5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Peyğəmbər bir kac günlüyə ziyarətimizə gəlsə ne edərik ?

Senior Member

Peyğəmbər bir kac günlüyə ziyarətimizə gəlsə ne edərik ?

Allahın salam və bərəkəti üzərinizə olsun !

Baxın və fikrinizi yazın ...
    Nə edərdiniz ?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7GUNPnWTpUw[/youtube]

56/26
    Mərhəmətli və Rəhmli Allahin adi ilə!
    3:173 “Allah bizə bəs edər. O nə gozəl vəkildir!"
    6:104 Rəbbinizdən sizə parlaq dəlillər gəlmişdir. Kim gorsə, oz lehinə, kim gorməsə, oz əleyhinədir. Mən sizə nəzarətci deyiləm.
    25:30 Peygəmbər də “Ey Rəbbim! Həqiqətən, qovmum bu Qurani tərk etmisdi!”- deyəcək.
    3:42 Xatırla ki, bir zamanlar mələklər belə demişdilər: “Ya Məryəm, həqiqətən, Allah səni seçmiş, təmizləmiş, aləmlərin qadınlarından üstün tutmuşdur.
    I am a MUSLIM. Do not PANIC!

Senior Member
    Yer
    Sankt-Peterburq, Rusiya..Azəriyəm
    [b]Mən bu şeri onun ifasında hələ
    [

Member
    Yer
    Bursa

Peygamberin zamanımızı ziyareti hakkında

Ona deyerdikki ey ikicihanın efendisi sana selat ve selam olsun şeytanın hileleri dünyayı kapladı senin yolunu takip edenler azaldı paranın sözü geçer oldu alimlerin sözleri geçmiyor insanlar üç günlük dünyada ebedi kalaçakmış gibi haraket edirler deve başını kuma gömmüş bedeni dışarıda beni kimse görmüyor diyor ey ALLAHIN resulü insanlar bu cehaleti yaşıyor adelet zalimlerin eline geçmiş sen bizleri bağışla sen bizlere şefaat et alimlerimizi güçlü ele onlar zulme ve haksızlığa karşı dayanaklı olsunlar
    Dua etki yüce Mevla biz müslümanları ilimde irfanda teknikte yücelip islamın şanını birlik beraberlik ve kardeşlik anlayışını bütün dünyaya ve uzayın her tarafına yaymayı nasip etsin kuranın hükümleri bütün beşeriyeti kaplasın ey allahın resulü senin getirdiklerine bir baş deyil binlerce başımız feda olsun
    Eyerki bilinçli müslümanlar ve ulama islamı ailemize vatanımıza ve dünyaya hakim kılamazsak mehtiyi tezlikle göndersin Rabbimiz diye niyazda bulunurduk kendisinden ALLAH ondan razı olsun o ki insanlığın ve bütün varlıkların efendisidir efendimize selat ve selam olsun
    kahraman balaman

Senior Member
    Allahın rəhmət və bərəkəti üzərinizə olsun!
    Bağışlayan və mehriban Allahın adı ilə.

Dəyərli qardaş və bacılar, xahiş edirəm məni səhv anlamayın. Allahın rəsulu ilə biz axirətdə görüşəcəyik. Onun digər gəlişini xəyal və ehtimal etməkdə günaha yol aça bilərik.
    Müsəlman olub mömin və möminə olan gözəl insanlar hər an Peyğəmbər (s.a.s) əfəndimizi hər gün oxuyur, bilir və görür. Bu əfəndimizin bizə gətirdiyi Quran, hədis və sünnətləri ilədir. Bu gün onun bizə buyurduğların yerinə yetirsək, ona inanıb itaət edərsək, gətirdiklərinə uysaq hər an qəlbimizdədir zatən.

Allahın rəsulu (s.a.s) buyurub: Yer üzərində Allahın səyyar etdiyi mələklər vardır ki, sizlərdən kimsə mənə salavat gətirərsə, həmin mələklər o salamı anında mənə yetirər.
    Dinlədiyimiz şerin təsiri bizdə nə buraxacaq görəsən? Gedib əməllərimizi düzəldib, özümüzə dağru dost axtarıb, haram olanlardan tamamən çəkinəcayikmi? Bax bu sualı deyil, cavabı axtarmaq lazımdır özümüzdə. Cavabımızda deyi, əməlimizi düzəltməliyik.

Allah sizləri rəhm edib sevdikləri sırasında qəbul qılıb, Məhəmməd Peyğəmbər (s.a.s) şəfaətçilərindən etsin!
    "Ölüm gözəl şeydir, budur pərdə ardından xəbər
    Gözəl olmasaydı, ölürmüydü Peyğəmbər"

Senior Member
    Salam aleykum,

Bunu dinlədikdən sonra hər kəs imanının nə qədər olduğunu hiss edir.

Mərhəmətli və Rəhmli Allahin adi ilə!
    3:173 “Allah bizə bəs edər. O nə gozəl vəkildir!"
    6:104 Rəbbinizdən sizə parlaq dəlillər gəlmişdir. Kim gorsə, oz lehinə, kim gorməsə, oz əleyhinədir. Mən sizə nəzarətci deyiləm.
    25:30 Peygəmbər də “Ey Rəbbim! Həqiqətən, qovmum bu Qurani tərk etmisdi!”- deyəcək.
    3:42 Xatırla ki, bir zamanlar mələklər belə demişdilər: “Ya Məryəm, həqiqətən, Allah səni seçmiş, təmizləmiş, aləmlərin qadınlarından üstün tutmuşdur.
    I am a MUSLIM. Do not PANIC!

Yer imleri