Duası

  ULU TANRI

  GÜZEL TANRI

  GÖK TANRI

  SEN TÜRK'Ü TÜRK YURTLARINI KORU

  Düşman şerrinden sakla ! TÜRK'ü yiğitlikte daim et ! TÜRK'ü erlik davasıyla yaşat ! TÜRK'ü gerçekçi yap ! TÜRK'ün gönlüne herşeyden önce, hatta kursağına ekmek koymadan evvel TÜRK'lük sevgisini koy ! TÜRK'ü ideal ile yaşat ve ideali hakikat yapmaya çalışsınlar ! Törelerini canları gibi saklat ! TÜRK'e zevk ve rahat verme ! Bilakis zahmete alıştır ! Zahmetle yürekleri, bedenleri demir olsun ! Bu sayede onlara yüksek çalışma kudreti verirsin ! TÜRK'ü faal, cevval edersin. TÜRK'e değişmez bir seciye ver ! Zamanla seciyesi değişmesin, sade tekemmülle tadilat görsün !

  ULU TANRI

  Milli kuvvet, namus, ahlak, azim , sebat, ideal, TÜRKÇÜLÜK ruhu, yurtseverlik, ilim, sanat teşkilatı, intizam, beden kuvveti ve zenginlik ile hasıl olduğundan; TÜRK'e bunları ver ! TÜRK'ten hırsız, namuzsuz türerse hemen kahret ! TÜRK'e benlik, hem de yüksek bir benlik ver ! TÜRK nefsine itimat sahibi olsun ! TÜRK'ü muhakemeli, ciddi adam olarak yarat ! Hissiyatına kapılıp, öfke ile ayaklanmasın ! Birden barut gibi parlamasın ! Daima soğuk kanlı olsun ! TÜRK'ü her milletten cesur yarat ! Öç almayı TÜRK asla unutmasın !

  ULU TANRI


  Namuzsuz bir tek TÜRK yaratacağına, dünyayı yık daha iyi ! Ne kadar korkak TÜRK varsa hepsini helak et ! TÜRK herşeyi mukayese etsin ! Yalnız akıl ve mantık denen şeylere bırakma onu ! Sabırlı, derde dayanıklı olsun ! İradesi çelik gibi olsun ! Dönek TÜRK yaratma ! TÜRK'leri maymun iştahlı yapma ! TÜRK daima ihtiyatla adım atsın ! Kimsenin tatlı diline inanmasın ! Kimseye emniyet olmasın ! Çalışma zekâdan üstün bir kıymet olduğundan, TANRI, sen TÜRK'ü çalışkan et ! TÜRK'ün ömrü çalışma ile geçsin ! Ona daima çalışma aşkı ver ! Hele elbirliği ile çalışmayı alet etsin ! Tembel TÜRK'ü hemen öldür ! TÜRK'e her milletinkinden üstün zeka ver ! Zeka ve çalışma ; ikisi bir arada olunca TÜRK'ün önünde durulmaz ! Milli büyüklüğün tek şartı yüksek ideal, buna alışmak için de yüksek ahlak, fedakarlık ve sebat lazım olduğundan TÜRK'leri ahlaklı, sebatlı ve fedai kıl ! TANRI , TÜRK'leri sen kendi elinle birleştir ve herşeyden evvel ruhları birleşsin ! Onları tek bir kafa gibi birleştirici kültür sahibi et ! TÜRK'ü töresine sadık kıl, Tanrı ! TÜRK budunu : Biliniz ki atalar töresi asırların tecrübesi ile husule gelmiş büyük bir hikmettir. Tanrı beni töreye dokunmaktan ve dokundurmaktan sakladı ve saklasın

  ULU TANRI

  Türk milletini lafçı değil, elinden iş gelir insanlar et ! Bir şey söylemek vazife yapmak değildir. Onu fiilen yapmak ve yaptırmanın vazife olduğunu beyinlere sok !

  GÜZEL TANRI

  Sana hepsinden çok yalvardığım şudur : TÜRK'ü dalkavukluktan kurtar ! Dalkavukluk ve emsali vasıtalara zengin olmaktan koru ! TÜRK'e kötü para hırsı verme ! Dalkavukları yok et !

  AMAN TANRI

  TÜRK aile, töre ve disiplinini her şeyden evvel koru ! TÜRK toprağında hürler yaşasın. Adaletten başka bir şey hüküm sürmesin ! Sen TÜRK'e tabii şeylere tabiata karşı sevgi ver ! TÜRK yurdunda yoksulluk o kadar azalsın ki fakirlik suç sayılsın !

  ACUNU YARATAN YÜCE TANRI
  TÜRK'e insaniyetten evvel TÜRK milletini düşündür. İnsanların insaniyet dedikleri şey, göz boyamak için icat edilmiş bir boyadır. İnsaniyet maskesi taşıyan öyle milletler vardır ki maskelerinin altında canavarlar yaşar. İnsaniyeti gören olmadı. TANRI , TÜRK'e sağlam, sürekli irade ver ! Güçlüklerde, sabrını, tahammülünü aynı zamanda gayretini arttır ! Ona esas seciye olarak vazife muhabbeti ve mesuliyet duygusu ver ! Mesuliyeti TÜRK yurdundan eksik etme ! En büyük kuvvetinTÜRKLÜK aşı olduğunu TÜRK'e öğret !

  TANRI

  TÜRKÇE konuşulan, TÜRK'e yurtluk etmiş olan yerleri kıyamete kadar TÜRK'ün hükmü altında bırak !

  YÜCE TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

 2. #2
  Senior Member
  Üyelik tarihi
  Aug 2005
  Yer
  Marmaris
  Mesajlar
  150

  EYVALLAH KARDEŞ

  AYNI DUA VE DAHA ÇOĞI BİZİM SİTEDE DE VAR. YANİ ÜLKÜ OCAKLARI'NIN SİTESİNDE. TAVSİYE EDERİM.
  Selam olsun damarında Türk kanı taşıyan herkese. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...

 3. #3
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Oct 2005
  Mesajlar
  8
  ekleyebilirmisin

 4. #4
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Jun 2006
  Mesajlar
  10
  Bu Dua Dr.Rıza Nur Hocanın Kaleminden Çıkmıştır. Ama Öyle güzel dua öyle güzel bir dilektir ki. Oğuz Kağan'nın duası zanneder herkez.Ama ziyanı yok...Oğuz Kağan da Muhakkak en az bunun gibi güzel bir dua yı kalbinden geçirmiştir.Ömrü boyunca

  Tanrı Türkü Korusun
  [/b]

 5. #5
  iuc
  iuc çevrimdışı
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  2
  Alıntı Gercegim_Ol_Turkistan Nickli Üyeden Alıntı
  Bu Dua Dr.Rıza Nur Hocanın Kaleminden Çıkmıştır. Ama Öyle güzel dua öyle güzel bir dilektir ki. Oğuz Kağan'nın duası zanneder herkez.Ama ziyanı yok...Oğuz Kağan da Muhakkak en az bunun gibi güzel bir dua yı kalbinden geçirmiştir.Ömrü boyunca

  Tanrı Türkü Korusun
  [/b]
  ECAMİN!

 6. #6
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesajlar
  1
  ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.