3 sonuçtan 1 ile 3 arası

MSN MESSENGER CASUSU !!!

Junior Member
    Yer
    istanbul/türkiye

MSN MESSENGER CASUSU !!!

arkadaşlar okudum we sizinle paylaşmak istedim.oldukça önemli bi sorun msn in faydası olduğu gibi zararlarınında bir hayli fazla olduğunu birkez daha hatırladım...

MSN Messenger Casusu
    İncelediğimiz yazılımı gördükten sonra MSN yazışmalarınıza çeki düzen verebilirsiniz. Yazışmalarınızın kaydının bu kadar kolay olması sizi şaşırtabilir.

Bu yazılımı anlatırken adına "Patron Yazılımı" diyecektik ama son anda vazgeçtik. Lider makine üreticilerinin tavsiye ettiği site ShiftDelete.Net editörlerine yakışmaz dedik. Tamam, hemen önemli konuya geçiyorum. İşi espriye vurmamızın nedeni ise sizin canınızın sıkılmasını biraz olsun engellemek. Yazılımın neler yaptığını gördükten sonra, hayatınız olmasa da geçmiş yazışmalarınız, film şeridi gibi önünüzden geçebilir.

X - aşkıımmm.
    Y - efendiiimm..
    X - sana çok güzel bir hediye aldım.
    Y - çok sevindiimm... ne aldın?
    X - sen kaç beden giyiyodun?
    (Davetsiz misafir - bu sohbeti dinliyor.)

Bu satırlarınız, tamamen size özel. Sevgilinizin kaç beden çamaşır giydiğini davetsiz misafirin bilmesine ne gerek var? Ama işler sanıldığı gibi gitmiyor.

Bilgi işlem yöneticinize emanetsiniz
    Bilgi işlem yöneticiniz veya yetkili bir yöneticiniz, sunucuya kurduğu Messenger Detect adlı yazılımla bütün MSN yazışmalarınızı kaydedebilir. Hem de ruhunuz duymadan ve kolayca. Sizi daha fazla üzmek gibi olmasın ama bu yazılım, sadece yazışmalarınızı kaydetmekle kalmıyor, kayıtları sesli olarak da okuyabiliyor.

Kurulum ve bilinmesi gerekenler
    Programın kurulum dosyasına [ adresinden ulaşabilirsiniz. 1,1 MB'lık bu yazılımın bu işleri nasıl yaptığına siz de şaşıracaksınız. Kurulumunu diğer yazılımlarda olduğu gibi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kurulum sırasında internetten bazı dosyalar (Winpcap 3.1) indirebilir.
    Bu kütüphaneler, çok fazla yer kaplamadığından bu adımı da kolayca geçeceksiniz.

Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmaya gerek kalmadan yazılımı kullanmaya başlayabilirsiniz. Messenger Detect'i çalıştırdığınızda sizden parola isteyecektir.

Deneme sürümü olduğundan dolayı bu alana bir parola girseniz de kabul etmeyecektir. Yazılımı satın aldığınızda o zaman değiştirilemeyen bir parola koyabilirsiniz.

Network Device seçimi
    Yazılımın ilk esnada sizden istediği birbaşka bilgi de ağ aracınızı (Network Device) seçmeniz. Kendisi tarayarak, bilgisayarınızın bağlı olduğu bu araçları listeleyecektir. Size ise sadece bu listeden bir seçim yapmak kalıyor. ADSL modemimiz olan Zoom'u tereddüt etmeden seçtik.

Network Device seçimini kurulumun başında yapıyorsunuz.

Herşey hazır. Hemen kullanıma başlayabileceğiniz kolay bir arabirim göreceksiniz. Aslına bakarsanız program çalıştıktan sonra yapmanız gereken birşey de bulunmuyor zaten. Messenger Dedect, o andan itibaren yapılan MSN yazışmalarını kaydetmeye başlıyor zaten.

Nasıl çalışır?
    Sistem çubuğunun bir köşesinde MSN simgesine benzer bir simge ile masum durduğuna bakmayın. Kötü emellerine alet etmek isteyen kişilerin eline geçtiğinde gerçekten de ciddi bir silaha dönüşebilir. Dünyanın kaderi bile bu yazılıma bağlı olabilir. Şey, tamam. Biraz abarttık ama iki kişinin bildiği sır değilse o zaman siz ve sevgiliniz arasında geçen yazışmaları başkaları biliyorsa o, hiç sır değildir.

Yazılımın deneme sürümünde en fazla 5 kişinin MSN yazışması kayıt altına alınabiliyor. Bu yazımızı okuyup gaza gelen vicdansız internetcafe sahiplerinin, "Neden herkesin yazışmalarını göremiyorum ben?" sorusunun yanıtını da vermiş olalım.

resmi büyütmek için tıklayınız
    Kaderinizden kaçabilir misiniz?
    "Yazılımdan korunmanın bir yolu var mıdır?" diye soranlara pek bir çözümümüz yok. Aslında var. Tamam, karar veriyoruz; var gibi. Mesela bazı üçüncü parti yazılımlar, yazışmaları şifreleyerek anlamsız hallere sokup karşı tarafa yollar. Karşı tarafta da bu yazılım varsa, bu karışık metinleri çözebilir.

Bu yazılımı gördükten sonra işyerinde veya internetcafe gibi ortamlarda, yazışmalarınıza daha da dikkat edeceğinizi ümit ediyoruz.

"Bilgi işlem yöneticisinin, zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklı olanını severiz."
    SDN editörleri olarak, bu yazılımı kullanan bilgi işlem yöneticilerinin ve internetcafe sahipleri gibi yetkili kişilerin, yazışmalarını izledikleri kişilere haber vermeleri ise Ramazan ayı içerisinde yapılabilecek en güzel davranışlardan biridir.

Özel hayatınız, sadece sizi ilgilendirir.

alıntıdır....
    Her sözü dinlerim,Her görünene bakarım,her düşünceye saygı duyarım Ama sözün doğrusunu seçer,yanlış olanını belirler,kötüyü tanırım.İyiyi tavsiye ederim. Kötüden sakındırır,ısrar edenden uzak dururum!

Junior Member
    eline sağlık kardeşş
    [

Junior Member
    sağolasın

Yer imleri