7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Türk hakerlər İsveçin 5 mindən artıq saytını dağıtdılar

Moderlər Azerbaycanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Azerbaycan - Türkiye

Məhəmməd peyğəmbərin (s) təhqir edilməsinə cavab olaraq...

Türk hakerlər ötən həftə ərzində İsveçdə 5 mindən artıq internet saytını dağıdıblar. İsveçin internet provayder şirkətlərindən “Proinet”in mətbuat xidməti bu serverə bağlı 1,600 və digər serverdə olan 3,800 saytın türk hakerlər tərəfindən darmadağın edildiyini bildirir. Hakerlər bəzi saytlarda bütün məlumatlar bazasını silib, bir sıra saytlarda isə istifadəçilərə mesaj yazıblar. Mesajlarda bu hücumun İsveç mətbuatında Məhəmməd peyğəmbərin karikaturalarının dərc olunmasına cavab addımı olduğu bildirilir. Qeyd edək ki, İsveçdə nəşr olunan “Nerikes Allehanda” qəzetində Məhəmməd peyğəmbərin (s) karikaturasının dərc olunması bu ölkədə yaşayan müsəlmanlar və islam dövlətlərinin ciddi etirazına səbəb olub.
    Dünyɑ üç grup insɑndɑn oluşur, sonuçlɑrı ortɑyɑ çıkɑrɑn küçük bir bɑşɑrılı grup, olup biteni seyreden oldukçɑ büyük bir diğer grup ve nelerin olup bittiğini bilmeyen muɑzzɑm bir kɑlɑbɑlık.

Bɑşɑrılı olmɑk isteyen her insɑn için iki kritik bilgi vɑrdır. Gücünü bilmek! Hɑddini Bilmek! Aslɑn oluncɑ kɑrɑnın krɑlı olduğunu bilmek gücünü bilmektir ɑmɑ suyɑ girip timsɑhɑ kɑfɑ tutmɑmɑsı gerektiğini görmek ise hɑddini bilmektir.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    İsTaNbUl//TüRkİyE
    çok iyi yapmışlar ellerine sağlık azerbaycanlı bilgi için çok teşekkürler

Senior Member
    Yer
    Frankfurt /D
    çok iyi yapmışlar ellerine sağlık azerbaycanlı bilgi için çok teşekkürler
    *Kurtul tesirinden sahte sözlerin,
    Cag idrakinize hasret sizlerin,
    HAQQA kafa tutan beyinsizlerin,
    Ákibeti neymis görme vaktidir !...*

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    5 minden artıq saytın sahiblerinin suçu nedir? Karikaturleri onlar çizib? Belke de bu sayt sahiblerinden bir çoxu da bu karikaturlere göre hirslenmiş ve bu karikaturleri çizenleri protesto etmiş ola biler. Suçu olmayan insanlara zerer vermek günah değil mi? Bu karikaturaları çizenlerin ve bunları neşreden jurnalların web saytlarını dağıtmak daha düz olardı.
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Dağıdılan saytlardan biri:

Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Yer
    türkiye/trabzon
    mencede cok gözel elemişler ellerine saglik
    EİTHER YOU APOLOGİSE OR I WİLL NEVER SPEAK TO YOU AGAİN....!!!!!!

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Mene göre de ellerine sağlık... Amma inşallah günün birinde -halk böyle düşünmese bile- Türkiye'den hoş olmayan bir şeyler çizen ya da yazan olursa ve örneğin bu nedenle benim web sayfamı da -hiç suçum olmamasına rağmen-çökertirlerse, acaba ben ne hissederim bilemiyorum. Herhalde hem bunu çizenden nefret ederdim, hem de suçum olmamasına rağmen sitemi çökertenden. Men hem bu çüre karikaturaları çizenlerle, hem de masum insanların saytlarına zerer verenlerle razı deyilem. Karikatura çizen başqalarını incidir, sayta zerer veren de o saydtan çörek pulunu qazanan ve belke de evini dolandıran insanların çöreklerini oğrayır... İki teref de düz deyil...

Yer imleri