Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Sevinc əldə etmək asandırmı??

Azeri.net Sevdalısı

Sevinc əldə etmək asandırmı??

Psixoloqlara görə xoşbəxt olmağın əsas aşağıdakı şərtləri var:
    1. Öz yaxınlarınızı sevin. Sevdiyiniz adama çox vaxt ayırın.
    2. Sevimli işinizə çox qüvvə sərf edin. Əgər siz onu sevirsinizsə mümkün qədər çox çalışın. Əgər işinizi sevmirsinizsə çalışın işinizi dəyişin. Bu həm sizə həm də cəmiyyətə faydalı olar.
    3. Adamlara kömək edin. İnsanda ətrafdakılara təmənnasız kömək etmək tələbatı var. Başqalarına kömək etməklə birinci özünüzə hörmət etməyə başlayırsınız, ikinci psixoloji və fiziki stressləri götürürsünüz.
    4. Xoşbəxt olmağa çalışın. Düşünün sizi nə sevindirir, nə xoşbəxt edir. Bunları etməyə çalışın.
    5. Fiziki aktivlikdən qaçmayın. Fiziki hərəkətlər, qaçış, istənilən idman növləri, rəqslər fiziki aktivliyə aiddir.
    6. Həyatınıza yenilik gətirin.
    7. Özünüzü bədbəxt hiss edəndə də ümidsizliyə qapılmayın. Bu gün siz xoşbəxtsiniz, amma əks vəziyyət də ola bilər.
    Rəğbəti necə qazanmaq olar??
    Prinsip 1: Başqa adama səmimi maraq göstərin.
    Prinsip 2: Gülümsəyin.
    Prinsip 3: İstənilən dildə insanın öz adı onun üçün ən şirin və əhəmiyyətli səsdir.
    Prinsip 4: Yaxşı dinləyici olun. Digərlərini özləri haqqında danışdırmağa həvəsləndirin.
    Prinsip 5: Həmsöhbətinizi maraqlandıran şeylərdən danışın
    Prinsip 6: Elə hərəkət edin ki, başqa adam əhəmiyyətli olduğunu hiss etsin. Bunu səmimi edin!!!
    [

Moderlər GLAMOURKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Germany/Berlin

Re: Sevinc əldə etmək asandırmı??

sevinci elde etmek asandir amma xoshbextliyi yox !!!
    Yollar uzak, mevsim soğuk, hava kar...
    Yüzyüze gelmeden ölmek de mi var..?

Senior Member

Xosbextlik bir movhumdu o daima deyil, anliqdi,ama xosbextlik ebedi olsa idi yeqin deyeri olmazdi

Member

siizinlə raziyam sevinc insanin öz əlindədir ama cox vaxt cox üzlü insanlarin arasinda vallah nə qədər etsəndə belə insanlarin səninlə yaltaqcasina münasibətin görüb hec cür xöşbəxt olmaq olmur .şəxsən mən hər gün işdən evə belə bir necə ccox üzlü iş yoldaşlarimin əlindən qani qara gedirəm .
    Baştan yaşama şansım olsaydı eğer; kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım çok riske girip sana aşık olmaktan..

Senior Member

Alıntı Lenigme Nickli Üyeden Alıntı
    siizinlə raziyam sevinc insanin öz əlindədir ama cox vaxt cox üzlü insanlarin arasinda vallah nə qədər etsəndə belə insanlarin səninlə yaltaqcasina münasibətin görüb hec cür xöşbəxt olmaq olmur .şəxsən mən hər gün işdən evə belə bir necə ccox üzlü iş yoldaşlarimin əlindən qani qara gedirəm .
    sizi basa dusurem,ikiuzlu ola bilmirsiz,buda basqalarinin menfi xususiyyetlerini gordukce sizi eseblesdirir,sadece fikrinizi basqa semte yoneldin, sevdiyiniz insanlarla durub oturmaga calisin, o sizi eseblesdiren insanlarisa sadece dusunmeyin

Azeri.net Sevdalısı

bu yazilanlarin hamisini bele etsen de bu seni xosbext etmeyecek . bizler her zaman ancaq ozumuzu aldada bilerik ki , guya xosbextik ,guya her sey yaxsidir .

Senior Member

Alıntı Xeyallarim Nickli Üyeden Alıntı
    bu yazilanlarin hamisini bele etsen de bu seni xosbext etmeyecek . bizler her zaman ancaq ozumuzu aldada bilerik ki , guya xosbextik ,guya her sey yaxsidir .
    Haqlisan

Senior Member

Xoşbəxtliyin etalonu olaraq yəqin ki, hami hər hansi bir adami götürür ve fikirləşirki, filankəs gör nece xöşbəxtdir, mən də onun kimi xöşbəxt olmaq istəyirəm.
    Amma mən hesab edirəm ki, xöşbəxtlik hec də ya pulda ya kefdə-damağda deyil, xöşbəxtlik odur ki, Allaha inanasan, yaxşi ailən olsun, tərbiyəli ovladlarin olsun ve öləndə də rahatliqla canini Allaha tapşirasan. Bax budur xoşbəxtlik, məncə.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Türkiye

Alıntı nauthly_girl Nickli Üyeden Alıntı
    Xoşbəxtliyin etalonu olaraq yəqin ki, hami hər hansi bir adami götürür ve fikirləşirki, filankəs gör nece xöşbəxtdir, mən də onun kimi xöşbəxt olmaq istəyirəm.
    Amma mən hesab edirəm ki, xöşbəxtlik hec də ya pulda ya kefdə-damağda deyil, xöşbəxtlik odur ki, Allaha inanasan, yaxşi ailən olsun, tərbiyəli ovladlarin olsun ve öləndə də rahatliqla canini Allaha tapşirasan. Bax budur xoşbəxtlik, məncə.
    duz dedin canım
    HaKKım heLaL,Sewqim haRam oLsun

Senior Member

Alıntı nauthly_girl Nickli Üyeden Alıntı
    [

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer imleri