2 sonuçtan 1 ile 2 arası

O qızı yox elədiniz...

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

O qızı yox elədiniz...

17 yaşındaydım seni tanıdığımda. İlk görüşdən sevmişdim səni. Sən bir maşının içində mənsə qapının önündə oturmuş ətrafa baxarkən, birdən göz gözə gəldik. Qəlbimin döyüntüsü dəyişdi.

O gündən sonra gəlməni gözlədim. Hər yolunu gözlədiyimdə gəldin. Bir gün yolumu kəsib nömrəni verdin ve zəng eləməyini gözləyirəm dedin. O gecə həyəcandan sabaha qədər yata bilmədim. Artık sadece xəyallarımda deyil, həyatımdaydın da. Səndən basqa bir şey düsünmürdüm. Bax ele o vaxt sevgini tanıdım. Annam əlaqəmizi öyrənmiş, çölə çıxmağı qadağan qoydu. Səni görmürdüm,günlər cəhənnəm kimiydi. Sən səbər 5 də qapıya geldin,mən pəncərədən baxıb sənə. O an anam yox,dünya gözümə görünmürdü. Aylar su kimik axdı. Mən Bakıya məktəbimə qayıtdım. Görüşmələrimiz davam etdi,anam artıq səni qəbul eləmişdi. Çox xoşbəxt idim ta ki, o telefona qədər...

Telefonun ucundaki seə o menim sevgilimdi aramızdan çıx deyirdi. Eşitdiklərimə inana bilmədim; o bunu eləməzdi. Amma yanılmışdım bir başqası için çıxıb getmişdi. Dərslərimi oxuya bilmirdim, həyatım alt üst oldu. Eve qapandım, məktəbə getmirdim.Və beləliklə məktəb həyatım qurtardı. Gələcəyimi, sevgimi, hərşeyi cırmışdım. Yaşamaq için heç bir səbəb yox ikən bu sıxıntı məni xəstəxanalıqelədi. Dərmənlər, iynələr amma heçbiri içimdəki acıyı sakitləşdirmədi. Hərşeyə baxmayaraq həyat davam eləyirdi, həyatın bir yerindən tutmaq məcburiyyətindəydim.Zamanla dəyişməyə başladım, tam bir gənc qız oldum. Heç kəsi həyatıma salmayacagdım amma olmadı. Ve qəlbimi birinə açdım. Onunla bir olduğum vaxtlarda da şəkilin məndəydi, atmazdım. O da sənin kimi getdi,yenə başqası girmişdi aramıza .Bu səfər güclüydüm,soyuxqanlı hərəkət elədim. Ondanda ayrılandan sonra heç kəsə inanmadım.Artıq zərbə yeyə yeyə zərbə vurmağı öyrənmişdim.Mən ağladır,acı yaşadırdım. Bir zamanlar gəlinlik xəyalları olan,universitet xəyalları olan, həyatı həmişə yaxşı tərəfləriylə görən o qız yox olub getmişdi. Sevgiyə həsrətəm...

Artıq həyatım belə davam edərkən illər sonra qarşımdaydın.... Evlənmişdin, bir qızın olmuş. Kiminlə evləndyini bilmək istədim. Soruşmaq istədim amma soruşa bilmədim. Gözlərimdə qalan son bir yaş damlalarını yenə senin üçün axıtdım. Xoşbəxt ol amma mənə yaşatdıqlarını yaşatdıqdan sonra….

bu Hekayeden men çox tesirlendim sizlerlede paylaşmaq istedim

Senior Member
    Yer
    Baki

Re: O qızı yox elədiniz...

heyatda seni agladan ucun aglamaga deymez,cunki deyen insan zaten aglatmaz. Aglarkenden absini dik tutki,goz yaslarins eni agladan qeder alcatmasin. bunu bir yerden 4-5il bundan qabaq oxumusdum,ve hemise yadimdadir bu soz. deymez heqiqeten. tesekkurler.
    gulumse bir az gulsun gozlerin,gulumse bir az getsin kederin.

Yer imleri