Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
95 sonuçtan 41 ile 50 arası

AŞK

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    aşk, aşk, aşk yüzünden... arap saçına döndü...

Ey aşk sen nelere kadirsen!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    Aşktı o!

Askti o! Degistiren tüm gecelerimi
    Askti o! Beni durup yenileyen
    Oydu, duygulu yapan hoyrat ellerimi
    Oydu, doludizgin gidisime dur diyen

Bir biçagin keskin yüzünde kan lekesiydim
    Askti yine beni yikayan, aritan su
    Böyle ak pak olacagimi bilir miydim?
    Icimde açmasaydi o sevmek duygusu

Ben bir tutsagim simdi sevgiye, gönüllü
    Cözmeyin ellerimi, zincirlerim kalsin
    Görsün prangalarim o dogacak günü

Ve bu dünyaya ask dolu siirlerim kalsin
    Seninle her yerde güzel, her zaman yeni
    Istemem, sensiz hatirlamasinlar beni
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Moderator
    adem, men dunyaya gözlerimi açandan beri siz foruma yalniz ask siirleri gonderirsiniz paylasiminiz uçun tesekkurler !

Azeri.net Sevdalısı
    Aşk
    ...Aşk eski bir hikayedir ama her zaman yepyeni...Ve aşk, öyle engin bir deryadır ki, ne kenarı vardır, ne de ucu bucağı...
    Sana desem ki;
    'Aşk kalbin göklere yükseldiği altın merdivendir.' Bilmem yeterli ulurmu?
    Aşkın ilk soluğu, mantığında son soluğudur.
    Bitmeyen bir şarkıdır aşk...Dudaklarda türkü, ruhu açan baharın gelişi gibi...Nasıl, nereden gelir bilinmez, öyle sessiz ve güçlü...
    İnsan kalbindeki gerçek aşk dört nala giden bir attır. Ne dizgin anlar, ne ses dinler...
    Aşk insanı kılıçsız zapteder ve ipsiz bağlar.
    Aşkı anlatmak, suya mektup yazmaktan farksızdır.
    Aşk işte, AŞK...

Azeri.net Sevdalısı

Denizin içine doğru süzülen yeşil bir ışık huzmesi görüyorum ve içinden geçmeye çalışan balıkları… Yeni bir başlangıcın işareti olduğunu düşünüyorum o an bütün bunların… Sonun başlangıcı…

Bana gittikçe uzaklaşan bir geminin sol yanıydım. Gemi bensiz yol olabildi ama ben düşmek zorundaydım. Martılar eşlik etmedi yalnızlığıma belki, ama, bir veda türküsü çağırdılar… Öylesine… Uzaklardan… Bütün evren kulak kesildi bu melodiye… Kuşlar kanat çırptı semada, bu kez bana veda ederken ve denizin derinliğine doğru usul usul süzülen aciz varlığıma bakarken… Ne çok canım yandı kim bilir suyun dibine çöküşümde… Dibe… En dibe vuruşumda ne çok canım yandı… Yaralarımı sarmaya çalıştım… Sanıyorum ki sardım da… Yaralar; ince ince, sızı sızı… Sarıldılar… Zamana bırakılan ah bu gizli yaralar…Kendim için seçip, süslediğim bu gizli yara…

Sonra su yüzüne çıkmak için bedenimde ki tüm demir yığınlarını kaldırdım. Hafifledim… Nihayet suyun yüzündeydim ve artık nefes alabiliyordum… Şükrettim… Hamdettim… Acemi, yalnız ve öksüz bir balık misali korkak bakışlarla, o yeşil ışık huzmesine pervane oldum. Sürüklenebilirdim oysa, o ışığı bulmasaydım, girdaplara doğru yol alabilirdim…

Bir gemi gördüm o vakit, çaresizlikten bu kadar yorgun düşmüşken hem de… Sol yanı kırık bir gemiydi o ve benim ellerimden tuttu. O geminin sol yanı oldum… Kendi yarama merhem olsun diye, büyük bir yarayı teknik bir hadiseyle kapadım.

O an anlamıştım ki; çizecek çok sayfalarım, yazacak çok satırlarım vardı… Bir sonun başlangıcına, derin bir mutluluğa doğru yol almıştım…

Ve o an içimde ki, gözlerinden umut taşan çocuğun hala hayatta olduğunu fark ettim… Onu dinledim… Artık biliyordum ki;

Aşk güçlüydü…
    Aşk cesurdu…
    Aşk nefesti…
    Aşk büyüktü…
    Aşk erişilmezdi…
    Aşk eşsizdi…
    Aşk pervasızdı…
    Aşk sessizdi…
    Aşk söylenmeyen son sözdü…
    Aşk zamansızdı…
    Aşk beyaz bir sayfaydı…
    Aşk amansızdı…
    Aşk özlemdi…
    Aşk beklemekti…
    Aşk kalbinin emin ellerde olduğunu bilmekti…
    Aşk acıydı…
    Aşk savaştı…
    Aşk barıştı…
    Aşk mutluluktu…
    Aşk yaşamaktı…
    Aşk ölmekti…
    Aşk tezattı…
    Aşk güncel bir boşluktu…
    Aşk ASLI olmaktı…
    Aşk KEREM’ ini bulmaktı.
    Aşk kanatlarımın olduğunu hissettirendi…
    Aşk asi başımı dize getirendi…
    Sahi, AŞK neydi?

Azeri.net Sevdalısı

Denizin içine doğru süzülen yeşil bir ışık huzmesi görüyorum ve içinden geçmeye çalışan balıkları… Yeni bir başlangıcın işareti olduğunu düşünüyorum o an bütün bunların… Sonun başlangıcı…

Bana gittikçe uzaklaşan bir geminin sol yanıydım. Gemi bensiz yol olabildi ama ben düşmek zorundaydım. Martılar eşlik etmedi yalnızlığıma belki, ama, bir veda türküsü çağırdılar… Öylesine… Uzaklardan… Bütün evren kulak kesildi bu melodiye… Kuşlar kanat çırptı semada, bu kez bana veda ederken ve denizin derinliğine doğru usul usul süzülen aciz varlığıma bakarken… Ne çok canım yandı kim bilir suyun dibine çöküşümde… Dibe… En dibe vuruşumda ne çok canım yandı… Yaralarımı sarmaya çalıştım… Sanıyorum ki sardım da… Yaralar; ince ince, sızı sızı… Sarıldılar… Zamana bırakılan ah bu gizli yaralar…Kendim için seçip, süslediğim bu gizli yara…

Sonra su yüzüne çıkmak için bedenimde ki tüm demir yığınlarını kaldırdım. Hafifledim… Nihayet suyun yüzündeydim ve artık nefes alabiliyordum… Şükrettim… Hamdettim… Acemi, yalnız ve öksüz bir balık misali korkak bakışlarla, o yeşil ışık huzmesine pervane oldum. Sürüklenebilirdim oysa, o ışığı bulmasaydım, girdaplara doğru yol alabilirdim…

Bir gemi gördüm o vakit, çaresizlikten bu kadar yorgun düşmüşken hem de… Sol yanı kırık bir gemiydi o ve benim ellerimden tuttu. O geminin sol yanı oldum… Kendi yarama merhem olsun diye, büyük bir yarayı teknik bir hadiseyle kapadım.

O an anlamıştım ki; çizecek çok sayfalarım, yazacak çok satırlarım vardı… Bir sonun başlangıcına, derin bir mutluluğa doğru yol almıştım…

Ve o an içimde ki, gözlerinden umut taşan çocuğun hala hayatta olduğunu fark ettim… Onu dinledim… Artık biliyordum ki;

Aşk güçlüydü…
    Aşk cesurdu…
    Aşk nefesti…
    Aşk büyüktü…
    Aşk erişilmezdi…
    Aşk eşsizdi…
    Aşk pervasızdı…
    Aşk sessizdi…
    Aşk söylenmeyen son sözdü…
    Aşk zamansızdı…
    Aşk beyaz bir sayfaydı…
    Aşk amansızdı…
    Aşk özlemdi…
    Aşk beklemekti…
    Aşk kalbinin emin ellerde olduğunu bilmekti…
    Aşk acıydı…
    Aşk savaştı…
    Aşk barıştı…
    Aşk mutluluktu…
    Aşk yaşamaktı…
    Aşk ölmekti…
    Aşk tezattı…
    Aşk güncel bir boşluktu…
    Aşk ASLI olmaktı…
    Aşk KEREM’ ini bulmaktı.
    Aşk kanatlarımın olduğunu hissettirendi…
    Aşk asi başımı dize getirendi…
    Sahi, AŞK neydi?

Senior Member adem52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    ordu fatsa istanbul türkiye
    Alıntı fidan494 Nickli Üyeden Alıntı
    adem, men dunyaya gözlerimi açandan beri siz foruma yalniz ask siirleri gonderirsiniz paylasiminiz uçun tesekkurler !
    tamam fidan hanım bu uyarınızı dikkate alcamve elimden geldiği kadar başka şeylerde yazmaya çalışcam umarım beğenirsiniz
    herzaman doğruyu söyle ne dediğini hatırlamak zorunda kalmassın

Moderator
    Alıntı adem52 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı fidan494 Nickli Üyeden Alıntı
    tamam fidan hanım bu uyarınızı dikkate alcamve elimden geldiği kadar başka şeylerde yazmaya çalışcam umarım beğenirsiniz
    Meni yanlis anladiniz adem, ne demek elbette ki serbestsiniz eger dikkat ettinizse men sizinle saka etmisdim size uyari etmedim aksine beyendim heç askdan bezmek olar? ask qeder gozel sey varmi bu dunyada? insan asksiz yasaya bilmez

Azeri.net Sevdalısı
    AŞK benim senin hiç olmamış

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Aşk insanı 'diri' tutar...
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Yer imleri