Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
63 sonuçtan 41 ile 50 arası

İSTİFADƏÇİLƏRİ TANIYAQ - ELİF

Senior Member
    Seni en çok dinlendiren ve yoran şey, yada şeyler neler?

Senior Member
    Yer
    Berlin
    Alıntı elif-elif Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı bakilibalasi Nickli Üyeden Alıntı
    salam bacim necesen ? sene bir sualim var nasil bir esin olmasini istiyorsun hangi özelikleri olsun ? birde yasini bilmek isterdim
    Aleyküm selam bakilibalasi sağol yaxşıyam.

Şöyle bir eşim olsun isterdim;
    Dinine bağlı, evini geçindirebilecek kadar kazancı olan bir iş sahibi, görgülü, saygılı, anlayışlı, düzenli, benim nazımı çekebilecek kadar sabırlı, çocukları seven , cimri olmamakla beraber savurgan da olmayan, lükse düşkün olmayan, televizyon karşısında çok vakit harcamayan (özellikle dizi izlemeyen),
    Çocuklarını şımartmayacak, terbiyeli yetiştirecek, kendi ailesine ve benim aileme karşı saygılı olacak, aynı şeyi benim yapmam gerektiğinin ve neden yapılması gerektiğinin bilincinde olacak, neşeli olacak ki ben de neşemi kaybetmeyeyim, üzüntüsünü, sevincini ilk benimle paylaşıp her anında yanında olacağımı bilecek, ev işine karışmayacak, para işine beni karıştırmayacak, hesabını bilecek, evde otoritesini hissettirecek, yeri geldiğindinde ondan çekinmemi sağlayacak, fikirlerime saygı gösterecek, güven duyacak ve güven verecek,
    Beni Azerbaycan'a gezmeye götürecek, çikolata getirmeyi ihmal etmeyecek, bıktım senin ağrılarından hastalıklarından demeyecek, annesinin yemeklerini özlemeyecek, meşhur çorap fırlatma işini yapmayacak, takım elbise giyinirse iyi olur (aman elif onun ütüsüyle mi uğraşacaksın demişti 2 yıl önce bir ablam -olsun ütüleriz ama ütüsünü bozmasın-), haa bir de az kök olacak,
    Aslında İslam Ahlakı ile ahlaklanmış, çocuklarını da böyle yetiştirecek biri olsun isterim de diyebilirim.

Benim yaşımı soruyorsan 23, (24 derlerse inanma). Ama tam anlayamadım eşim olacak kişinin yaşının ne olmasını istediğimi sorduysan benden 2 ila 6 yaş arası büyük olabilir
    Elif cox sag ol yazdigin icin güzel yazmisin birde senin yasini soruyordum ama olsun ikisinide yazmisin iyi oldu, umarim yazdigin gibi birsini bulursun ve mutlu olursun ISALLAH

Moderator
    Alıntı yesterday Nickli Üyeden Alıntı
    Seni en çok dinlendiren ve yoran şey, yada şeyler neler?
    Beni en çok dinlendiren şey; uyku
    En çok yoran şey: telefonuma gelen gereksiz kısa mesajlara cevap yazma zorunluluğu
    [
    Ya da
    [

Senior Member
    Büyük bir idealin var mı? yapmak istediğin yada olmak istediğin?
    Evlilik ve çocuklardan başka sırf kendin için yada toplum için ...

Senior Member
    Yer
    Berlin
    en cok hangi yemekleri seviyorsun?

Moderator
    Alıntı yesterday Nickli Üyeden Alıntı
    Büyük bir idealin var mı? yapmak istediğin yada olmak istediğin?
    Evlilik ve çocuklardan başka sırf kendin için yada toplum için ...
    Annem hep der ki;
    'Kızım ben sana her zaman demiyor muyum hayallerin geniş olsun, hep en iyisini iste, onun için çalış. İsteklerin büyük olsun. Ben senin hiç "Benim de şu hayalim var, şöyle bir hayatım olsun isterim" dediğini görmedim.'

Evet annem doğru saptamış, benim hiç büyük ideallerim, büyük hayallerim olmadı. Ufak tefek isteklerim vardır, hepsi yerine getirilebilecek istekler. Ben böyle mutlu oluyorum, küçük şeyler istemek, hayal kırıklığına uğrama ihtimalimi düşürüyor.
    [
    Ya da
    [

Moderator
    Alıntı bakilibalasi Nickli Üyeden Alıntı
    en cok hangi yemekleri seviyorsun?
    Azericesini bilmiyorum. Kuru fasulye, pilav. (Pilav üstü kuru da olar ) ve her türlü et yemekleri
    [
    Ya da
    [

Moderator
    fasulye - lobya, (paxla)

Moderator
    Alıntı fidan494 Nickli Üyeden Alıntı
    fasulye - lobya, (paxla)
    Bu da müellimem fidan. Hemişeki kimi mene Azericeni öyredir
    [
    Ya da
    [