7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Sevgi gedər, acısı qalar

Senior Member

Sevgi gedər, acısı qalar

Bir sevgi Üçün bahar. Təhlükə hər yerdədir. Vurularsan heз fikirləşmədiyin birinə. Ama elə çırpınarki qəlbin,dayanacaq qədər aldadır səni. Bahardan sonra yaz gəlir. Hamımız bilirik,sabun köpüyü kimidir yaz sevgiləri.
    Sevgi getdi,ama acısını buraxdı. İzİ qaldı. Göz sevgiləri fəsili dönəndə,pəncərəyə sınmış insanlar gəlir gözümün önünə. Və yavaş yavaş görünürlər ətrafda. Kimi yaza girərkən tərk etdiyi sevgisini,kimi yaz sevgisini düşünür. Kimi də ayrılıq planları ama hələ də ürəyi yanar.
    Kimi tərk edilmişliyi unutmağa çalışır. Çox azdır ölənə qədər birlikdə olan sevgilər. Sanki bir doğum öncəsi ölüm kimidir.
    Sonra qış gəlir. Kimi üzsüzlər yazın heç aldatmamış kimi sevgilisinə dönər,kimi sevgiləri yenidən qovuşar..Kimi yalnızdır,kimi yorğun..O yorğunlar üçün qış yxusu başlar..
    Bəlkə də yeni baharlara,yeni sevgilərə enerji topluyarlar..Sevgi dцrd fəsildəndi hər kəsin sцzlьyьndə. Yalan dedim bəlkədə bir paragraf boyu. Əslində doğru olsalar belə yalanlardı çünki,hiss etmədiklərimi yazdım. Əzbərə danışdım. Sevgi, kəlməsi içimdə gəbə olduğum bir kəlmədir. Hər duyumumda doğum sancısı çəkər. Ama gözlərimin önünə o gəlir. Sadəcə bir baxışına vuruldum. Bir təbəssümə ömür tapmaq. Etiraf. Saatlar sürən telefon danışmaları. İlk duyğular və sonra..
    Nəfəssiz qalmayacasına ağlamaqlar. Iztirab qışqırıqları. .Qış ..qış..qış.. Əzab və sonunda doğan gün. Həmən hər fəsil aşiq olmuşdum birilərinə..Hətta son baharda belə. Ama böyük sevda içində, beləsinə dərində var olan,belə iz buraxan,bu qədər зarəsiz buraxan,bu qədər arzu illərinə xəstə edən,bu qədər sorğusuz, sualsiz,bu qədər bugünsüz sevda görmədim. Və heç biri belə qoyub,belə yıxıb getmədi. Ondan əvvəl heç biri içimdən bir şey götürməmişdi. Ondan sonrası heç biri götürəməz çünki götürüləcək bir şey qalmadı.
    Nəhayət o insan , məni sevgiyə qarşı belə kəlməsiz belə heyrətli,belə çaresiz,istəksiz buraxıb getdi.. İndi mən nifrətdən belə aciz qalmışam,o mənə bir şeylər borcludu,içimdən söküb alğıdı bir şeyləri,mənə məni borclu. Onu sevən o axmaq ьrəyimi..Məndən alıb qaçdığı qızı borclu..Mənə bir dünəni,bir də sabahı borclu. Mənim nə günahım vardı da sevgim üçün 3 kəlmə deməkdən aciz qalacaxdım. Mənim nə gьnahım vardı da hər fəsil başqa meyvə yeməkdən iştahsız qalacaxdım. Yoxdu əlbət günahım..
    Ama ikimizin də gьnahı,yalanı yoxdu. Günahkar yoxdu.. Mənim fəsilim sonbaharsa,yaza,qışa,bahara dönməz. Mənim kimilərin nəsibi pəncərə önünə sığınıb,yaşamaq..

Dəyərli fikirlərinizi bildirməyi unutmayın...

Junior Member

Re: Sevgi gedər,acısı qalar

sevgi giderse acısı kalmaz, bir acı varsa bilki sevgi gitmemiştir
    beni benimle bırak

Senior Member

Alıntı Korhann Nickli Üyeden Alıntı
    Bilirəm,ama bunu mən yazmamışam...

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Re: Sevgi gedər, acısı qalar

baxır sevgiye

Junior Member

Alıntı QuickHappy Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Korhann Nickli Üyeden Alıntı
    Bilirəm,ama bunu mən yazmamışam...
    anladım, benim fikrim bu, teşekkürler
    beni benimle bırak

Azeri.net Sevdalısı

heqiqeten de sevgi bitdikden sonra acisi qalir ve omur boyu ozu barede deyir

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Azərbaycan.Bakı

Yer imleri