Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

insan genişürekli olmalıdır/ağlamağı da bacarmalıdır sebebi?

Junior Member
    Yer
    istanbul

tesekkur

bu platformun olusmasında ve devamında emegı gecen tum dostlara tesekkur edıyorum...sızlerle olmaktan ve sızlerı tanımaktan sonsuz mutluyum...

ersal.

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.
    Allah(c.c) Annene rahmet eylesin kardeşim çok acıklı bir yazı yazmışsın.Allah(c.c)sabır versin acını dindirsin.

Junior Member
    allah ınsna omrunde boyle acılar verıyor .ama onemlı olan onun allah tan geldıgıne ınanmak.ben turkıyeden yazıyorum sıze.ve emınım dunyanın obur ucundakı ınsanında yuregı yanar boylesı bı durumda.ınsan ınsandır sonuçta.allah kımseye altından kalkamayacı yuku yuklemesın ( amın)

Junior Member
    Yer
    istanbul

tesekkurler kardeslerım...

Acılarla olgunlasıyor ınsan..ama hep yurecıgının bır kosesınde yumusak ve ozlemlerde bır yerı kalıyor...bılıyorum bu hıssettıgım yogun duygu ve acı bır baska dostumun kardesımın yasadıgı herhangı bır uzucu olaydan daha buyuk degıldır...ıcten sevgı mesajlarınıza ve paylasımınıza sonsuz tesekkur eder mutluluk saglık ve sevdıklerınızle guzel gunler gecırmenızı dılerım.....

sevgıyle olun dostca kalın....

ersal

Senior Member
    Yer
    Baki
    analar hic bi zaman olmez qelblerde ebediyyen yasar
    gulumse bir az gulsun gozlerin,gulumse bir az getsin kederin.

Junior Member
    Yer
    istanbul
    Doslarım....
    Rahmetli annem Gülhanım 21/02/1938 yılında dunyaya merhaba dediginde dedemin 3 gün eve ugramadıgını soylerler...Dayım israfilden sonrada bir "erkek" evlat beklermiş....Kendince haklı sebepleri vardır elbette...sag olsaydıda Kızı Gülhanım ın Tam bır cumhurıyet kadını oldugunu gorebılseydı...Gorememis...Annem henuz 13 yasındayken kaybetmis babasını...Gokcelerın Kadir aga sı erken birakmıs kızını...Karadenızın yaylası sayılan bır koyde baslayan bu yasam yoculugunda Koy enstutusunden "Ogretmen"olarak egıtımını tamamlamasıyla sahile Giresun a Tasınmıs...Bir gun Demircioglu Ahmet aganın oglu Ramız le tanısacagı gune kadarda iyibir anne olacagını sanırım hıc dusunmemıstı....Tayin alıpta Ankara ya indiklerinde tarih 1962 olmus...Bir ogretmen olarak tum ogrencılerını evladı sayan bu yuce yurek kendi evlatlarınıda egitmenin mutlulugunu yasamıs...Erken bırakıp giden hayat yoldasının acısını yuregıne gomerek...Hem anne hem baba olabılmenın zor ama gururlu sorumlulugunu tasımaya yuregi dayanmıs..Hayata elveda dediginde dostlarım tarih 02/05/1998 gece saat 23.12 imis...
    Canım anam 04/05/1998 de eski ogrencılerı dostları ve sevenlerı tarafından hacettepe morgundan alınıp topraga verıldıgınde polat beyı yoktu...cok sonraları ogrendı acı gercegı...
    İste dostlarım..Boyle bir annenin evladı olarak onun degerlerinde saygıda olmayı ve asla terketmedıgı ınsan sevgısınden ayrılmamayı kendisine ilke edinmis bir kardesiniz dostunuz olarak rahmetlı annemi sevgiyle saygıyla anıyor allahtan rahmet diliyorum..Ruhu sad olsun...
    Dostlarım...Hatırladıgım bır anne turkumu..mutfakta yemek yaparken mırıldandıgı cok sevdıgı bır yurek turkumu sızlerle paylasmak ıstıyorum.....

Derdim Çoktur Hangisine Yanayım
    Yine Tazelendi Yürek Yarası
    Ben Bu Derde Hande Derman Bulayım
    Meğer Şah Elinden Ola Çaresi
    Efendim Efendim Benim Efendim
    Benim Bu Derdime Derman Efendim

Türlü Donlar Giyer Gülden Naziktir
    Bülbül Çevreyleme Güle Yazıktır
    Çok Hasretlik Çektim Bağrım Eziktir
    Güle Gelir Gelir Canlar Paresi
    Efendim Efendim Benim Efendim
    Benim Bu Derdime Derman Efendim