Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
45 sonuçtan 21 ile 30 arası

Dua

Junior Member
    Yer
    ISTANBUL
    [ ZİYARET EDERSENİZ AMERIKADAKİ MÜSLÜMANLARIN BİLE ONCA HAYAT KOŞUSUTURMASINDA C.C ALLAHA SEVGİLERİNİ GÖRÜCEKSİNİZ HEMDE TÜRKÇE ŞARKIYLA BERABER C.C ALLAHA OLAN SEVGİLERİNİ DİLE GETİRİYORLAR

[
    ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN.....

Moderator
    Çok güzeldi gerçekten.
    Teşekkür ederiz bizimle paylaştığınız için.
    [
    Ya da
    [

Junior Member

Allahým, bana kendi katindan hidâyet ihsân eyle, kendi fazlu kereminden bana ihsân eyle, rahmetini bana akit ve bereketlerinden bana inzâl eyle.

Allahým! Ben âcizim, sen beni kuvvetlendir. Ben zelil bir kimseyim, sen beni izzetlendir. Ben fakirim, sen beni zenginlestir yâ erhamerrahimîn.

Allahým ben senin kulunum, kulunun ve câriyenin ogluyum. Perçemim senin elindedir. Bende hükmün geçerlidir, hakkimdaki kaza'n, adalettir. Senin olan, senin kendine isim verdigin veya kitabinda indirdiiin yahut yaratiklarindan birine bildirdigin veya katinda, gayb ilminde kendine tahsis ettigin bir isimle senden dilerim ki Kur'ân'ý kalbimin bahari, üzüntümün cilâsi, keder ve tasamin giderilmesi için vesile kilasin. (1)

Allahým! Ben, senin pak, güzel, mübarek ve yüce nezdinde en sevimli olan, onunla dua edildigi taktirde hemen icabet ettiðin, onunla senden istenince hemen verdigin, onunla rahmetin talep edilince rahmetini esirgemedigin, onunla kurtuluþ talep edilince kurtuluþ verdiðin isminle senden istiyorum." (5)

Allahým! Benim için takdir ettigin herþeyin sonu hayýr olmasini senden, senin merhametinden dilerim. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi

Allahým! Cehennem azabýndan, kabir azabindan, Mesih Deccâl'in fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden sana siginirim." (4)

Allahim! Cenneti ve Cennete götürecek söz ve isleri senden ister, Cehennemden ve Cehenneme sürükleyecek söz ve hareketlerden sana siginirim.

Allahým! Hâlde ve gelecekte bildigim ve bilmedigim bütün iyilikleri senden ister, bildiðim ve bilmedigim hâlde ve gelecekte bütün kötülüklerden sana siginirim.

Allahým! Kulun ve Resûlün Muhammed sallâllahü aleyhi ve sellemin senden istedigi hayir ve iyilikleri senden ister ve sana siginip ilticâ ettigi her seyden ben de sana siginirim.

Bildigimiz-bilmedigimiz bütün iyilikleri ver, bildigimiz-bilmediðimiz bütün kötülüklerden muhafaza et, her iþimizin sonunu güzel eyle, dünya sýkýntýlarýndan ve ahýret azabýndan bizi koru!

Moderator
    Amin
    Ne güzel dualar bunlar. Allah Razı Olsun
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    Yer
    Danmark
    cok guzel dualar saoalsiniz

Junior Member
    allah sizdende razı olsun okuduğunuz için sağolun

Junior Member
    Yer
    izmit
    Rabbim dualarınızı kabul eylesin. Amin

Junior Member

Rabbim binbir günah ile kapina geldim, sana sigindim, sana dayandim, sanadir tüm ...ayetim, sanadir sarilisim, sanadir sevgim.

Elimde sahadet karanfilleri, kalbimde pisman olmus bir cocukla önünde diz cöküyorum.

Sen esirgeyen, sen bagislayan, sen affedensin, affet bizi Allah'im.

Her sabah uyaniyorsa gözlerimiz, her sabah yeni bir gün doguyorsa, mevsimler degisiyor ve biz buna sahid oluyorsak, bize tevbe etmek icin yeni bir firsat daha verdigin icin sana hamd ile tesekkür ediyoruz.

Ilahi, bizi gözleri kör bakan, kulagini tüm seslere kapamis, kalbindeki sicakligi yitirmis insanlik zincirinin cürük bir halkasi eyleme.

Senden baska kimsemiz yok ilahi, önünde diz cökecegimiz, ugruna sevda sarkilari besteleyecegimiz, yolunda canimizi verecegimiz, gözyaslarimizi huzurunda utanmadan dökecegimiz kimsemiz yok senden baska...

Eger sevgini yüregimizden alirsan, biz kaybedenlerden oluruz, ebedi azabini hak edenler arasinda saf tutariz, bize aci, bize merhamet et , bizi yolu dosdogru olanlarin kervaninda yolcu kil rabbim.

Allahim kalbimizi sana adiyoruz, su dünyanin acilarina kederlerine yenilmeden, senin rizan icin sirf senin icin kalbimizi sana adiyoruz, adagimizi kabul buyur.

Bize gönül dilini ögret, bize sana gitmeyen yolun sarp bir yokus, kainatin dehlizlerinde ebedi bir kaybolus oldugunu anlat.
    Bize kucagini ac ey merhametlilerin en merhametlisi, bizi sevginle kusat, bizi birakma!

Bizi teslim etme, bizi senden koparacak olan hic bir seye teslim etme!

Bugün hüzün tasiyorsa gözlerimiz, bugün kaniyorsa yaralarimiz, bükükse halen boynumuz, biliyoruz ki senden geldi, narinada nurunada kucak aciyor ,riza gösteriyoruz.

Ilahi darilma, yeterki sen bize darilma, yeterki sen bizi unutma, düzenin kana susayan carki arasinda kan revan icinde kalsada bedenimiz, hor görülsek, iskence görsekte, sen bizimleysen asla müteessir degiliz.

Allahim! Bizi namazi, duasi, ibadeti, yasami ve ölümü senin icin olanlardan kil, bizi affet, bizi bagisla...

Amin...

alıntıdır

Junior Member
    Yer
    İstanbul
    Ulu Allah'ım gözü yaşlı Türkmen vilayeti Kerkük'e ve Karabağımıza hürriyet getir, Türkmen'in kılıcını keskin eyle! Amin...
    Türkiyeden Sizleri Çok Seven Kardeşiniz..!!

Junior Member
    Yer
    Baki
    Allah menimledir,Allah qoruyucudur,Allah şahidimdir...

Rebbim meni, o cümleden Ona inanan her kesi ömür teqviminde xeyirli işleri çox olub, heyatini menali keçiren bendelerden eylesin(Amin).

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Yer imleri