1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Cuma Kaplan: Azerbaycan Futbolu, Neftçi Bakü ve Sadıg Sadıgov

Junior Member

Cuma Kaplan: Azerbaycan Futbolu, Neftçi Bakü ve Sadıg Sadıgov

Sporajans Group Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Kaplan, Azerbaycan futbolunu kaleme aldı. İşte ünlü spor adamı Cuma Kaplan'ın Azerbaycan yazısı...Azerbaycan futbolu, Türkiye futbolu ile şu aşamada başa baş değil. Ancak Azerbaycan futbolu, Türkiye A Milli Takımı’nın 8-0’lık skorlarla kaybettiği dönemlerdeki futbolu gibi de değil. Gözle görülür bir kıpırdama, futbol yatırımları, ülkede oluşan futbol sevgisi ve Avrupa Kupaları’nda yer almaları, Azeri futbolunda yavaş yavaş ama kendinden emin bir ilerleme olduğunu gösteriyor.Türkiye şu anda tam anlamıyla futbol ülkesi değil. Türkiye’nin olmadığı gibi Azerbaycan’da şuanda tam anlamıyla bir futbol ülkesi değildir. Ancak her iki ülkede de devasa futbol yatırımları hızlı bir şekilde sürmekte. Ve uzun yıllar istese de Türkiye ve Azerbaycan birer futbol ülkesi olmak için çabalamakta.Azerbaycan’da özellikle Neftçi Bakü Kulübü hızlı bir şekilde ilerleme kaydediyor. UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele eden ve bu hafta dünya devi İNTER’i Bakü’de ağırlayan hatta yenilmesine rağmen İnter’e gol atma sevinci yaşayan Azerbaycan ekibi Neftçi Bakü, Avrupa Ligi’nin ilk maçında da Partizan deplasmanından 1 puan çıkartmayı başarmıştı. Avrupa Ligi’nde boy göstermek, deplasmanda puan çıkartmak ve dünya devi İnter’i Azerbaycan’a getirerek İnter ağlarına golü göndermek şüphesiz ki, bir yatırımın ve gelişen ülke futbolunun eseridir. Neftçi Bakü Kulübü’de yaptığı yatırımların meyvesini toplamaktadır.2010 yılında Sporajans Uluslar arası Spor Adamları Ödül Gecesi’nde ‘’Avrupa’da Yılın Kulüp Başkanı Ödülü’nü’’ alan Neftçi Bakü Kulübü Başkanı Sadıg Sadıgov, Neftçi Bakü için büyük bir şans. Ülkesini ve Neftçi Bakü Kulübünü seven başarılı spor adamı Sadıg Sadıgov, ödül gecemizde bana ‘’Azerbaycan’ın Galatasaray’ı, Fenerbahçe’si olacağız’’ demişti. Ben de başarılı yatırımları, alt yapıya verdikleri destek ve kaliteli işlere imza atmasıyla tanıdığım Sadıgov’a buna inandığımı söylemiştim.İnancımı boşa çıkartmayan Neftçi Bakü Kulüp Başkanı Sadıg Sadıgov, gelişen Azerbaycan futbolunda lokomotif görevi üstlenen bir kulüp yarattı. Nitekim başarılı işler ve sonuçlar da ardı ardına gelmeye başladı.Sadıgov, herşeyden önce inanmıştı ve başarmak istiyordu. Ve şimdi görüyorum ki; o inanç ve göz kırpmadan yapılan yatırımlar, Sadıgov’un Avrupa’da yılın kulüp başkanı olmasını tescilliyor.Hem Azerbaycan futboluna hem de Neftçi Bakü kulübüne başarılar diliyor ve çıkışlarının artmasını temenni ediyorum…Kardeş ülkenin futboluna verdiği katkılardan ötürü de Neftçi Bakü Kulüp Başkanı Sadıg Sadıgov’a teşekkür ediyorum…
    Ekli Resimler Ekli Resimler

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri