Mystery ben aslında bayağı gezen biriyim. Bayağı da yer / ülke gördüm... Herkesin farklı sorunları ve ezilmişlikleri var...

Benim genellikle içime sindiremediğim nokta, ülkemizin yüksek potansiyeline rağmen beklenenden düşük çalışmalar olması. Ben açıkçası buna şaşırıyorum... Yapabiliriz ama yapmıyoruz... Bazen basiretimiz mi bağlanıyor nedir...

Bankacılıkta IBAN numarası diye bir uygulama var... Biliyor musun Avrupa kıtasında bu sistemi işletmeye başlayan ilk ülkelerden biriyiz... Mesela koca Almanya hala bu sisteme geçemedi...

Resimli kredi kartları ilk ABD'de başladı ve onlardan sonra ilk çıkaran ülke biz olduk (o zamanlar Pamukbank yapmıştı bunu)...

Akbil... eşi benzeri yoktu dünyada bu sistem çıktığında... Bizimkiler geliştirdi ve başkalarına örnek olduk...

Ben İngiltere'ye bir kere neden gittim biliyor musun? Film yerine aydınger kullanırız biz (daha ucuzdur tek basımlık işler için)... Dünyada ise film kullanılır ve bu daha pahalıdır... İş yaptığımız bir matbaaya bu konuyu öğretmeye gittim... Adamlar d aşaştı bu işe...

Hayır hiç de altta değiliz ve bayağı kocaman işlerde yapıyoruz... İnan sana yüzlerce ilk sayabilirim... O kadar yaptığımız şey de var bizlerin... Ama büyük şeyleri yapıp küçük şeyler de tökezliyoruz... Bu da beni çileden çıkarıyor... Hani zeki çocuklar herşeyi bilir de, en basity konuda tökezler ya... hah işte onun gibi bir şey...