Vergilər Nazirliyinə əmək haqqından gəlir vergisi ilə bağlı aqressiv sual

Əgər mənim əsgərimi kazarmada bit yeyirsə, hansısa icra hakimi dövlət büdcəsindən gələn ayırmanı ambıldadırsa və bunun yerini rayonun yerli sahibkarlarının hesabına doldurursa, yazıq sahibkarlar qorxusundan rayonu təmir edirsə, hələ də bazarda ayaqyalın, yarı tox insanlar varsa. Bəs mənim 14%-im hara gedir. Sualıma düzgün və hərtərəfli cavabda yazmasanız bunu respublikanın bütün vətəndaşlarına hörmətsizlik kimi qəbul edəcəyəm...
Sual: Salam. Bir neçə gün əvvəl, mən sual verdim ki, 14 % gəlir vergisinin mahiyyəti tam olaraq nədir? Siz isə mənə tarixi Nadirdən dəm vurub, müasir dövlətləri örnək göstərirsiniz. (Bizim qonşuda 10 nəfər al-verçi var indi bizdə al-ver edək.) Mənim deməyim odur ki, mən niyə ayda 14 % vergini ödəməliyəm? Əgər mənim əsgərimi kazarmada bit yeyirsə, hansısa icra hakimi dövlət büdcəsindən gələn ayırmanı ambıldadırsa və bunun yerini rayonun yerli sahibkarlarının hesabına doldurursa, yazıq sahibkarlar qorxusundan rayonu təmir edirsə, hələ də bazarda ayaqyalın, yarı tox insanlar varsa. Bəs mənim 14%-im hara gedir. Sualıma düzgün və hərtərəfli cavabda yazmasanız bunu respublikanın bütün vətəndaşlarına hörmətsizlik kimi qəbul edəcəyəm.
İmdad Mədətov

[