İndi tək gecələri sevirəm. Səni ulduzlarda tapıram. Daha bir dözülər olur sənsizlik sancısı. Mümkünü yox çıxmayacaqsan ağılımdan, bu üzdən gecə, əl ayaq çəkilmişkən, heç bir səs yoxkən səni düşünmək daha yaxşı. Tamamilə sən olursan o zaman hər yerdə. Nə qədər yaraşırsınız bir-birinizə, sən və gecə. ZAMAN KEÇƏR, HƏR ŞEY UNUDULAR, BİR ÖRTÜYLƏ ÖRTÜLƏR AĞRILAR, AMMA. ''BİR TƏK SƏNİ UNUDA BİLMƏRƏM'' Bir başıma bu şəhərin küçələrində gedirəm. üşüyürəm. Nə qədər uzaqsansa mənə o qədər soyuyur hava. Qar yağır yoxsa yağışmı, mənə nə? Mən sənin həsrətinlə islağam onsuz da, daha nə qədər islana bilərəm ki? Aşan səssizliyi nə qədər qorxunc olar bilərsənmi? Bir tək sözə həsrət keçən gecələrin hesabını soruşacağın kimsə də yoxdur üstəlik. Yoxluğuna alışmaqdan qorxuram, nə qədər pis. ..Yoxluğunu gedirəm küçələrdə. Yoxluğunu içirəm qədəh qədəh. Heç gəlməmə ehtimalın bir edam məhkumuna çevirir məni. Heç bir şey etmədən gözləyərlər ya hüceyrələrində, ölümün soyuq nəfəsini hiss edərək. ..Anlamlı olan bir şey yoxdur onlar üçün. Bəlkə də bir an əvvəl ölməkdir ağıllarından keçən, bu gözləmə işgəncəsi bitsin deyə. ..Bu yoxluq hissi öldürəcək məni... Göreceksin,sevdanın çiçək çiçək açdığını, ümidin bir yanğın kimi alov alov ikimizi birdən qucaqladığını. Anladım ki mümkün deyil səni sənsiz yaşamaq. Mən o könülü genişlərdən deyiləm. Madəm içimdəsən, ürəyimdə daşıyıram səni, o zaman yanımda da olmalısan. Sənsiz yaşanmayacaq bu eşq sonrası yox. İndi tək gecələri sevirəm. Səni ulduzlarda tapıram. Daha bir dözülər olur sənsizlik sancısı. Mümkünü yox çıxmayacaqsan ağılımdan, bu üzdən gecə, əl ayaq çəkilmişkən, heç bir səs yoxkən səni düşünmək(yoxluğunu deyil amma)daha yaxşı. Tamamilə sən olursan o zaman hər yerdə. Nə qədər yaraşırsınız bir-birinizə, sən və gecə. ..ZAMAN KEÇƏR, HƏR ŞEY UNUDULAR, BİR ÖRTÜYLƏ ÖRTÜLƏR AĞRILAR, AMMA. ..''BİR TƏK SƏNİ UNUDA BİLMƏRƏM''...