Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

GS xəbərləri

Azeri.net Sevdalısı

GS xəbərləri

SƏRVƏT DÜNYA HEYƏTİNDƏ

Açıqlamada Servet Çetinin ermənistan oyununda 90 % ortalamasıyla düzgün pasları , bir qol vurması, təkbətək mübarizələrdə 100 % qalib gəlməsi Türkiyənin maçı qol buraxmadan tamamlamasına çox kömək olub. Xatırladaq ki, sentyabr ayının 11-də də Qalatasarayın çex for-vardı Milan Baros özünə yer tapmışdı. Bu da oktyabrın ilk 11-i :

Qapıçı : Gabor Babos (Macarıstan)

Müdafiəçilər : Andreas Beck (Almanya), Servet Çetin (Türkiyə) ,Olof Melberg (İsveç), Gareth Bale (Uels)

Yarımmüdafiəçilər : Darijo Srna (Xorvatiya), Niko Kranjcar(Xorvatiya), Giorgios Karagounis (Yunanıstan), David Silva (İspaniya)

Forvardlar : Dimitar Berbatov (Bolgarıstan), Alberto Gilardino (İtaliya)

BAROS VƏ KEWELL MÜQAVİLƏ İMZALAYACAQ

Qalatasaray rəhbərliyi 1 ay əvvələ qədər Milan Baros haqqında başqa
    planlar qururdu . Çexiya Afrikaya getsəydi Baros dəyərinin çox üstün-də bir qiymətə satılmalı idi, amma Çexiya qrupdan çıxa bilmədi. Aslan qış fasiləsində Barosla stola oturacaq. Baros da müqavilənin uzadılmasında
    maraqlıdır. Kewell isə bir müddət əvvəl İngiltərəyə getmək istəsə də (konkret Fulhemdən təklif gəlmişdi) , indi Kewell da Qalatasarayda qal- maq istəyir. Qalır qışı gözləmək.

QALATASARAY UZUN MÜDDƏT SONRA ZƏDƏSİZDİR

2007-2008 sezonunda Qalatasarayın başına Karl Heinz Feldkmap keçdi . Elə onun vaxtından Aslanın zədə krizi başladı. Əvvəl Sabri, son-ra Ayhanın uzunmüddətli zədələri başladı. Daha sonra Linderoth, Uğur Uçar və Serkan Çalık da onlara qoşuldu. Çempion olunan o sezon Qala-tasaray Ankaragücü səfərinə 14 əskiklə getdi. Bu rekord idi. Skibbe dö-
    nəmində də bu zədələr davam etdi . Bülent Korkmaz dövründə isə Ham-
    burg oyununda müdafiədə Hakan Baltayla Kewellin oynamasını demək kifayətdir.
    Raykaard dönəmi də zədələrlə başladı. Özəlliklə Sərvətin, Gökhan Zanın, Emre Güngörün zədələri müdafiədə böyük problemlər yaratdı.
    Amma həkimlərin düzgün müalicəsi, texniki heyətin xüsusi proqramı bu problemləri aradan qaldırdı və Qalatasaray 2 il sonra ilk dəfə zədəsiz məşqə çıxdı.

ARDA FATİH TERİM HAQQINDA DANIŞDI

Arda Nike butslarının tanıtımında qonaq oldu. Bunları dedi :

- Mən 12-13 yaşımda Qalatasaraya Fatih Terimin dəstəyiylə gəldim. A heyətində ilk məşqimə də onun vaxtında çıxdım. Yığmada da onu gör-düm. Bir sözlə, məni o professional etdi. Terim mənə ata oldu. Onunla
    işləmək qürur verici idi. Amma görürəm ki, onun kimi bir insan haqqında belə, futbol haqqında anlayışı olmayan insanların da başqa fikirləri var.
    Uşaq vaxtımda xatırlayıram, milli də, klublar da tez-tez məğlub olurdu,
    biz bunu qəbul edirdik. İndi isə Dünya Kuboklarını zorlayan, Avropa kubokları hədəfləyən bir komanda olmuşuq. Bütün bunları ona borclu-yuq. Kim nə deyir- desin, Fatih Terim mənim gözümdə Türkiyənin ən böyük məşqçisidir.Onunla çalışmaqdan çox xoşbəxt idim. Kaş həmişə başımızda olaydı. Amma bilirəm ki, onun türk futboluna xidmətləri bu-
    nunla bitməyəcək. Biz isə onu dəstəkləmək əvəzinə ona irad tutduq. Onun yanında olsaydıq kim bilir nələr edərdi. Bu sözlərimə görə kim mənə nə desə heç vecimə də deyil.
    Mənim fikirlərimi sərbəst deməyə haqqım var. Ən azı televizor başında oturub futbola baxan şəxslərdən daha çox ... Mən " türk milli takımına türk məşqçi istəyərəm" dedim. Bu mənim şəxsi fikrimdir. Və sözümün də arxasındayam. "

MUSTAFA SARPA HAMBURGDAN MARAQ

Ara fasilədə Bursaspordan pulsuz alınan Mustafa Sarp qısa müddətdə
    kluba uyğunlaşdı. İLk 11-in dəyişməz adlarından biri halına glən Sarp milliyə qədər yüksəldik. Orada forma geyinməsə də Avropa klublarının
    diqqətini çəkdi. Hamburg 29 yaşlı futbolçuya diqqətini salıb.Hamburgun
    qışda təklif gətirəcəyi bildirilsə də Mustafa klubu tərk etməyi düşünmür.

ANKET ASLAN DEYİR

Fanatik.com.tr saytında Galatasaray - Trabzonspor oyununun sonu haqqında anket keçirilib. 16 oktyabra qədər olan səslərə görə 68 % Qalatasarayı seçib, 6 % bərabərlik deyir, Trabzona isə 22 % inanır. Qarşılaşma 18 oktyabr Saat 22-00 da Ali Sami Yen-də keçiriləcək.
    [

Azeri.net Sevdalısı

Re: GS xəbərləri

OXUYUN BUNLARI - MƏNİ BAŞA DÜŞƏCƏKSİZ ...

- Bazen Aslan Bir Hayvan Değildir, bir simgedir, bir semboldür, tarifsiz güçdür !!!

- Bazen Cehennem öbür Dünya Değildir , tarfatarla Coşmuş Sami Yendir, Alev- Alev Yanarcasına !!!

- Bazen imkansız olmaz değildir, 7 kişi 7-0 yenmek, ağları delmek, Şampiyonlukdur Milenyumda !!!

- Bazen Kral Olmak Taç Giymek Değildir , Soyunu Sevgidən , Ünvanını Halkdan Almakdır, Her Doğan Bebenin Metin Olmasıdır !!!

- Bazen Vefa Semt Adı Değildir , 14 yıl Kan Kusup , Ölümüne Arkasında Olmakdır, Her Şartda Yıkılmaz Bir Duvarcasına !!!

- Bazen Tarih Tozlu Sayfa Değildir, Gerçekdir,Yaşamdır, 1905-de Doğup,
    Ciltlere Sığamamakdır, Destanların Değişmez Yazarı Olurcasına !!!

- Bazen Cesaret , Korkuyu Yenmek Değildir, 10 Bnlerce Rakibin İçinden Geçib, Bayrağını Kalesine Dikmekdir,Tek Başına,Kimse Yokmuşcasına !!!

- Bazen Sevgi Anne,Baba,Eş,Dost Değildir,Onlardan Ötedir,Tutkudur Renklere, Armaya, Ayrılmaz Parçanmışcasına !!!

- Bazen Hayat Her Şey Değildir, Galatasaraylı Olup, Galatasaraylı Gibi Yaşamakdır, Doğumdan Ölüme, Kalbin Her Çarpdığında Cimbombom Diye Atarcasına !!!
    [

Azeri.net Sevdalısı

Azeri.net Sevdalısı

Alıntı zeynalov_ Nickli Üyeden Alıntı
    emeye qiymet ver yaxsi depaxiliq etme
    [

Azeri.net Sevdalısı

Azeri.net Sevdalısı