5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Bu sikayetler neye goredi?

Senior Member

Bu sikayetler neye goredi?

Niye bu qeder narazisiz azerilerden? Hem azeri chatda o qederturkler varki.Mence bunu oqeder shisirtmek lazim deyil.Hem inanin azeriler dunyanin en mehriban insanlaridirlar

Junior Member

Re: Bu sikayetler neye goredi?

niye Türkler Azeriler diye ayiriyorsunuz ki azeriler de türk bn azerbeycanlilari kardesim olarak görürdüm bu forumda bazi azerbeycanda yasayan arkadaslarin böyle düsünmedigini görüyorum bence bu cok yalnis

Moderlər

Mene göre azeriler türkler ruslar və s. deye mübahize etmek menasizdi.İstekler müxtelifdi. Hec kimi mecbur ede bilmessen ki hansisa milleti daha cox sevsin.Meselen men Türkiyede olduqda sumkami apardilar.İndi bir axmağa göre bütün türklere nifret edim? Mence yox. Ya da 20 yanvara göre bütün ruslara nifret etmekde düşgün deyil.Sade xalqın ne günahı?
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Member

Canim hemyerlilerim! Men Aserbaycanda yasayan her kesi, yeni dininden,ve milletciliyinden asili olmayaraq her kesi sevirem ve hörmet qoyuram. Ona göre ki, onlar bizim vetenin, bizlerin bir parcasidir. Onlar bizimle beraber nefes alirlar. Bezileri biyi sevmeseler de, yene de onlara toxunmamaliyiq, cünki onlar qeribdirler. Qeribcilik nedir, men onu yaxsi bilirem.
    Sizleri cox seven siyin hemyerliniz. Bayil .....

Junior Member

ben sadece duydugum samimiyeti belirtmek istemistim. Yoksa irkcilik yaptigim yok , milliyetcilikle irkcilik farkli seyler zaten . Insanlara önyargiyla yaklasmayi sevmem ama azarbeycanin yeri farklidir sadece belirtmek istedigim buydu. Yalnis anlasildiysam özürlerimi kabul edin.

Yer imleri