ŞAİR HASAN SANCAK DÜNYADA İLKLER KİTABINA GİRMEK İSTİYOR!..

Alaçamlı Halk Şairi, Reklâm Yazarı, Eğitimci, Gazeteci Hasan Sancak (57);âlemde ilk ve tek olan, dünyada eşi ve benzeri

olmayan,
‘1 Aralık 2000’de Notere Onaylattığı Gerçek Rüya Gıda Işınlama Senaryosu’ dolayısıyla DÜNYADA İLKLER kitabında yer almak

istiyor.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Sancak: ’Dünyada 7 milyar insan bulunmaktadır.’1 Aralık 2000’de ‘Gördüğü Gerçek Rüya

Gıda Işınlama Senaryosu’nu notere onaylattım. Bu olayı milyonlarca kişiye hem sözle hem de İnternet’ten yazıyla anlattım. İki

arkadaşa bu olayı anlattığım zaman, bu GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA SENARYOSU nu sen değil, biz gördük dediler. Bir de notere

onaylatacaklarını söylediler. Ben de baktım benim gördüğüm gerçek rüyam elimden gidiyor. Bilgisayarın başına geçtim. En ince

ayrıntısına kadar yazdım. Bilgisayardan çıkışını alarak, Bafra’ya gittim. Noterdeki yetkililer bu işin içinden iki saatte

çıkamadılar. Oradaki kişiler, yetkili avukata yazımı onaylatıp onaylatılmayacağını sordular. Kendi aralarında konuştular.

Baktılar işin içinden çıkamayacaklar. En sonunda da yazılı metin halindeki yazımı onayladılar. Samsun’daki yerel bir gazeteye

bu olayı geçtim. Beni aradılar. Hocam bu haberi başka tarafa duyurma. Biz, bunu haber olarak yapalım. Senin bu haberini

Türkiye yarın duyacaktır dediler. Bu haber gazetede yayınlandıktan sonra telefonlarım bir hafta boyunca susmadı.

DHA-İHA-CHA-YHA… Birisi geldi, birisi gitti. Kanal 6 benimle 6.30 haberini canlı bağlantı ile başladı. O zamanki ulusal

televizyonlar beni flaş haber olarak dünyaya duyurdular. Büyük gazetelerin çoğu birinci sayfadan haberimi girdiler. BU

dünyada notere onaylatılan İLK GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA SENARYOSU’ dur. Daha önce ve sonra gördüğüm ve notere onaylatmadığım

İnternette binlerce kişinin okuduğu gerçek rüya ve kâbuslarımda bulunmaktadır.Benim kamuoyunda tanınmam Noterli Onaylı Rüya

Gıda Işınlama Senaryosu’ndan sonra olmuştur. Reklâmın R’ sinden anlamıyordum. Bu rüya ile bende bir değişiklik oldu. Bazı

geceler rüya ve kâbus reklâm senaryoları görmeye başladım. Bunların bazılarını da notere onaylattım. Onaylatmadığım onlarca

bu şekilde konular yazılı metin halinde arşivimde bulunmaktadır. Bu gerçek rüya senaryosundan sonra bende 44 yaşından sonra

her seyrettiğim televizyondaki bir olayı… Anlatılanlar ve yaşadığımız olayları senaryo yapma alışkanlığı başladı. Yaptığım

araştırmalara göre bunu dünyada sadece ben gerçekleştirdim. Zaten Noter Onaylı Rüya diye Google’ ye yazıldığı zaman binlerce

sayfamın olduğu görülecektir.’Gerçek Rüya Gıda Işınlama Senaryosu’ dolayısıyla o tarihteki bütün medya, televizyonlar ve

gazeteler beni flaş haber olarak dünya ve Türkiye’ye duyurdular. Bu konu ile ilgili olarak çoğu televizyon Alaçam’a gelerek

konu hakkında benimle röportaj yapmışlardır. Dünyada ilk defa emekli bir öğretmen ‘1 Aralık 2000’de Gerçek Rüya Gıda Işınlama

Senaryosunu’ notere onaylatmıştır. Bu konu bir Türk’e aittir’ dedi.

Dünyadaki İlk Gerçek ‘Rüya’ Gıda Işınlama Senaryosu Bana Aittir!..
Dünya ve Türkiye’de En Çok Reklâm Senaryosu Kopyalanan Kişiyim.

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ MI COCA COLA 5 TOMBİ SOFİX ŞEKER 7 ,VESTEL XXL 10 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR.

DÜNYADA İLK İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ, 1 ARALIK 2000’DE NOTER ONAYLI ‘RÜYA’ İLE BAŞLAMIŞTIR!..

NOTER ONAYLI ‘RÜYA’

GERÇEK ‘RÜYA’ GIDA IŞINLAMA SENARYOSU

ÂLEMDE İLK VE TEK

DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK

BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR. DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT

TUTANAĞI

İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT

Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan YENİLEME

nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi

Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve

1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN

SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi,

bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı.

‘ÖNEMLİ NOT:

AŞAĞIDA ANLATILAN RÜYA YAZISI HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKET VB. ŞİRKETİ TARAFINDAN TAMAMI YA DA BİR

BÖLÜMÜ SAHİBİNDEN İZİN ALINMADAN TELEVİZYON, RADYODA...REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE

YAYINLANAMAZ.

‘RÜYA’MDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ

KONU: ‘Rüya’mda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak, mutfağa gittim.

Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin

olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum. Birden aklıma misafir

odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım. Bilgisayar faresini elime alarak,

İnternet'e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market

çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki… Tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin

imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek, bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten

dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk

ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya

başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman

durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için

kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve

mühürlendi.

1 ARALIK 2000
İki bin yılı Aralık ayının birinci günü
T.C.
BAFRA İKİNCİ NOTERİ
NİLGÜN KURT
RESMİ MÜHÜR VE İMZA
ASLININ AYNIDIR
NO:1 6 8 6 2
1 ARALIK 2000

Aşağıda Doğan Haber Ajansı’nın o tarihte yaptığı ve Milliyet Gazetesi’nin de haberini kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

ÖĞRETMEN, REKLÂMCILARA ÖNLEM ALDI!..

OKAN ARALAN Samsun DHA MİLLİYET
06 Aralık 2000 Çarşamba

Samsun Alaçam Karşıyaka İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Hasan Sancak, 1 yıl önce gördüğü rüyasını izinsiz reklâm filmi

çevrilmemesi için notere onaylattı.

Amacının, rüyasına izinsiz reklâm filmi çekilmesini engellemek olduğunu dile getiren Sancak, "Bir yıl önce gördüğüm bu rüyayı

herkese anlattım. Bazı uyanıklar bunu öğrenip reklâm filmi çekmesin diye de notere onaylattım. Bundan sonra bu rüyayı

reklâmda kullanmak isteyenler benimle görüşmek zorunda" diye konuştu.

SANCAK’IN RESMİ RÜYASI

"Rüyamda buzdolabının kapısını açtım. İçinde yiyecek aradım ama hiç bir şey yoktu. İnternete girip, bir marketten aklıma esen

ne varsa aldım. Sucuk, kavurma, peynir, etle buzdolabını bir güzel doldurdum ve bir bölümünü afiyetle yedim. Eşimin

seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman hala o yiyecekleri yer gibi, elim ağzıma gidiyordu."

İLK GERÇEK KARABASAN KÂBUSU !..

KONU:Bir yaz mevsimi.Rüyamda kış görüyorum.Dışarıda kar, kış kıyamet..Birden bire yattığım odanın penceresi ardına kadar

açılıyor.Tül ve perde rüzgarın tesiriyle tavana doğru çıkıyor.Pencere demirlerinden 2,5-3 metre boyunda Şeytana benzer bir

yaratık.süzülüyor.Boyu önce tavana değiyor.Sonra da ayaklarımdan başlayarak yukarı doğru salyalı ağzı başıma doğru

yanaşıyor.Beni tam ağzıyla kafamı yutacağı zaman ya Allah deyip buna bir tekme salladım. Bismillahirrahmanirrahim diyerek

kalktığım zaman ışığı yaktım. Yorganın üstümde değil, kapının yanında olduğunu gördüm.

Noter Onaylı Rüya,Maceracı,Hasan Sancak,Samsun ... – YouTube

[

HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)