Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Çocuktum

Member
    Yer
    Antalya / Türkiye

Çocuktum

YÜREĞİMİN SESİNİ İŞİTEBİLMEN İÇİN

YÜREĞİNİN KULAĞI OLMALI

Member
    Yer
    Antalya / Türkiye

YÜREĞİNİN KULAĞI OLMALI

Member
    Yer
    Antalya / Türkiye

YÜREĞİNİN KULAĞI OLMALI

Member
    Yer
    Antalya / Türkiye

YÜREĞİNİN KULAĞI OLMALI

Member
    Yer
    Antalya / Türkiye

YÜREĞİNİN KULAĞI OLMALI

Member
    Yer
    Antalya / Türkiye

YÜREĞİNİN KULAĞI OLMALI

Azeri.net Sevdalısı
    Çocukken küçük bir bisiklet süslüyor hayalini, evin dışına çıkıp bir sürelik bile olsa özgürce sokakta cadde boyu bir gezinti yapmak istiyorsun. Sahip oldugun ilk bisiklet, adeta bagımsızlıgının ilk ve tek simgesi oluyor. Ayaklarını yerden kesip, iki tekerlek üzerinde kanatlanmışsın hissine kapılınca, dünyanin en degerli hediyesine kavustuguna inaniyorsun. Düşlenecek daha büyük ideallerin hayalden öte bir sey olmadigini biliyorsun. İnsan küçük olunca beklentileri de küçük oluyor elbet. Ufak tefek nesnelerle kocaman mutluluklar sıgdırabiliyorsun o minnacik kalbe. En güzeli de anlamıyorsun yasadıgın dünya üzerindeki entrikalari, tüm olanlari çocuk saflıgıyla algılıyorsun, herseyi gördügünle kabullenebiliyorsun. Iste o anlari düsündükçe hep çocuk kalmak istiyor insan.

Büyüyünce, gerçeklerle yüzleşmek zedeliyor insanın çocukluktan kalma masumiyetini, ne kadar büyürsen büyü, kalbinin kuytu yerlerinde saklanan çocuk, her yüzlesme de inciniyor. Sonra kaçmak istiyorsun gerçeklerin acımasız gölgesinden, bir anlık bile olsa polyanacılık oynamak istiyorsun. Ama olmuyor, istesende yapamıyorsun, içinde ki çocugu eskisi gibi gerçeklerin görünen yüzü ile kandıramıyorsun, çünkü artik çok geç o büyüdü ve biliyor herseyi.
    Bu acımasız dünyada çocuk olmak gerçekten zor iş.

Emeğine sağlık arkadaşım resimlerin hepsi gerçekten çok güzel

Senior Member
    Bir usaqliq xatiremi bolusecem.

6 yasinda olarkan bir kende babamgilde (dede) qalirdim. Soyuq qis gunlerinden biri idi. Her gun babamin mene hediyye etdiui tutekle tepeciklerde gezib uzun uzun uzaqlara baxar hey dusunerdim. Amma usaq oldugum ucun ne dusunduyumu helede xatirlamiram. Bizim evin yaxinliginda Kend sovetliyi idaresi (Muhtarlik) vardi. Tez tez gedib bu idare deyilen binanin etrafinda oynayirdim ve oxuma yazmani bilmediyim ucun kagizlari toplayib hey oxumaq isteyirdim ama bir sey anlamirdim.
    Bu binanin heyetinde Boyuk bir adama oxsar das var idi. Amma ondan hec xosum gelmirdi ve hemise yanindan kecende daslayardim. Bir defe nenemle onun yanindan kecende yene dasladim. Bu zaman nenem meni tez hedeledi ki olmaz! Mende sorusdum ki nene o adama oxsar nedi? Niye daslamayim ki? Nenem cavabinda " O LELIN BABADI" deye cavab verdi: Nene o kimdir kimin babasidir deye sorusdum. Cavabinda SOVET Hokumetinin deye nenem cavab verdi ve birde daslamamagimi tapsirdi ki seni tutub doyerler.
    Bir nece gunden sonra axsam saat 20:00 ucun xeberlere baxirdiq. Birden televizor gostermedi. Ne qeder calisdilar amma alinmadi. Seherisi gun her terefde ses yayildi ki BAkida camaati qiriblar. Televizorlar acildi amma diktorlar aglaya aglaya danisa bilmirdiler. Kucelerde meyidler qerenfiller ana feryadlari her kes aglayirdi. Qanli kucelerde tanklar durmusdu insanlarin qollari kesilmis sekilde gozterirdiler. Ciyinlerde cenazeler her kes aglayir aglayirdi. Icimden bir sizildi kecdi ilk olaraq bu ne dedim.
    seheri gun hemen idarenin heyetine getdim. OOOO sevindim hemin xosum gelmeyen adama oxsari, Heykeli "Lelin Babani" basina zencir kecirib suruyurduler.Sevinirdim!!!
    Amma bu vaxt bir aglamaq sesi esitdim. Bu ses idareden gelirdi. Yaxinlasib qapinin arasindan baxanda 3 nefer eminin telefizora baxaraq aglamasini gordum.
    Meni goren kimi yanlarina cagirdilar oglum adin nedir senin dediler. Ebulfez deye cavab verdim.
    Bir emini taniyirdim mudur idi. Onlarin aglamasini gorub meni de aglamaq tutdu. Oglum!! aglama deye meni sakitlesdirmeye calisdilar.
    ---Bax bu usaqlarimiza basa salmaq lazimdir yavas yavas deye emilerden biri dillendi.
    ---- Beli indiden oyrenmelidiler deye diger emi testiqledi. Bu zaman mende ureklenib emi neyi oyrenim deye cavab verdim.
    --- Azerbaycani!!! deye mudur dediyim emi mene cavab verdi.
    emi Azerbaycan nedir? sual verdim
    --- Oglum bizim ana vetenimiz.
    ---- VEten nedir emi?
    --- VEten bir anadir bala! onu boyuyende daha yaxsi anlayacaqsan deye cavab verdiler. O zamandan ureyimde hemise Vetenin niskilin yasatdim. Helede niskillerim davam edir. Tam sehidlerimizin qisasi alinib Qarabagimiz azad olana qeder!!!

VEtenim!!! Bir tarix qilincim olsa idi qayidib tarixe senin dusmenlerini kokinden temizlerdim!!! NE yaziq ki olmur. Amma tek elimden geleni edirem. Butun Vetenini seven usaqlari bir ruhda boyuyut Vetenim!!!
    Bir zaman gelecek onlarin sesi bir erden gelecek senin agrilari dermanlayib yarani baglayacaqlar insallah!!!

[/b]
    "Ölüm gözəl şeydir, budur pərdə ardından xəbər
    Gözəl olmasaydı, ölürmüydü Peyğəmbər"

Azeri.net Sevdalısı

Senior Member
    Dunyayi bu hale getirenler utansin !!!
    ShenAy

Bir Gúlúsún Var Senin,
    Gøkteki Ay Karanlik Olur,
    Bir Sevincin Var Senin,
    Ismin Shen´ligini Unutur!!!

Shen´imsin,