Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Insan kalbi toprak gibidir

Moderator
    Alıntı petricli Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar,

Makalemi beğenmenize sevindim. Ama altında alıntı yerine adım yazsaydı daha çok sevinirdim.

Saygılar,
    Fahrettin Petriçli
    Hoşgeldiniz. Bu güzel yazının sahibini aramızda görmek sevindirdi bizi ve çok şaşırdık. Teşekkür ederiz.
    [
    Ya da
    [

Junior Member
    Teşekkür ederim arkadaşlar,

Google sitesinde bir arama yaparken gördüm. Yoksa haberim bile olmayacaktı.

Özellikle edebiyat konusunda bir yazının kaynağına ulaşmak gerçekten çok zor. Bu yüzden çoğu zaman alıntı yazmak zorunda kalıyoruz.

Nesir veya şiirlerde hırsızlık yaparak kendilerinin gibi gösteren, hatta daha ileri giderek değiştirmeler yapan insanları görünce, hoş görülü olmamak elde mi!... İnsanın duygularının, fikirlerinin çalınması hırsızlıkların en kötüsüdür herhalde.

Siz alıntı yapmışsınız. Bunda hoş görmeyecek bir şey yok ki!.. Aksine (edebiyatla uğraşan herkesin hoşuna gideceği gibi) yazımın beğenilmesi hoşuma gitti.

Sahibi olduğum bir forum ve yayın danışmanlığı ve koordinatörlüğü yaptığım Hicran Dergisi fazlasıyla zaman gerektiriyor. Gündüz iş, akşam internet bana fazla zaman bırakmıyor.

Zaman buldukça sizler gibi güzide ve seviyeli insanlarla sohbet etmek benimde çok hoşuma gidecektir. Emin olabilirsiniz.

Saygılar,
    Hicran Dergisi Yayın Yönetmeni ve Koordinatör

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Her kahve aynı tadı taşımaz... Nerede içiyorsan, kiminle içiyorsan ona göre değişir...

Sahilde oturduğun rüzgarlı bir sonbahar günü, en sevdiğin dostun ağlarken içtiğin kahvenin tadı kederlidir... Kahve telvesine yüreğinin acısı karışır.

Bir pazar öğle sonrası annenin "hadi bir kahve yap da içelim" dediği kahve huzurludur... Köpükler annenin göz bebeklerine yansır... Dudağının kıyısında kalan küçük bir gülümsemedir.

Dostlarla içilen kahve neşedir... Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer…

Tek başına gece vakti balkonda içtiğin kahve yalnızlıktır... Acıdır tadı... Ama garip de bir keyfi, lezzeti vardır.

Baban için yaptığın kahve sevgi doludur... çay bardağında, az şekerli...Kahve gibi görünmez sana... Ama sıcaktır dumanı tüter ve kokusu büyülüdür...

Beklemediğin bir anda sana uzatılan kahve başkadır... Isıtır insanın... içini

Yorgun olduğunda içtiğin kahve hafifletir seni... Kendine getirir, unutturur günün ağırlığını...

Kahve aynı kahvedir belki... köpüğüyle, rengiyle, dumanıyla aynı kahvedir ama içilen kahveler ruhunun süzgecinden geçer ve tadları değişir...Her kahve aynı değildir bu yüzden...

Dostlukla yudumlayacağımız bir kahve molası vermeye ne dersiniz...

Sizin kahveniz nasıl olsun ???

(Kökeni bilinmeyen alıntıdır)
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Alıntı yeshu Nickli Üyeden Alıntı
    Her kahve aynı tadı taşımaz... Nerede içiyorsan, kiminle içiyorsan ona göre değişir...

Sahilde oturduğun rüzgarlı bir sonbahar günü, en sevdiğin dostun ağlarken içtiğin kahvenin tadı kederlidir... Kahve telvesine yüreğinin acısı karışır.

Bir pazar öğle sonrası annenin "hadi bir kahve yap da içelim" dediği kahve huzurludur... Köpükler annenin göz bebeklerine yansır... Dudağının kıyısında kalan küçük bir gülümsemedir.

Dostlarla içilen kahve neşedir... Kahkahalar köpüklerin üzerinde yüzer…

Tek başına gece vakti balkonda içtiğin kahve yalnızlıktır... Acıdır tadı... Ama garip de bir keyfi, lezzeti vardır.

Baban için yaptığın kahve sevgi doludur... çay bardağında, az şekerli...Kahve gibi görünmez sana... Ama sıcaktır dumanı tüter ve kokusu büyülüdür...

Beklemediğin bir anda sana uzatılan kahve başkadır... Isıtır insanın... içini

Yorgun olduğunda içtiğin kahve hafifletir seni... Kendine getirir, unutturur günün ağırlığını...

Kahve aynı kahvedir belki... köpüğüyle, rengiyle, dumanıyla aynı kahvedir ama içilen kahveler ruhunun süzgecinden geçer ve tadları değişir...Her kahve aynı değildir bu yüzden...

Dostlukla yudumlayacağımız bir kahve molası vermeye ne dersiniz...

Sizin kahveniz nasıl olsun ???

(Kökeni bilinmeyen alıntıdır)
    Bacanak şimdi canım çekti bir kahve söylüyorum kendime...

Odamda yalnızım, Sezen Aksu 'Ben sevdalı sen belalı' diye lirik bir şarkı söylüyor...

Belki bir gün bu kahveyi Baküde deniz kenarında bir yerde yada ISR plazanın terasında içeriz hep birlikte...

Bir gece vakti, sessiz ve dingin bir ortamda
    Bakünün o zayıf ışıkları altında
    Ya çok konuşuruz zaman yetmez bize
    Yada susar geceyi dinleriz
    Ne diyor bize diye...

Allah qoysa...

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    İNŞALLAH... bir gün mütleq!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer imleri