5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Sevgi dolu qısa yazılar

Moderlər Kralica_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan.Quba

Sevgi dolu qısa yazılar

» Bir ümid idi təklik bir şeyi paylaşa bilməmək idi bəlkə, gözlər dalıb gedərkən, yaralı bir sərçəyə ağlayan bir bulud idi bəlkə də, bəlkə bəlkələrlə dolu bir həyat idi bu....

» Mən Sənsizdim..! axşamın yaxınlaşdığı saatlarda. ... görmə ağladığımı... Başlayan xülyam şəfəqlə birlikdə dağılır qəflətən hər gün batımı...

» Vaxtından əvvəl çiçək açmaz küləyə qandal vurulmaz. Məndə sən bitmədikcə və ya məndə mən ölmədikcə sənə olan bu sevgim bitməz.

» Hər dəniz bir qağayı, hər yuxu bir yuxu, hər nota bir mahnı, hər məzar bir ölü, hər ağac bir kök tapsada mən başqa bir sən tapa bilmərəm...

» Ağrının ümidləri yox etdiyi anda, ümidləri yaşıllaşdıracaq bir sevgiyə ehtiyac duysan mən həmişə o bildigin ünvandayam….Qəlbindəyəm….

» Gül tumurcaqlandığı gündən etibarən günəşə aşiqdir. Hər nə qədər günəş hər gecə ayın görkəminə qapılıb gülü buraxsa da, gül ulduzlara aldanıb günəşi unutmaz…

» Yenə axşam olur, yenə ürəyim yanır, sənsiz bahar gəlmir, Sevgilim sən olmayınca bağçamda güllər açmır.

» Güllər izah etsin sənə olan sevgimi. Güllər izah etsin təkliyimi, çarəsizliyimi, yavaş yavaş əriyən ürəyimi güllər izah etsin. Mən izah edə bilmədim güllər izah etsin.

Boğuq həsrət dolu gecələri öldürəcəyəm bir gün, bu ayrılıq mahnılarını gülləyə düzəcəyəm. Səni məndən ayırdığı üçün qədərimi məhkəməyə verəcəyəm…

» Bir köhnə dost kimi xatırla məni. Bir salam ver yetər. Unutmuş olsanda köhnə günləri. addımı hərdənbir an yetər.

» An gəlir insan gülərkən. Gözyaşları sel olub ürəyinə axarmış. Qəhqəhə bir maska deyərlər bilirsənmi? İnsan sevdiyindən ayrılınca bu maskanı taxarmış.

» Əvvəllər həsrəti heç dadmadım .Yarımdan heç ayrı qalmadım bitər deyə təqvimlərə baxdım. Çətin gəldi ayrılıq alışa bilmədim….

»Həmişə qalanlara gedənləri qatdım. Bir gün yerinə keçə bilmədilər. O qalanlara gedənləri qatdım yenə bir dənə sən edə bilmədilər.

» Bir ömür boyu səninləyəm naxışda istəməm artıq. Çünki sən küləyin çoşturduğu bir toz buludusan. Bu gün mənə əsərsən sabah özgəsinə...

» Eşqimiz su üzərinə yazılan bir nağıl idi, göz kırpımı qısalığında kəpənəyin ömürü uzunluğunda idi. Ürəyimizdə bir ömür boyu çəkəcəyimiz yaralar buraxdı

» Adını ürəyimə eşqlə yazmışdım boşver bəlkə bir gün silərəm. Gözəl bir yuxunu gerçək sanmışdım. Səni sevdiyim üçün üzr istəyərəm….

» Bir gün səni unutmaq məcburiyyətində qalsam eşqimin kiçikliyinə deyil, çarəsizliyimin böyüklüyünə inan…..

» Həyat heç bir insan üçün ağlamaya dəyməz. Onsuz da ağlamaya dəyən insan heç bir zaman ağlatmaz. Sən yenə də ağlamaq istəyirsənsə başını dik tut. Göz yaşların ağladan qədər alçalmasın...

» Gözlərin sözlərini örtəcək qədər günahsız, düşüncələrin duyğularını basdıracaq qədər mərhəmətsiz, əllərində əllərimi tuta bilməyəcək qədər uzaqsa mənim günahım nədir birdənəm...

» Bir nəfəs qədər yaxın ulduzlar qədər uzaq deyərlər sevgi üçün. uzanar yetişə bilməzsən, yetişər toxuna bilməzsən, toxunar imtina edə bilməzsən imtina edər amma əsla unutmazsan.

» Xəritələrə baxıram evin yox. Sözlərə baxıram adın yox. Özümə baxıram səni görürəm, çünki məndən başqa yerin yox.
    Her sheyi bilmek vacib deyil, Vacib olan heddinizi bilmekdir!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    I Am From Azerbaijan

Re: Sevgi dolu qısa yazılar

cox sagol
    [

Member

Za4em mne serdce esli ono ne mojet lubit nikogo krome teba, za4em mne glaza esli ya ne mogu uvidet teba, za4em mne gubi esli ya ne mogu imi celovat teba, za4em mne jit esli teba net radom milaya

Moderlər
    Yer
    Amerika

Tşk canım,ama sevgide bazen söze gerek yox,bir baxış,bir hereket yeterli...

Member

YOX SUZİ SOZLERDE GEREKLİDİ

Yer imleri