6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Şiî Olan Var mı?

Junior Member
    Yer
    Çorum

Şiî Olan Var mı?

"Bismi'llâhi'r-rahmâni'r-rahîym"
    Es Sélâmu Aléykem ve Râhmetullahi ve Beraketuh...
    Mən Türkiyeden Muhamməd Alî duydum ki Azərbaycanda Şiâ çok varmış həpinize Selam...
    Allah'ın Sélâmı Tüm "Ehl-î Béyt Mektabinden" olanlara olsun!
    Yâ Allah Yâ Muhammed Yâ Ali

Cabir bin Abdullah el-Ansari diyor ki:

Peygamber'in(s.a.v)yanındaydık,Ali(a.s) uzaktan göründü,Resul-i Ekrem(s.a.v)buyurdu ki: "Canım elinde olan Allah'a andolsun ki Bu Alî ve Yandaşı ,(Şiâ) Alévî'ler, kıyamet gününde kurtuluşa ereceklerdir."

Xəpinizə çox xəlâm...
    Ben kimin Mevlasıysam Alide onun Mevlasıdır.Hz.Muhammed(saa)

Junior Member
    Yer
    türkiye- ığdır

azerbaycanda şii var

menim alevi kardeşim azerbaycanın yüzde sekseni diyebilerem şiidir ben sana iğdırdan yazıram mende azeriyem ve şiiyim insan insan olacak ehlibeyti ve 12 imamıda bizler biliyoruz .burada önemli olan o mübareklerin emirlerini yerine getirmek onların yoluile yürümek onları yapmadıktan sonra ne şiilik sonra bu güzel memleketimizde böyle bu kiritik dönemlerde bu gibi sözlerde iyi olmaz çünkü dini ayrımcılığa giriyor. hele hele bu kritik günlerde teröre karşı hepimiz kenetlenmeliyiz tek vücut olmalıyız canım benim düşmanlarımız çoktur bunları çok çok iyi bilmeliyiz.ben seni öpüyorum bayramını kutluyorum .benim kendimde sizin orda görev yaptım .yıl 1979da alacanın mazıbaşı köyünde allaha emanet olun .öpüyorum sizleri

Junior Member
    selam kardeşim
    bende aleviyim ama sen şiiden bahsediyorsun ikisi ayrı şeyler bu konuları siyaset yapmasanız ii olcak
    valla kendimi anlatmama gerek yok yaşayan tanır beni ben nasıl tanıtayım kendimi

Junior Member
    Yer
    Çorum
    Bismillah

S.a
    Biz Türkiyede yaşayan Türkmen-Türk Alévî'lerle Azerbaycan ve İran'daki Azeri kardeşlerimizin aynı soydan geldiğine inanıyorum.Xepimiz Şah İsmail Xataî'nin Kurduğu Safavi Devletinin vatandaşlarıydık...Hepimiz Kardeşiz ayrılık kin yok...Tek yürek tek bilek!
    Ben kimin Mevlasıysam Alide onun Mevlasıdır.Hz.Muhammed(saa)

Junior Member

Re: Şiî Olan Var mı?

SALAM OLSU BUTUN MUSELMAN QARDAS VE BACILARIMIZA MEN DE SII YEM VE ALLAHIMI VE ONUN RESULUNU VE 12 IMAMI VE AHLIBEYITI CANIMNAN COOOOXXXXXXXX SEVIREM ALLAH HAMINIZA KOMEK OLSUN AMIN AMIN AMIN

Junior Member

Re: Şiî Olan Var mı?

ben varım turkiyeden engin la feta illa alila seyfe illa ZÜLFİKAR .....
    gercege hü mümine ya ALİ

Yer imleri