Sayfa 2/2 İlkİlk 12
13 sonuçtan 11 ile 13 arası

nazım hikmet ran

Senior Member

...

Alıntı MyStery Nickli Üyeden Alıntı
    Teşekkürler barbaros emeğine sağlık
    yüreğine sağlık seninde mystery

Junior Member
    Türk dünyasını senelerce birbirinden ayıran,Türklüğünü unutturan, Kırımdan Ahıskadan Türkleri çıkaran, binlercesini telef eden, her meselede olduğu gibi halen karabağ meselesinde de ermeniyi tutan ve Karabağı ermeniye veren Ruslara köle olmuş, hatta Türk soy ismini değiştirip RUS SOYADI ALMIŞ nazım hikmeti böyle bir sitede, Türkiyede komünizmi yaymak için yazdığı şiirlerini anlattığınız için kınıyorum. Nazımın Türklük adına hiçbir hakkı yoktur.
    Hepimiz Türküz

Senior Member
    Alıntı osmanli800 Nickli Üyeden Alıntı
    Türk dünyasını senelerce birbirinden ayıran,Türklüğünü unutturan, Kırımdan Ahıskadan Türkleri çıkaran, binlercesini telef eden, her meselede olduğu gibi halen karabağ meselesinde de ermeniyi tutan ve Karabağı ermeniye veren Ruslara köle olmuş, hatta Türk soy ismini değiştirip RUS SOYADI ALMIŞ nazım hikmeti böyle bir sitede, Türkiyede komünizmi yaymak için yazdığı şiirlerini anlattığınız için kınıyorum. Nazımın Türklük adına hiçbir hakkı yoktur.
    (SANATA SAYGISIZLIK
    Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Genel Sekreteri şair Turgay Fişekçi ise şairin Ermeni soykırımı ile ilgili tartışmaların içine çekilmesine tepki gösterdi. Nâzım Hikmet'in enternasyonalist bir komünist olduğunu vurgulayan Fişekçi "O halklar arasında bir çatışmayı değil, dayanışmayı kabul ederdi. Dolayısıyla Nâzım Hikmet herhangi bir halkı küçük düşürecek, karalayacak tutum ve düşüncede olamazdı" dedi. Fişekçi, Türkiye'de yıllarca cezaevinde yatmasına, baskılara uğramasına rağmen ülke dışına çıktıktan sonra Nâzım'ın ağzından Türkiye aleyhinde tek bir söz bile çıkmadığını hatırlattı)

asıl ben seni kınıorum

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Yer imleri