1 sonuçtan 1 ile 1 arası

7 Yıldır Adalet Arıyorum Reklam Yazarı Şair Hasan Sancak

 1. #1
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  May 2013
  Mesajlar
  17

  7 Yıldır Adalet Arıyorum Reklam Yazarı Şair Hasan Sancak

  REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK 7 YILDIR ADALET ARIYOR!..


  DESTEK OLUR MUSUNUZ?

  TÜRKİYE’DE HABER YAPTIRAMIYORUM?!
  RÜYA SENARYOMU KOPYALAYAN COCA COLA'YA KARŞI 7 SENEDİR SAMSUN'DA HUKUK MÜCADELESİ VERİYORUM!..
  ULUSAL BASIN,REKLAM ALAMAYIZ KORKUSUTLA HABERİMİ YAPAMAMAKTADIR.YAPANLAR,PARMAKLA SAYILACAK KADAR AZDIR.SESİMİ KAMUOYUNA DUYURACAK HÜR-BAĞIMSIZ-ERDEMLİ VE ONURLU GAZETECİLER,HABERCİLER VE TELEVİZYONCULAR ARİYORUM!..BU ÖZELLİKLERE SAHİBİZ DİYENLERDEN DESTEK BEKLİYORUM !..
  Noter tastikli rüyası çalındı - İhlas Haber Ajansı (İHA)
  [
  28 Nisan 2011 | 17:44

  [

  1 yıl önce gördüğü rüyayı noterde tasdik ettiren emekli öğretmen, bir meşrubat firmasının reklam filmini görünce dava açtı.

  |Samsun’un Alaçam İlçesi'nde yaşayan emekli öğretmen Hasan Sancak, gördüğü rüyayı 1 Aralık 2000 tarihinde reklam senaryosu olabilir düşüncesiyle Samsun'un Bafra İlçesi'nde 2'nci Noterliği'nde tutanakla tespit ettirdi.
  Sancak, başkalarının rüyasını kullanmaması için de 'İş bu rüya metninin hiçbir bilgisayar, internet ve benzeri şirket tarafından, tamamı ya da bir bölümü sahibinden izin alınmadan televizyon ya da radyoda reklam haline getirilerek oynanamaz ve oynatılamaz' şerhini koydurttu.
  6 yıl sonra rüyasını anlatan metnin bir meşrubat firması tarafından reklam filminde kullanıldığını iddia eden Sancak, 2006 yılı Nisan ayında Samsun Cumhuriyet Savcılığına giderek noter onaylı rüyasının çalındığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Ardından 3'ncü Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 7 bin TL'lik tazminat davası açtı.
  Sancak ayrıca dava devam ederken, mahkeme geçen yıl Ekim ayında dosyayı Ankara Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne gönderip rapor hazırlanmasını istedi.
  Raporda, 'Davacıya ait noter onaylı metnin FSEK (Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu) hükümlerine göre eser vasfını haiz olduğu, davacının eser sahibi sıfatı bulunduğu, dava konusu reklam filminin senaryosunun ise davacı eseri ile aynı veya benzer olmadığı, bu nedenle davacının mali haklarına tecavüz vuku bulmadığı kanaat ve sonucuna ulaşılmıştır' denildi.
  Bunun üzerine Hasan Sancak, dosyanın başka bir bilirkişiye gönderilip incelenmesini talep etti. Bugün yapılan duruşmada ise mahkeme, Sancak'ın başka bir bilirkişi talebini kabul etmedi. Daha sonra da davanın reddine karar verdi.
  Duruşma çıkışında açıklama yapan Hasan Sancak, mahkemenin kararına şaşırdığını söyleyerek, hakkımı sonuna kadar arayacağım ve Yargıtay'a itiraz edeceğim" dedi.

  Böyle inat görülmedi! - DHA Doğan Haber Ajansı
  [

  Böyle inat görülmedi!
  Emekli öğretmenin 'rüyam çalındı' inadı
  İsmail AKDUMAN/ SAMSUN, (DHA)
  18.02.2013 12:09

  [

  SAMSUN'un Alaçam İlçesi'nde 2000 yılında gördüğü bir rüyayı noterde onaylattıktan 6 yıl sonra bir meşrubat firması tarafından rüyasının reklam filmi olarak çekildiğini öne süren emekli öğretmen 57 yaşındaki Hasan Sancak, 'Rüyam çalındı' iddiasında yargıya başvurdu.
  Açtığı 7 bin liralık tazminat davasının reddedilmesi üzerine Yargıtay'a itiraz etti. Yargıtay da yerel mahkemenin verdiği kararı onadı. Sancak, kararı onayan hakimleri Adalet Bakanlığına şikayet ederken, Anayasaya Mahkemesi'ne, ardından da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvurmaya hazırlandığını söyledi.
  Alaçam İlçesi'nde oturan 3 çocuk babası emekli öğretmen Hasan Sancak, gördüğü rüyayı 1 Aralık 2000 tarihinde reklam senaryosu olabileceği iddiasıyla Samsun'un Bafra İlçesi'nde 2'nci Noterliği'nde tutanakla tespit ettirdi. Sancak, başkalarının rüyasını kullanmaması için 'İş bu rüya metninin hiçbir bilgisayar, internet ve benzeri şirket tarafından, tamamı ya da bir bölümü sahibinden izin alınmadan televizyon ya da radyoda reklam haline getirilerek oynanamaz ve oynatılamaz' şerhini koydurttu. Aradan 6 yıl geçtikten sonra rüyasını anlatan metnin bir meşrubat firması tarafından reklam filminde kullanıldığını iddia eden Sancak, 2006 yılı Nisan ayında Samsun Cumhuriyet Savcılığı'na giderek noter onaylı rüyasının çalındığı ileri sürerek suç duyurusunda bulundu ve Samsun 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'ne 7 bin liralık tazminat davası açtı. Mahkeme, geçen Eylül ayında dava konusu olan rüya hakkında Ankara Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'nden görüş istedi. Mahkeme tarafından gönderilen raporda, "Davacıya ait noter onaylı metnin FSEK (Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu) hükümlerine göre eser vasfını haiz olduğu, davacının eser sahibi sıfatı bulunduğu, dava konusu reklam filminin senaryosunun ise davacı eseri ile aynı veya benzer olmadığı, bu nedenle davacının mali haklarına tecavüz vuku bulmadığı kanaat ve sonucuna ulaşılmıştır" denildi. Samsun 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi, bu rapor üzerine 2011 yılı Nisan ayında verdiği kararda emekli öğretmen Hasan Sancak'ın davasını reddetti.
  Hasan Sancak, karara itiraz ederek dosyayı Yargıtay'a gönderdi. Ancak, Yargıtay 11'inci Hukuk Dairesi meşrubat firmasına ait reklam senaryosunun 2003 yılında yabancı bir şirket tarafından çekildiğini, önce Meksika'da, ardından Arjantin ve daha sonra da 2005 yılında Türkiye'de yayınlandığı belirterek yerel mahkemenin verdiği kararı onadı.
  Notere onaylattığı rüyası ile reklam filminde çok benzerlikler olduğunu söyleyen Sancak, "Ben rüyayı yatakta görüyorum. Reklamdaki genç koltukta. Ben rüyamda yattığım yerden kalkıyorum, bir şeyler arıyorum. Reklamdaki genç de yattığı yerden kalkıyor ve bir şey arıyor. Benim açlık ihtiyacım var. Reklamdaki gencin ise susuzluk ihtiyacı var. Ben buzdolabının kapağını açıp yiyecek arıyor, bulamıyorum. Reklamdaki genç buzdolabında içecek arıyor, o da bulamıyor. İkimiz de aradığımıza en sonunda ulaşıyor ve uyanıyoruz. Reklamda oynayan kişi de bulunduğu yerden uyanmaktadır. Rüyam ile reklam senaryosu bu kadar benzemektedir" dedi.
  Yargıtay 11'inci Hukuk Dairesi'nin verdiği kararı beğenmeyen ve bu karara imza atan hakimleri Adalet Bakanlığına şikayet ettiğini dile getiren Sancak, "Dosyada inceleme yapan bilirkişi heyetinin hazırladığı raporda çelişkiler vardır. Bilirkişi, taraflara ait senaryoları mukayese ettiklerini ileri sürülüyorlar. Oysa meşrubat şirketinin verdiği reklam filminin içinde bulunduğu CD'nin boş olduğunu da kendilerini söylüyor. İncelemeyi reklam filmi çekimi sırasında çekilen fotoğraflarla yapıyorlar. Bu büyük bir skandaldır. Hakimleri bakanlığa şikayet ettim. Buradan sonuç çıkmazsa önce Anayasa Mahkemesine oda olmazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuracağım" dedi.


  Reklam senaryosunun çalındığını iddia eden öğretmen, davayı kaybetti
  MEHMET KÖSE | SAMSUN - 28.04.2011 13:46:17
  [

  [

  Samsun’da notere onaylattığı rüyasının bir içecek firması tarafından kullanıldığı iddiasıyla 5 yıldır mahkemede hukuk mücadelesi veren emekli öğretmen Hasan Sancak, bilirkişinin raporu sonucunda davayı kaybetti.Alaçam ilçesinde ikamet eden emekli Türkçe öğretmeni Hasan Sancak, 2000 yılında gördüğü rüyasını 'Gıda Işınlama' konulu reklam senaryosu şeklinde yazarak daha sonra notere tasdik ettirmişti.
  Reklam senaryosu olarak yazdığı rüyasını, 2006'da ücret karşılığında devredebileceğini belirterek gönderdiği firmalar arasından Coca Cola İçecek AŞ’nin, eserini izinsiz olarak kullandığını ileri sürerek şikâyetini yargıya taşımıştı.
  Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde yaklaşık 5 yıldır devam eden davayla ilgili dosya, son celselerde Ankara Fikri ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesi'ne gönderildi.
  Dava dosyasının incelendiği belirtilerek gönderilen raporda, “Dava konusu reklam filminin senaryosunun davacı eseri ile aynı veya benzer olmadığı, bu nedenle, davacının mali haklarına tecavüz vuku bulmadığı kanaat ve sonucuna ulaşılmıştır.” açıklaması yer aldı.
  Bugün Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde tekrar görülen davaya, Hasan Sancak ve davalı içecek firmasını avukatı Ziya Can Gürvit katıldı. Duruşmada mahkeme heyetinden reklam senaryolarının karşılaştırılmasının başka bir bilirkişi tarafından incelenmesi talebinde bulunan Hasan Sancak’ın isteği ret edildi. Mahkeme heyeti, bilirkişi raporu doğrultusunda dosyanın incelendiği ve sonucunda açılan davanın reddine karar verdi.Davayı kaybeden öğretmen Hasan Sancak, hakkını aramak için hukuk mücadelesine devam edeceğini vurgulayarak, Yargıtay’a temyize gönderilecek olan karara itiraz edeceğini kaydetti.  İşini Bilir Kişi Şok Gazetesi Halkın Sesi Kaan Özbek - Oltu ...
  [
  [  REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK 7 YILDIR ADALET ARIYOR!..

  [
  [
  [


  reklam yazarı şair hasan sancak 7 yıldır adalet arıyor - e-haber Ajansı
  [
  [


  Güncel - Anadoluda Haber Ajansı (an-ha)
  [
  [


  Samsun'lu reklam Yazarı Adalet Arıyor ... - Samsun Haber Tv
  [
  [


  REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK 7 YILDIR ADALET ARIYOR
  [
  [


  REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK 7 YILDIR ADALET ...
  [
  [


  emekli öğretmen hasan sancak | 7/24 HUKUK|GÜNCEL OLAYLAR
  [
  [


  Reklam Yazarı 7 Yıldır Adalet Arıyor - Haber7yaman.com
  [
  [


  Rüyaları Noter Onaylı - Haber Özgürce
  [ › Güncel?
  [


  Haber İHBAR HATTI - Amasya OBJEKTİF Gazetesi- AMASYA ...
  [
  [
  REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK 7 YILDIR ADALET ARIYOR!..
  [  REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK 7 YILDIR ADALET ...
  hukukisorular.p.ht/.../reklam-yazari-sair-hasan-sancak-7-yildir-adalet-ari...‎
  [
  REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK 7 YILDIR ADALET ARIYOR!.

  HASAN SANCAK ,COLA’YA KARŞI HUKUK MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR!..

  ADALET BAKANLIĞI’ NDAN ADALET İSTİYORUM!..  DOKUZ SAYFALIK BİLİRKİŞİ RAPORUNUN HEPSİNİ İNCELEMEK İSTEYENLER, AŞAĞIDAKİ BİLGİLERDEN ULAŞABİLİRLER!


  BİLİRKİŞİ HEYETİ RAPORU:

  TALİMAT NO:2010/56
  DOSYA ESAS NO:2009/314
  DAVA TARİHİ:17.04.2006  Noter Onaylı ‘Rüya’ Rüya senaryosunu kopyaladığı iddiasıyla Coca Cola’yı 2006 yılında Samsun’da mahkemeye veren 57 yaşındaki Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak hukuk mücadelesine devam ediyor.
  Konu ile ilgili görüşünü dile getiren Sancak :’3 tanesi çıkan elli şiir kitabım, 50 tanesi noter onaylı 1500 senaryom vardır.1 Aralık 2000’de, 44 yaşında, gördüğü Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Senaryosunu notere onaylatan dünyadaki ilk ve tek kişiyim. Bu tarihten itibaren de düşlerimde senaryolar görerek, notere onaylattım. Senaryolar yazmayı sürdürdüm. Doksan tane gerçek düşüm vardır. Rüyamda Reklâm gördüm. Kitabım ile senaryolarımı kamuoyu ile paylaşacağım. Belediye başkanlarından ve iş adamlarından kitabımın baskısına destek bekliyorum. Dünya ve Türkiye’de en çok TV reklâm senaryoları kopyalanan kişiyim. Noter Onaylı ‘Rüya’mı;

  Coca Cola 5,
  Tombi Sofix Şeker 7,
  Vestel XXL 10 sene sonra,
  bir ısıtıcı senaryomu Vestel tekrar
  3 sene sonra aynen kopyalamıştır.

  Başka bir kâbus reklâmımı da
  Blendax 5,
  Ufo 8 sene sonra kullanmıştır.

  Başka bir kâbus reklâmımı
  Mavi Jeans-Ali Taran 4-5 ay sonra dünya ve Türkiye’deki ulusal televizyonların reklâm kuşaklarında oynatmıştır.


  Fikri hakları çok iyi bilen uzman bir avukattan destek bekliyorum.1 Aralık 2000’ de notere onaylattığım Noter Onaylı ‘Rüya’ Gıda Işınlama Senaryosu dünyada sadece şahsıma ait olan bir senaryomdur. On sene sonra, 2010 yılında,1 Ocak 2009’dan itibaren Vestel ile anlaşan Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi Reklâm Ajansı tarafından kopyalanmıştır. Bu reklâm ajansı tekrar 2011 yılında başka bir ısıtıcı reklâm senaryomu 3 sene sonra kopyalamıştır. İki senaryom da tıpatıp aynıdır. Maddi gücüm yerinde değildir. Ben, reklâm senaryolarımın benzer olduğunu ispat edeceğim. Bu işin üstünden gelirim. Mahkemeyi kazanırım. Şirketten de hakkını ve hakkımı alırım diyorsanız, lütfen beni arayınız. Türkiye’de haklı olmak yetmiyor. Ankara’da çok güçlü olmanız gerekiyor. Ben, bu işin üzerinden gelirim diyen, fikri hakları çok iyi bilen uzman avukatlardan destek ekliyorum.
  Noter Onaylı ‘Rüya’mı kopyalayan Coca Cola’yı 2006 yılında Samsun’da, mahkemeye verdim. Dava, Ankara Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesine gönderildi. Üç kişiden oluşan sözde bilirkişiler, iki rüya senaryosu arasında bir benzerlik bulamadılar. Noter Onaylı ‘Rüya’ Davası şu anda Yargıtay’a taşınmıştır. Yargıtay 11.Hukuk Dairesi Başkanlığına yaptığım şikâyetim reddedilmiştir. On bir sayfalık ek layiha sunumumdan bir kelimesi bile dikkate alınmamıştır. Bilirkişiler tarafından kaleme alınan ve yerel mahkemenin de bilirkişi heyetinin vermiş olduğu karara göre Yargıtay aleyhime karar vermiştir. Kararın düzeltilmesi için başvuru yaptım. Tekrar ret kararı geldiğinde Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkımı kullanacağım. Dokuz sayfalık bilirkişi raporundaki yanlışlıklar, bir kitap olur. Bunları yazmaya kalksam, sayfalar tutar. Bu haberimde bilirkişi raporunda en önemli skandallar üzerinde duracağım. Bilirkişi raporu, çakma ve düzmece bir rapordur. Sözde bilirkişiler, sayfa 8’de iki rüya senaryosunu karşılıklı olarak en ince ayrıntısına kadar karşılaştırdıklarını iddia etmektedirler ve şöyle demektedirler. ‘TARAFLARA AİT SENARYOLAR MUKAYESE EDİLECEK OLURSA’ yazmaktadırlar.
  Bilirkişilere ilk başta bir soru soracağım. Bu sorumun cevabını verirseler, kamuoyundan özür dileyeceğim. Cevap veremezseler, bilirkişiler, kamuoyundan özür dileyecekler midir? Dünyada 7 milyar insandan sadece şahsıma ait olan yazılı metin halinde notere onaylattığım Noter Onaylı ‘Rüya’ rüya senaryomu bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin neyi ile karşılaştırmışlardır? Bu sorunun cevabı ne yazık ki dokuz sayfalık bilirkişi raporunda yoktur. Mukayese olabilmesi için dosyada hem benim Noter Onaylı ‘Rüya’ rüya senaryomun yazılı metni hem de Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsü muhakkak olması gerekir. Coca Cola avukatları bilirkişi raporunun birinci ve ikinci sayfalarında şöyle demektedirler.

  Sayfa 1-2. Savunma:

  Davalı vekili 15.12.2009 tarihli esasa cevaplarında ve diğer beyanlarında özetle,
  Davacı tarafın hak sahibi olduğunu iddia ettiği metin (veya görüntüsü içeriği) ile dava
  konusu reklâm filmi metni (reklam senaryosu) arasında herhangi bir benzerlik ya da iktibas yaratacak bir durum bulunmadığını,
  bu husususun 15.12.2009 tarihli dilekçeleri ekinde sunulan ve reklâm filmi içeriğini konu alan CD incelendiğinde de açıkça görüleceğini…

  Coca Cola avukatlarının söylediklerine bilirkişiler şöyle cevap vermektedirler.

  SAYFA 4: 4. Davalı tarafça sunulan deliller tetkik edilmekle;

  Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde,04.03.2005–17.04.2005 tarihleri arasında yayınlandığı belirtilerek,
  sunulan davaya konu reklâm CD’sinin içinde kayıtlı herhangi bir dosya bulunmadığı CD’nin boş olduğu) görülmüştür.

  CD’nin içi boş çıkmışsa, kesinlikle mukayese yapıldığı söylenemez. Sayfa 8’de . ‘TARAFLARA AİT SENARYOLAR MUKAYESE EDİLECEK OLURSA’ diyen bilirkişilerin aklına Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmek gelmemiştir. Sadece benim senaryomun yazılı metni dosyada varsa, diğeri yoksa ‘ASLA VE ASLA’ mukayese yaptık diyemezler. Sadece bu durum bilirkişi raporunu çöpe gönderir. Bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeden seyretmişler gibi rapor düzenlemişlerdir. Şerefim üzerine konuşuyorum. Dokuz sayfalık bilirkişi raporunda bilirkişilerin iki rüya senaryosunun görüntüsünü seyrederek ya da resim karelerine bakarak yaptık dedikleri bir kelimeleri yoktur.
  Coca Cola Rüya Reklâm Filminin görüntüsünü seyretmeyen bilirkişiler, bu sefer de de Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakmışlar. Yine Noter Onaylı ‘Rüya’ nın yazılı metni ile karşılaştırmamışlardır. Hiçbir gerçek bilirkişilerin yapmayacakları bir şey yapmışlardır. Skandala skandal eklemişlerdir. Coca Cola avukatlarının yapmış oldukları mukayeseleri, noktasına virgülüne kadar onaylamışlardır.

  İŞTE BİLİRKİŞİLERİN MEŞRUBAT AVUKATLARINA AİT MUKAYESELERİ ONAYLADIĞI RAPORDAKİ BÖLÜM!..

  SAYFA 4:
  Davalı vekilinin 15.11.2009 tarihli cevap dilekçesinde yer verdiği mukayeseli senaryo metinleri aşağıda verilmiş olup:
  resimli senaryo dosyasındaki ‘GÖRÜNTÜLERİN’ bu anlatımları teyit ettiği gözlenmiş...

  Mukayese yaptıklarını iddia eden sözde bilirkişiler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakmayı görüntü olarak görmüşlerdir. Resim kareleri ile görüntünün farkında olmayanların bilirkişi olmaları memleketimizin geleceği açısından büyük bir talihsizliktir. Sözde bilirkişilerin yaptık dedikleri mukayeseler, Coca Cola Rüya Reklâm Filminin renkli resim karelerine bakarak, kabul ettikleri de Coca Cola avukatlarının karşılaştırmasına göre yapılmıştır ve benim aleyhimde karar vermişlerdir. O zaman bu rapor bilirkişilere ait değil, de Coca Cola avukatlarına ait olmuş olur. Sözde bilirkişilerin raporu objektif değildir. Tarafsızlıklarını kaybetmişlerdir. Kendilerinden şikâyetçiyim. Ne yazık ki bu haberimi ulusal basının çok büyük bir bölümü reklâm alamayız korkusuyla yapamamaktadırlar. Esra Ceyhan, beni canlı yayına çıkartmak isteyince, işinden oldu. Sesimi kamuoyuna duyuracak hür tv arıyorum. Şu ana kadar bulamadım, Ulusal basın, hiçbir devirde bu kadar köleleşmemiştir. Erdemliyim ve onurluyum diyen her gazeteci ve haberciden destek bekliyorum’ dedi.


  COCA COLA RÜYA REKLÂM FİLMİ:

  [

  ilişim çalışmıyorsa, İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız!..
  Dünyadaki İlk ve tek Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Reklamı Bana Aittir!..

  Dünya ve Türkiye’de En Çok Reklâm Senaryosu Kopyalanan Kişiyim.

  NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ MI COCA COLA 5 TOMBİ SOFİX ŞEKER 7VESTEL XXL 10 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR.


  NOTER ONAYLI ‘RÜYA’
  GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA SENARYOSU
  ÂLEMDE İLK VE TEK
  DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK


  LÜTFEN ÖNEMLİ NOT BÖLÜMÜNDE YAZDIKLARIMA DİKKAT EDİNİZ!..

  ÖNEMLİ NOT:
  AŞAĞIDA ANLATILAN RÜYA YAZISI HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKET VB. ŞİRKETİ TARAFINDAN TAMAMI YA DA BİR BÖLÜMÜ SAHİBİNDEN İZİN ALINMADAN TELEVİZYON, RADYODA... REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE YAYINLANAMAZ.
  BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR. DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI
  İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan YENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve 1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi, bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı.

  ‘RÜYA’MDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ

  KONU: ‘Rüya’mda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak, mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum. Birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım. Bilgisayar faresini elime alarak, İnternet'e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki… Tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek, bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve
  mühürlendi.

  1 ARALIK 2000
  İki bin yılı Aralık ayının birinci günü
  T.C.
  BAFRA İKİNCİ NOTERİ
  NİLGÜN KURT
  RESMİ MÜHÜR VE İMZA
  ASLININ AYNIDIR
  NO:1 6 8 6 2
  1 ARALIK 2000  Noter Onaylı ‘Rüya’ ve Coca Cola Rüya Reklamının En Önemli Ortak Özellikleri:

  Coca Cola, Noter Onaylı ‘Rüya’mı beş sene sonra kopyalamıştır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’nın konusu bir ‘Rüya’dır.
  Coca Cola Reklâm Filminin konusu da bir ‘Rüya’dır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı vardır.
  Coca Cola Rüya Reklâmında da susuzluk ihtiyacı vardır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da açlık ihtiyacı olan benim.
  Coca Cola Rüya Reklâmında da susuzluk ihtiyacı olan kişi, rüya görendir.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da ben rüyasında yiyecek arayan dünyadaki ilk ve tek kişiyim.
  Coca Cola Rüya Reklamında da rüyasında içecek arayan kişi, dünyadaki ilk ve tek kişidir.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da bilinmeyen, bulunamayan, ortada olmayan yiyecek maddesine rüyada ulaşma anlatılmaktadır.
  Coca Cola Rüya Reklâmı’nda da aynen rüyada içecek maddesine ulaşma tekrar edilmektedir.
  Ben, yiyecek bulmak için bulunduğum yerden kalkıyorum. Yürüyorum. Mutfağa gidiyorum. Buzdolabının kapağını açarak,içinde
  yiyecek arıyorum.
  Coca Cola Rüya Reklamında da içecek bulmak için aynı hareketler tekrar edilerek, arama yapılmakta ve mutfağa
  gidilerek,buzdolabının içinde içecek aranmaktadır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için ben rüyada İnternet üzerinden market arıyorum.
  Coca Cola Rüya Reklâmında da rüya gören mutfaktan dışarı çıkar. Yürüyerek, cadde ve sokaklarda içecek bulmak için market
  aramaktadır.
  Noter Onaylı ‘Rüya’da yiyecek bulmak için verilen mücadeleden sonra ‘Rüya’dan uyanmaktayım.
  Coca Cola Rüya Reklamında da rüyadan uyanma tekrar edilmektedir.

  SAYGILARIMLA.


  REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAKIN YOUTUBE VİDEOLARI  [
  [
  [
  [
  [
  [
  [  [
  [
  [
  [
  [
  [
  [
  [
  [
  [
  [


  HASAN SANCAK
  ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
  REKLÂM YAZARI
  (EĞİTİMCİ-GAZETECİ)
  05062730465 (Öğretmen Hattı)

  [email protected]

  Yeni Cami Mah. Bafra Cad.4.Sok No 11

  55800-ALAÇAM-SAMSUN
  Konu alacamhabermerkezi tarafından (06-23-2013 Saat 01:27 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: HABER BOZUK

Benzer Konular

 1. N.O.Rüya 2000 Reklam Yazarı Şair Hasan Sancakın Haberleri
  By alacamhabermerkezi in forum Şikayət Kitabı
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-25-2013, 04:04 PM
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-25-2013, 03:58 PM
 3. Azeri Bayan Arkadaş Arıyorum, Ciddi Ve Dürüst!..
  By korhan_izmir in forum Arkadaşlık - Sevgi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-23-2013, 10:37 AM
 4. Sancak Marşı Şarkı Sözü Mehter Marşları - Sancak Marşı
  By mCEmRaH in forum Türk Mahnı Sözləri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-16-2009, 12:22 PM
 5. Adalet Shukurov
  By areasa in forum Musiqi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-19-2009, 02:33 AM

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.