6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Sevgiyə aid mənalı sözlər

Azeri.net Sevdalısı Baku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgiyə aid mənalı sözlər

1. Sevmək çaydır sevilmək şəkər, bizim kimi qeriblər çayı şəkərsiz içər.

2. Unutma sən mənim öz canımdan çox dəyər verdiyimsən. Bilki nə olursa olsun hər zaman üçün ürəyimdəsən.

3. üreyin o qədər gözel ki, onu incitmələrinə əsla izin vermə. Nə istiliyini itir ne dostluğunu tek qorxun unudulmaq olsun. Səni unudana yazıqlar olsun ...

4. Bir oglani xosbext edə bilmək üçün cox anlayıb azda olsa sevməli, bir qadını xoşbəxt edə bilmək üçün çox sevib anlamağa çalışmamaq gərəkdir...

5. Səni düşündüyüm zaman sənin də məni düşünüb-düşünmədiyini düşünəndə məni düşündürür.

6. Ilk dəfə qarşılaşanda sənin gözlerində sevgi, mənim gözlərimdı ümid vardı. Nə qədər gözəldi o günlər. Indi sənin qəlbində başqası, mənim qelbimdə sən, gözlərimde isə nəm var

7. Məsafələr kiçik sevgiləri yox eder, böyükləri ise artırar. Necə ki, külək şamı söndürür, ateşi alovlandırır...

8. Həyatda üç şeyi sevdim: seni, qelbimi ve ümid etməyi.Seni sevdim-sənsən deyə. Qəlbimi sevdim-səni sevdi deyə.ümid etməyi sevdim-belkə ne vaxtsa sevəsen deyə...

9. Mənə deyirsən ki mənsiz yaşa, yaşayarmı bu bədən ruhu olmasa?

10. Dünyanı gözəl olduğu üçün deyil, içində sən olduğun üçün sevirəm.

Bildiyiniz başqa söz varsa yazın...

Moderlər
    Yer
    Amerika

Re: Sevgiyə aid mənalı sözlər

TAM OLARAK KELİMESİNİ BULAMADIM AMA HEMEN HEMEN İLK NEFES GİBİ BİRŞEY,BÖYLESİ SEVMEKSENİ

Moderlər
    Yer
    Amerika

Sen beni benim seni sevdigim kadar sev ki ,ben senin beni benim seni sevdigim kadar sevdigini bileyim.

Hayallere dalip gitmem ben, Çünkü tek hayalim sensin benim! Hiçbirsey isteyemem ben Çünkü birtek istedigim sensin benim.

Sevmiyorum su saatin sesini,akmasin dursun zaman.herseyin bir öncesi ve sonrasi vardir derler ya; YALAN. senden önce vardim belki ama askim senden sonra olmayacagim inan.

Ask kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düsünmektir.Ve ask öyledirki nerde imkansiz varsa onu seçer.

Gecenin karanliginda, günesin isiginda, Suyun damlasinda, selin coskusunda Kimi yanimdasin kimi rüyamda Ama hep aklimdasin sakin unutma...

Senior Member

Senden bir basqasini,ozunu bele dusunmeyecek qeder delilikdi sevmek

Gfb
    Gfb çevrimdışı
    Junior Member
    Yer
    Türkiye

♥ Buludlara yüklədim həsrətimi; şimşəklərlə çaxdırdım sevgimi; Yağışlar yağdırdım gözyaşlarımla; kiçik mələklər göndərdim səni öpməyə gəldilərmi?

♥ Mən əsla ağlamaram deyib hər gecə yatağa yatdığında ağlına o gəlib gözündən iki damla yaş süzülürsə əgər utancla,bax o zaman aşiqsən deməkdir..

♥ Qar dənəsi əriyib dodaqlarına endiyində və o bir damlanın sərinliyini biriylə paylaşmaq istədiyində üzünü küləyə dön yetər. mən o küləkdə olacağam.

♥ Günəşin ilk işıqları gününü işıqlandırdığında və içində doğan səbəbsiz sevinci biriylə paylaşmaq istədiyində, pəncərəni aç yetər. Mən o şirin səssizlikdə səninləyəm!

♥ Əgər onun üçün hər şeyi gözə alırsansa, onu hər an düşünürsənsə, onun üçün ağlayırsansa, o sənin üçün təksə, o sənin üçün hər şeydən qiymətlidirsə, onun bir gülməsi sənin üçün dünyalar deməksə. ..siz aşiqsiniz...

♥ Bir şeir yaz mənə içində ala bildiyincə xoşbəxtlik olsun ayın kölgəsində unudulan sevgi toxumlarıyla yaşıllaşa dayansın və ya bir mahnı oxu həsrətimdəki sevgilini izah etsin yağan yağışlarla islanan bədənimi parlayan gözləriylə qurulasın.

♥ Ağırdır sevmələrim hər ürək daşıya bilməz, böyükdür ümidlərim hər çiyin qaldıra bilməz, hər şey olar da bu ürəyim, bir tək sənsiz ola bilməz.

♥ Mürəkkəbdən dənizlər, kağızdan gəmilər etdim. Sonra adını hər yerə yazdım. Adını yazınca səni sevdiyimi sandın, mən səni sevmədim sənə tapındım!..

♥ Bu gün hər zamankindən fərqli bir şey edim dedim olmadı yenə sənə dəfələrlə aşiq olub səni düşündüm...

♥ Günəşin doğulduğu da bir gerçək batdığı da... Ürəyimin atdığı da bir gerçək, günün bitdiyi də... Nə çıxar bütün gerçəkləri saysaq tək-tək. Səni sevirəm, bax o ən böyük gerçək...

♥ Eşq qaçmaqdan çox qovmaq, görməkdən çox darıxmaq, getməkdən çox gözləmək, toxunmaqdan çox düşünməkdir. Və eşq elədir ki harada qeyri-mümkün varsa onu seçər.

♥ Nə səni unutduracaq qədər zaman keçəcək nə də keçən zaman səni unutdurmağa çatacaq buraxıb getsen də unudaram sanma zaman alışmağı öyrədər unutmağı əsla.

♥ Sevmirəm bu saatın səsini, axmasın dayansın zaman. hər şeyin bir əvvəli və sonrası vardır deyərlər ya; YALAN. səndən əvvəl vardım bəlkə amma eşqim səndən sonra olmayacağam inan.
    [

[

Moderlər GLAMOURKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Germany/Berlin

Yasamaq ozlemsiz, ozlem sevgisiz, sevgi de sensiz olmaz.... Unutma
    sevmek daima beraber olmaq deyildir. Sen olmayanda da seni urekde
    yashada bilmekdir.....
    Yollar uzak, mevsim soğuk, hava kar...
    Yüzyüze gelmeden ölmek de mi var..?

Yer imleri