5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Deyirsen SEVGI Yoxdur?

Azeri.net Sevdalısı

Deyirsen SEVGI Yoxdur?

Son zamanlar Sevgi yoxdur kəlməsi bir çox gənclərin dillərinə düşüb.Radio verlişlərində smslə yazan dinləyicilər verlişə yazırki ay gənclər inanmayın sevgi yoxdur,internet saytlarındada sevgi movzusu olan xəbərlərdə bir çox istifadəçilər yazırki sevgi boş şeydir,sevgi yoxdur...sevgi heçnədir..Niyə görəsən bu ifadə artıb və artmaqda davam edir görəsən?.Sevgi yoxdur ifadəsini işlədən gənclər məntiqlə düşünrlərmi bu ifadəni işlədəndə?Əgər bir anlıq düşünsək ki sevgi yoxdur onda hamının qəlbi gərək soyuq olardın,mərhəmət olmazdı,hamı bir birinə nifrət edərdi,heç kəs hörmət eləməzdi bir birinə.Axı belə deyil və belə ola bilməz!!Nə əsasla deyilir bir çox insanlar tərəfindən sevgi yoxdur ifadəsi görəsən..Sevgi yoxdur deyən insana deyəndəki Əgər Sevgi yoxdursa onda Valideyinlerini,bacını ,qardaşını,bütün yaxınlarını,qohumlarını,dostlarını sevmirsən?istəmirsən?O saat həmən insan deyir:Sevirəm əlbbətdə.Yenidən soruşandakı onda sevgi yoxdur deyir yox yoxdur sevgi..Sonradaki deyirki yox e sevgi var yaxınlarıma qarşı,amma sevgi yoxdur hansısa qıza qarşı.çünki sevgi heçnədir..

Elə insanlarda varki birini həddindən artıq çox sevib ammaki ayrılıb başlayır deməyəki sevgi yoxdur inanmayın..Axı Sevgi var!!Əgər sevgi olmasaydı sən heç kəsi sevməzdin nə valideyinlərini nə dostlarını nədəki qohumlarını.Sevgi var ,sevgidir qəlbi yaşadan sən yaşayırsansa deməli sevgi var.Sevgi yaradır qəblərdə mərhəmət .küçədə gəzən əlili,dilənçini görəndə gözlərin dolur pis olursan bir azcada olsa deməli ürəyin var qəlbində sevgi var!Küçədə keçən hansısa qıza ilk baxışdan vurulursan yadaki tanıdığın bir qızı sevirsən lakin qarşılığsız olur o halda deyirsən sevgi yoxdur axı var sevmisən və sevirsən..Güllərə çiçəklərə su verirsən bağda və ya evdə..Əgər çiçəkləri sevməsəydin çiçəklərə su verərdin?.Yəginki yox..SEVGİ VAR VƏ HƏMİŞƏ OLACAQDIR!Bu misallar yəginki sevgi yoxdur deyənlərə təsir edəcək və bundan sonra deməzlərki sevgi yoxdur.

Moderlər

Re: Deyirsen SEVGI Yoxdur?

Nece yeni yoxdu? Var özüde nece .Men burda bir klip izledim ve oxuyana vuruldum İlk baxişdan sevgi buymuş
    Yaşamaq istəyirsənsə, hərəkət et. Süküt ölümdür

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı Damla1 Nickli Üyeden Alıntı
    Nece yeni yoxdu? Var özüde nece .Men burda bir klip izledim ve oxuyana vuruldum İlk baxişdan sevgi buymuş
    lap yaxsi

Azeri.net Sevdalısı

1 soz deyim sene men bele deyerdim BITIB TUKENE BIR HISSDIR SEVGI . deyirsen insan sevgisiz yasaya bilmez ,he hardasa bunula razilasmaq olar ,insan anasini , evladini ,ailesini sevir .her acilan seheri bele severek qarsilayiriq ,severek gozleyirik ,amma sohbet geldiki , oqlanla qiza ,hani sen dediyin sevgi???? niye yanimizda sevenler yoxdur ?????, eger vardisa bu sevgi niye biz onu hiss etmirik ,yasaya bilmirik , olan yegane 1 sey o da Nakamliq hissidir bax bu var ,bu demek olar ki her bir insanin ureyinde var ,alinmayan ,basa catmayan sevgiden hec yasanmayan sevgiden doqan nakamliq.bezen ele olur ki insanlar sevgileri uqrunda mubarize aparirlar hetda valideyinlerinin de raziliqi olmadan evleneler de olur ,amma ne olsun sonu olmur bu sevginin ,mueyyen bir vaxtan sonra gorursen ki , ayriliblar ve her iki teref deyir ki ,heyf o sevgiye , her bir insan hec olmaya heyatinda 1 defe sevir ,ister qarsiliqli ,ister qarsiliqsiz .
    sadece insan gerek heyatini seviye baqlamaya ,yasa yarat ,hansisa 1 meqsed qoy qarsina ona catmaqa calis ,o dediyin sevgi ise ozu seni tapacaq. incime mene gore de sevgi yoxdur ,yeni oqlanla qizdan gedir sohbet .var bilirsen ne ?? anlasma ,iki insan bir birini beyenir ve her iki terefin raziliqi ile onlar ozlerine sans verirler alindiysa her iki teref xosbext olur ,alinmadiysa yene de deyir bax bu defe aqilnan etdim amma yene de alinmadi .

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı Xeyallarim Nickli Üyeden Alıntı
    1 soz deyim sene men bele deyerdim BITIB TUKENE BIR HISSDIR SEVGI . deyirsen insan sevgisiz yasaya bilmez ,he hardasa bunula razilasmaq olar ,insan anasini , evladini ,ailesini sevir .her acilan seheri bele severek qarsilayiriq ,severek gozleyirik ,amma sohbet geldiki , oqlanla qiza ,hani sen dediyin sevgi???? niye yanimizda sevenler yoxdur ?????, eger vardisa bu sevgi niye biz onu hiss etmirik ,yasaya bilmirik , olan yegane 1 sey o da Nakamliq hissidir bax bu var ,bu demek olar ki her bir insanin ureyinde var ,alinmayan ,basa catmayan sevgiden hec yasanmayan sevgiden doqan nakamliq.bezen ele olur ki insanlar sevgileri uqrunda mubarize aparirlar hetda valideyinlerinin de raziliqi olmadan evleneler de olur ,amma ne olsun sonu olmur bu sevginin ,mueyyen bir vaxtan sonra gorursen ki , ayriliblar ve her iki teref deyir ki ,heyf o sevgiye , her bir insan hec olmaya heyatinda 1 defe sevir ,ister qarsiliqli ,ister qarsiliqsiz .
    sadece insan gerek heyatini seviye baqlamaya ,yasa yarat ,hansisa 1 meqsed qoy qarsina ona catmaqa calis ,o dediyin sevgi ise ozu seni tapacaq. incime mene gore de sevgi yoxdur ,yeni oqlanla qizdan gedir sohbet .var bilirsen ne ?? anlasma ,iki insan bir birini beyenir ve her iki terefin raziliqi ile onlar ozlerine sans verirler alindiysa her iki teref xosbext olur ,alinmadiysa yene de deyir bax bu defe aqilnan etdim amma yene de alinmadi .
    nə diyim vallah sənin düşüncə tərzin çox qeri-adidir , mən bu sevgi haqqında mübarizə aparıram və mövzular açıram amma siz yazdıqlarınız mənim fikirlərimlə üst-üstə düşmür

Yer imleri