Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Türk dünyası TÜRKİYE'nin sorumluluğu altındadır...

Junior Member
    ben inanmıyorum bunlara
    tengri turuk budununga kutung versing

Junior Member
    Yer
    bursa / TÜRKİYE

sohbet

selam - melissa arkadaşım , okuduklarının çoğu doğru ve uygulanmış olan konular ben 2 yıl aşkaabad ,ta yaşadım bir türk olarak rahat ve huzurlu 2 yıl geçirdim - 1999- 2001 - yıllarında,fakat bazı uygulamalar bencede ngerekli idi çünkü yeni yeni yapılanan bir ülkede ipin ucunu kaçırdınmı bir daha tutamazsın orasıda öyle bir ülke idi , amma inandığım bir şey varki bir çoğu da türkmen halkının iyiliği için yapıldı buna sende inan .saygılar.
    BİR TÜRK CİHANA BEDELDİR.

Senior Member
    Yer
    Marmaris

TÜRK

Evet arkadaş. Ulu Önder böyle bir fasiyette bulunmuştur. Ama ondan sonra gelen ahmaklar hep tersine gitmiştir. Ve medeniyeti özünde değil, daha dün pislik içinde çürüyen avrupa'da aramıştır. Türkler medreselerde uzayı incerken, o avrupa'nın sözde medeniyeti banyo nedir bilmiyordu. Bok içinde kokuyordu. Gerçi hala kıçını bile yıkamasını bilmiyorlar. Onun için tek yürek, tek yumruk olalım ve TÜRK gibi onurlu olalım. Şuan TÜRK birliği için en uygun coğrafya ve ekonomik güç Türkiye'dedir. Biz ağabeylik yaparsak, bütün Türkleri bir yapabiliriz. Tabi ağabeyliğimiz sevgi ve saygı ile olmalı.
    Selam olsun damarında Türk kanı taşıyan herkese. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    Bence su tuvalet meselesine aciklik getirelim. Batililar surekli ayni yerde oturduklari ve surekli yer degistirmedikleri icin bu tur sorunlari yasamis olabilirler mi? 'Bizim belki de boyle sorunlarimiz olmadi, cunku surekli hareket halindeydik' diyebilir miyiz? Bence, Batiyi elestirirken 'tezek' konusundan ileri gidebilmek gerekli. Dogrudur batililar (aslinda soz ettigimiz de Bati Avrupalilar) kiclarini yikamazlar ve kagitla silerler ama her gun dus alirlar. Bizse, kicimizi yikariz ama bedenimizi haftada ancak bir kez yikariz. Haksiz miyim? Dis macunu tuketimimiz ne kadar? Disleri sapsari bir ulusun bir ferdi olarak 'bunu da düsünmeye' davet ediyorum hepimizi. Yani bence milletin tuvalet aliskanligi konu edilecek bir sey degil... Yoksa o zaman birileri de cikar 'sizin neden disleriniz boyle sapsari' diye sorar!

Ayrica, her medeniyetin iyi ve kotu noktalari vardir. Eger Bati medeniyetinin abuk sabuk yonleri varsa (ki var), o zaman bizim de var. Kendi evimizi ve medeniyetimizi yuceltmek icin, baskalarinin medeniyetine laf etmemeliyiz. Zaten iki de bir medeniyet savaşlarından soz ediliyor... Bir de biz kalmayalım eksik! Cinlilerin medeniyeti cok görkemlidir, ama halkı fare yiyor! Buyrun size bir gariplik! Anadolu kültürü muhteşemdir, ama gel gör ki evlerinin sağına soluna ağaç dikip etrafı yeşertmezler... Müziğimiz olağanüstü güzel, ama bizim de yargılanacak bazı cinsel içerikli türkülerimiz var.

Neyse... Konumuz başka! Somut olarak Türklerin her alanda kaynaşması için neler yapabiliriz. Buyrun... devam edelim!
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Senior Member
    Yer
    Türkiye Cumhuriyeti.

türk dünyası

melisa kardeş güzel bir konuya değinmişsin,de türkiyede yaşayan türkler
    tabi hepsini kastetmiyorum bir çoğu geçim sıkıntısı derdiyle uğraşırken siz türk birliğinden bahsediyorsunuz elbette hepimizin gönlünde yatan bu lakin ekonomik rahatlığı biz bulamadıkki kardeşlerimize yardımcı olalım bütün türk ülkelerinin ekonomisi bizimkinden daha iyi biz onlara manevi konularda yardımcı olmamız gerekirken olamıyor bide adamlara sanki onlar bize muhtaçmış muamelesi gösteriyoruz halbuki biz kendi eksiklerimizi göremiyoruz.avrupa toplumu bizden daha medeni değil biz bütün medeniyetlerden daha medeni daha üstün bir toplumuz medeniyet diş fırçalamaksa bişey diyemem bizi bütün dünya kültür ve medeniyetimizle tanır zaten biz sadece geçim sıkıntısı derdimizi bide ona buna özenti derdimizi bitirmesek atatürkün gösterdiği hiçbir hedefe muasır medeniyetler seviyesine ulaşamayız da ulaştıramayızda kardeşlerimizi,sonra bir bakarız elin gavuru kardeş olmuş kardeşlerimize.saygılarımla.

Azeri.net Sevdalısı
    Yer
    Yerixo
    'elin gavuru' = 'elin yabancısı' (Çünkü onlar da bize gavur diyor! Ve kim söylerse söylesin doğru değil.)
    Şükr Allaha ki pişiklerin qənətləri yox... Olsa idi, göydə göyərçin qalmazdı... Allah kimə qənət verəcəyini bilir!

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer imleri